MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
3 Link kopeeritud

EM-i lävel | A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules

3 Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Täpselt nii, nagu sel fotol üritab palliga imet teha Joshua Kimmich, kõlgub koduse finaalturniiri eel õhus ka Saksamaa saatus. Kas maandumine tuleb valus või magus? Foto: Scanpix / Imago Images / Michael Weber

Kas Saksamaa suudab kehva lähimineviku kodusel turniiril triumfiks pöörata? Kuhu jõuab seekord Euroopa must hobune, kolme aasta eest surmagrupis kõigile hambaid näidanud Ungari? Millal raputab Šveits viimaks õlgadelt "peaaegu-aga-mitte-päris" koondise maine? Kuidas õnnestub pärandi taastamine uuesti Euroopa äravalitute sekka trügival Šotimaal?

Soccernet.ee lükkab käesoleva rubriigiga käima EM-finaalturniiri osalejate tutvustamise. Liigume iga päevaga edasi ühe alagrupi kaupa.

Saksamaa

Foto: Scanpix / Imago images / Moritz Müller

 FIFA edetabelis: 16. koht
 Valikturniiril: korraldajamaana valikmängudest vaba
 Saavutused: neli MM-tiitlit (1954, 1974, 1990, 2014), kolm EM-tiitlit (1972, 1980, 1996)

Staar: Toni Kroos 

Mõne nädala eest rabas Real Madridi mängumootor avalikkust teatega, et riputab EM-i järel kõigest 34-aastasena putsad varna. Koondisekarjäärile pani ta esmakordselt punkti juba eelmise EM-i järel, kui oli langenud terava kriitika alla, ehkki ise viitas ta soovile rohkem pere juures olla. Tänavu talvel suutis Julian Nagelsmann Kroosile naasmise osas augu pähe rääkida, ent kodune suurturniir jääb sakslastele viimaseks võimaluseks oma põlvkonna ühe tagasihoidlikuma ja samas säravama tähega hüvasti jätta.

Eemalejääja: Mats Hummels

Dortmundi Borussia kaitseliini tugitala ja rahvuskoondise omavaheliseks suhtestaatuseks saab juba aastaid märkida "it's complicated" - ehk lood on keerulised. Joachim Löw viskas ta eelmise EM-i eel üle parda, võttis seejärel ikkagi tagasi, kuid tunamullusel MM-il Hummels ei käinud ja ka nüüd ei mahtunud ta Nagelsmanni valikusse, ehkki vedas Dortmundi Meistrite liiga finaali. Aga noorenduskuur kaalub kogemused üles.

Treener: Julian Nagelsmann

36-aastane uue põlvkonna mees osutus Müncheni Bayerni jaoks liiga nooruslikuks ja jäi mõneks ajaks tööta, kuniks mutta vajunud koondis tema poole pöördus. Tulemused on olnud vastakad - Nagelsmanni otsingud on kohati ka täiesti rappa viinud, parimaks näiteks Kai Havertzi kasutamine äärekaitsjana kohtumises Türgiga ja järgnenud 2:3 kaotus, aga viimastes mängudes on olnu märke sellestki, et Kroosi abiga pallivaldamisele keskenduv lähenemine ja nelja kaitsjaga mängimine võivad ka edu  tuua.

Pilk peale: Florian Wirtz

Leverkuseni Bayeri imelise hooaja üks arhitekte on kõigest 21-aastane, ent võinuks vabalt sõita juba kahe aasta tagusele MM-ile, kui tõsine põlvevigastus poleks seda plaani rikkunud. Wirtz tunneb end kõige mugavamalt palliga vastaste vahel purjetades ja nagu tõdes lõppenud klubihooajal tunnustavalt Leverkuseni juhendaja Xabi Alonso: "Sellist asja juba ei õpeta."

Potentsiaal?

Kes oskab ette aimata, kuidas sakslastel läheb, võib kihlveokontoris rikkaks saada. Die Mannschaft põrus kahe aasta eest Kataris märkimisväärse ämbrikolina saatel kolmandat suurturniiri järjest ja Nagelsmann lajatas pärast sügisest allajäämist Austriale otsesõnu: "Räägime muudkui, et Saksamaa on jalgpallis tippriik, aga meid on juba aastaid saatnud vaid ebaõnnestumised." Teisalt aitas märtsi maavõistlustes nii Prantsusmaa kui ka Hollandi alistamine eneseusku taastada. Ja kui kodupubliku toel mootor tööle saadakse, siis mine tea?

Koosseis:

Väravavahid: Oliver Baumann (Hoffenheim), Manuel Neuer (Müncheni Bayern), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)
Kaitsjad: Waldemar Anton (Stuttgart), Benjamin Henrichs (Leipzig), Joshua Kimmich (Müncheni Bayern), Robin Koch (Frankfurti Eintracht ), Maximilian Mittelstädt (Stuttgart), David Raum (Leipzig), Antonio Rüdiger (Real Madrid), Nico Schlotterbeck (Dortmundi Borussia ), Jonathan Tah (Leverkuseni Bayer)
Poolkaitsjad: Robert Andrich (Leverkuseni Bayer), Emre Can (Dortmundi Borussia), Chris Führich (Stuttgart), Pascal Gross (Brighton), Ilkay Gündogan (Barcelona), Toni Kroos (Real Madrid), Jamal Musiala (Müncheni Bayern), Leroy Sane (Müncheni Bayern), Florian Wirtz (Leverkuseni Bayer)
Ründajad: Maximilian Beier (Hoffenheim), Niclas Füllkrug (Dortmundi Borussia), Kai Havertz (Arsenal), Thomas Müller (Müncheni Bayern), Deniz Undav (Stuttgart)

Šotimaa

Foto: Scanpix / Reuters / Marcelo del Pozo

 FIFA edetabelis: 39. koht
 Valikturniiril: alagrupis Hispaania järel 2. koht (5 võitu, 2 viiki, 1 kaotus)
 Saavutused: MM-il kaheksa korda alagrupis,  EM-il kolm korda alagrupis

Staar: Scott McTominay

Oot-oot, aga kapten Andy Robertson? Või hoopis John McGinn? Jah, Aston Villa kapten McGinn on mees, kellega iga šotlane oskab samastuda, nagu ka kompromissitu Robertson, kellel vigastused ei lubanud sel hooajal soovitud moel särada. Kuid selleks, et edasipääsule mõelda, vajab Šotimaa midagi erilist, sähvatust. Ja seda suutis valiksarjas pakkuda just McTominay, kroonides kõva tööd kõige kaunimal moel märtsis Hispaania võrku löödud kahe väravaga.

Eemalejääja: Elliot Anderson

21-aastane Newcastle'i poolkaitsja oleks võinud end küllap Saksamaa-lennukile mängida, kui ta ei oleks hooaja keskel pidanud neli kuud seljavigastuse tõttu väljakult eemal olema. Ning siis ei hakanud Clarke enam väljakujunenud keskväljatuumikut muutma. Aga kui tervis lubab, näitavad kõik muud märgid, et Andersoni aeg veel tuleb.

Treener: Steve Clarke

Kaks korda järjest EM-ile? Enam kui piisav. Kuigi šotlased ei ole trüginud suurte poiste mängumaale, on Clarke taastanud nii mängijates ja fännides usu, et heal päeval ühiselt võideldes on kõik võimalik. Ei maksa unustada, et mängijapäevil õppis ta Chelseal ise märkamatuks jäädes maailma parimatelt ning tema jalgpallialast nutikust kiitis toona koguni Jose Mourinho isiklikult. Kui siduda tarkus pragmaatilisusega, saamegi šotlaste jaoks ideaalilähedase peatreeneri.

Pilk peale: Billy Gilmour

Paar päeva enne EM-i algust 23. sünnipäeva tähistav Gilmour näitas end juba kolme aasta tagusel EM-il ning kinnitas liidriomadusi eelmises MM-valiksarjas. Chelseast Brightonisse kolimine on pakkunud talle vajalikke mänguminuteid, aga eelmisest EM-ist on tal okas hinges - koroonasse haigestumise tõttu jäi tal viimane alagrupimäng pidamata ja sinna võis minna ka šotlaste edasipääs. Lunastuse hetk?

Potentsiaal:

Šotimaa on käinud juba 11 suurturniiril, aga pole kordagi saanud seal üle ühe võidu. Ja nii pole mõistagi ka kordagi alagrupist edasi murtud. Ent kui üks meeskond suudab alagrupis panna selili Hispaania ja jätta kokkuvõttes selja taha Norra, siis peab neis ju midagi ometigi olema? Eelmine EM oli pettumus, aga distsipliini toel võib ju sedapuhku loota, et šotlastele jagub ka veidi õnne. Niisugusel juhul ei pruugi sellest grupist edasipääsemine olla sugugi šokk.

Koosseis:

Väravavahid: Zander Clark (Hearts), Angus Gunn (Norwich), Liam Kelly (Motherwell)
Kaitsjad: Liam Cooper (Leeds United), Grant Hanley (Norwich), Jack Hendry (Al-Ettifaq), Scott McKenna (Kopenhaagen), Ross McCrorie (Bristol City), Ryan Porteous (Watford), Anthony Ralston (Celtic), Andrew Robertson (Liverpool), Greg Taylor (Celtic), Kieran Tierney (Real Sociedad)
Poolkaitsjad: Stuart Armstrong (Southampton), Ryan Christie (Bournemouth), Billy Gilmour (Brighton), Ryan Jack (Rangers), John McGinn (Aston Villa), Callum McGregor (Celtic), Kenny McLean (Norwich), Scott McTominay (Manchester United)
Ründajad: Che Adams (Southampton), Tommy Conway (Bristol City), James Forrest (Celtic), Lewis Morgan (New York Red Bulls), Lawrence Shankland (Hearts)

Ungari

Foto: Brit Maria Tael

 FIFA edetabelis: 26. koht
 Valikturniiril: alagrupivõitjad Serbia ees (5 võitu, 3 viiki, 0 kaotust)
 Saavutused: kahekordne MM-finalist (1938, 1954), EM-pronks (1964), kolmekordne   olümpiakuld (1952, 1964, 1968)

Staar: Dominik Szoboszlai

Mullu suvel Liverpooliga liitunud poolkaitsja on Ungari jalgpalli parim mängija pärast Puskast. Nii vähemalt väidetakse, ja miks ka mitte? Kõigest 23-aastasena on ta juba koondise kapten ning võimeline katma sundimatu elegantsiga kogu keskvälja. Koondises annab peatreener talle veel vabamad käed kui Jürgen Klopp Liverpoolis ning Szoboszlaile sobib see suurepäraselt.

Eemalejääja: Zsolt Kalmar

Rossi rõõmustas enne turniiri avalikult, et saab kaasa võtta peaaegu kõik soovitud mehed, isegi vigastust raviva Adam Langi ja lõikusest taastuva Attila Fiola. Kuid üks topeltõnnetu mees ungarlaste ridades siiski leidub. Poolkaitsja Kalmar olnuks 2020. aastal üpris kindel EM-ile sõitja, ent koroonapandeemia pani maailma seisma. 2021. aasta märtsis lõhkus ta koondisemängus Andorraga põlve ja suvist turniiri tuli telerist vaadata; tänavu jaanuaris tuli Kalmaril aga taas tõsise põlvetraumaga lõikuslauale heita ning ka seekord jääb tal EM-il mängimata.

Treener: Marco Rossi

Rahvuskangelane? Võib-olla veel mitte päris, aga 59-aastasel itaallasel sellest palju puudu ka ei jää. 2018. aastal alustati tema vedamisel Rahvuste liiga C-divisjonist, aga karismaatiline itaallane, kes mullu sai ka Ungari kodanikuks, on osutunud ideaalseks valikuks. Kui lõpptulemus on liidetavate summast suurem, mängib selles alati rolli treeneri oskuslik töö.

Pilk peale: Milos Kerkez

Kõigest 20-aastane vasakkaitsja on jõudnud Hollandi kõrgliiga kaudu juba Premier League'i, sest lõi mullu suvel käed Bournemouthiga. Tegu oli ootamatu käiguga, sest Kerkezi vastu tunti huvi mitmest suurklubist, aga Andoni Iraola käe all on ta teinud viimase aastaga veel ühe märkimisväärse arenguhüppe ning edukas EM-finaalturniir võib ka nimekad kosilased uuesti ukse taha tuua.

Potentsiaal:

Aastakümneid olid Ungaril ette näidata vaid kunagise hiilguse riismed. Millega sa ikka kiitled, kui pole 40 aastat isegi EM-ile jõudnud? Aga siis muutus kõik. Rossi käe all on tagatud koht kolmandale järjestikusele finaalturniirile, tõustud Rahvuste liiga A-divisjoni ning tehtud teiste hulgas säru inglastele ja sakslastele. Kolme aasta eest oldi ka surmagrupis üllatusele lähedal, nüüd on loos olnud armulisem ning lisades valemisse riiklikul tasandil kirgliku suhtumise jalgpalli arendamisse ja sellega kaasneva rahakoti, elab Ungari jalgpall praegu viimase poolsajandi parimaid aegu.

Koosseis:

Väravavahid: Denes Dibusz (Ferencvaros), Peter Gulacsi (Leipzig), Peter Szappanos (Paks)
Kaitsjad: Botond Balogh (Parma), Endre Botka (Ferencvaros), Marton Dardai (Hertha), Attila Fiola (Fehervar), Adam Lang (Omonia), Willi Orban (Leipzig), Attila Szalai (Freiburg)
Poolkaitsjad: Bendeguz Bolla (Servette), Mihaly Kata (MTK Budapest), Milos Kerkez (Bournemouth), Laszlo Kleinheisler (Spliti Hajduk), Adam Nagy (Spezia), Zsolt Nagy (Puskas Akademia), Loic Nego (Le Havre), Andras Schäfer (Berliini Union), Callum Styles (Sunderland), Dominik Szoboszlai (Liverpool)
Ründajad: Martin Adam (Ulsan HD), Kevin Csoboth (Ujpest), Daniel Gazdag (Philadelphia Union), Krisztofer Horvath (Kecskemet), Roland Sallai (Freiburg), Barnabas Varga (Ferencvaros)

Šveits

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

 FIFA edetabelis: 19. koht
 Valikturniiril: alagrupis teine koht Rumeenia järel (4 võitu, 5 viiki, 1 kaotus)
 Saavutused: MM-il kolm korda veerandfinaalis ja viis korda kaheksandikfinaalis, EM-il korra veerandfinaalis ja korra kaheksandikfinaalis

Staar: Granit Xhaka

Elu hooaja selja taha jätnud keskväljamootor tõusis Arsenalis tuhast, kolis siis ovatsioonide saatel Leverkusenisse ega osanud ilmselt uneski aimata, milline aasta teda seal ees ootab. 31-aastases Xhakas on täpselt parasjagu enesekindlust, nahhaalsust ja kogemuste pealt korjatud küpsust, et olla nüüd viimaks koondise liider. "Nooremaks ma enam ei lähe, aga vanemaks ka ei jää," pillas Xhaka veebruaris krüptilise tähelepaneku. Seega - parimas eas?

Eemalejääja: Haris Seferovic

Viiel eelmisel suurturniiril käinud ja kolme aasta eest Šveitsi kaheksandikfinaalis kuristiku servalt Prantsusmaa vastu meeldejääva edasipääsuni aidanud ründaja võiks 32-aastasena vabalt veel koondise eest tegusid teha. Aga kui Seferovic otsustas mullu suvel Araabia Ühendemiraatide klubi Al Wasliga liituda, pidi ta aimama, et tema väljavaadetele Euroopast lahkumine kaasa ei aita. Täpselt nii on ka juhtunud - kauge maa meistritiitel tuli, koondisekoht läks.

Treener: Murat Yakin

Yakin on taktikaliselt nutikas ja oskab tugevamate vastaste vastu kaitsest lähtuvalt hästi tegutseda, aga riskivabalt suurturniiridel suurt kala ei püüa. Sügisel võttis kesiste tulemuste järel treeneri suunal teravalt sõna ka kapten Xhaka ning Yakin reageeriski kolmesele kaitseliinile üleminekuga. EM on tema jaoks "käsi kullas või ..." hetk, sest Yakini leping lõpeb turniiri järel ning kauem ei kannata andekas põlvkond eesotsas Xhakaga oodata.

Pilk peale: Zeki Amdouni

Äsjases maavõistluses ka Eestit tabamusega kurvastanud Amdouni ei saanud end Premier League'i põhjakaapija Burnley ridades küll ülemäära hästi käima, ent hüpe Šveitsist Inglismaale polegi kerge. Hooaja teises pooles hakkas Amdounilt juba väravaid tulema ning olukorras, kus Breel Embolo ja Denis Zakaria ravivad traumat, Xherdan Shaqiri on USA-sse siirdumise järel tasemes veidi järele andnud ja ka Bolognaga superhooaja teinud Dan Ndoye pole mingi väravamasin, peaks Amdounil olema hea šanss tõestada, et tal jagub Euroopa tippliigade jaoks vajalikku taset.

Potentsiaal:

Suurturniirile jõudmine? Stabiilselt tehtav. Alagrupist edasipääs? Stabiilselt tehtav. Poolfinaali jõudmine? Pole veel juhtunud. Šveitsil on mõndagi ette näidata, aga ühtainsatki sähvatust mitte. Eelmisel EM-il kaotati veerandfinaalis penaltitega Hispaaniale, järgnenud MM-il saadi alagrupi järel Portugalilt kole saun. Kergemapoolsest valiksarjast tuldi seekord läbi suurte raskustega, aga kui isegi Leverkusen sai koos Xhakaga viimaks tiitli kätte, siis äkki on karma nüüd ka Šveitsi kiusamise lõpetanud? Xhaka, Manuel Akanji ja Yann Sommeri kõrval vajatakse siiski ka ründajate, eeskätt vigastusest taastumise nimel ajaga võidujooksu pidava Embolo tõhusat panust.

Koosseis:

Väravavahid: Gregor Kobel (Dortmundi Borussia), Yvon Mvogo (Lorient), Yann Sommer (Inter Milan)
Kaitsjad: Manuel Akanji (Manchester City), Nico Elvedi (Mönchengladbachi Borussia), Ricardo Rodriguez (Torino), Fabian Schär (Newcastle United), Leonidas Stergiou (Stuttgart), Cedric Zesiger (Wolfsburg), Silvan Widmer (Mainz).
Poolkaitsjad: Michel Aebischer (Bologna), Remo Freuler (Bologna), Ardon Jashari (Luzern), Fabian Rieder (Rennes), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Vincent Sierro (Toulouse), Denis Zakaria (Monaco), Granit Xhaka (Leverkuseni Bayer).
Ründajad: Zeki Amdouni (Burnley), Kwadwo Duah (Razgradi Ludogorets), Breel Embolo (Monaco), Dan Ndoye (Bologna), Noah Okafor (Milan), Renato Steffen (Lugano), Ruben Vargas (Augsburg), Steven Zuber (AEK)

***

Alagrupi mängugraafik (kõik kellaajad Eesti aja järgi):

  • 14. juuni, 22.00 - Saksamaa-Šotimaa (München)
  • 15. juuni, 16.00 - Ungari-Šveits (Köln)
  • 19. juuni, 19.00 - Saksamaa-Ungari (Stuttgart)
  • 19. juuni, 22.00 - Šotimaa-Šveits (Köln)
  • 23. juuni, 22.00 - Šveits-Saksamaa (Frankfurt)
  • 23. juuni, 22.00 - Šotimaa-Ungari (Stuttgart)

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

EM-i lävel | C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taani muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
EM2024

EM-i lävel | C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taani muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid

EM-i lävel | D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
EM2024

EM-i lävel | D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?

EM-i lävel | E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
EM2024 1

EM-i lävel | E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel

EM-i lävel | F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
EM2024 2

EM-i lävel | F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast

LOE JÄRELE: Saksamaa avas koduse finaalturniiri suureskoorilise võiduga
EM2024

LOE JÄRELE: Saksamaa avas koduse finaalturniiri suureskoorilise võiduga

Uus mängupäev!
Elagu vutifännid!
Lugemist ja vaatamist
Põnev värk!
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Mõtteainet
Tasub vaadata
object(Poll)#277 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1324" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#280 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "309" } [1]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "239" } [2]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "213" } [3]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "214" } [4]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "109" } [5]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "54" } [7]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "27" } [8]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "83" } } }
HÄÄLETUS
Kes võidab EM-i?
Saksamaa
23%
Prantsusmaa
18%
Inglismaa
16%
Hispaania
16%
Portugal
8%
Itaalia
6%
Holland
4%
Belgia
2%
Keegi teine
6%
Mängi kaasa!
RISTNURK
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.