MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

EM-i lävel | D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt Laura Jaansen

Poola jõudis EM-ile mitmete teistega võrreldes pikemat teed pidi. Foto: Brit Maria Tael

Mis ühendab kahte Euroopa meistrivõistlustel D-alagrupis heitlevat koondist? Eestile säru tegemine. Teised kaks on lihtsalt kõvad vutiriigid, kes peaksid kirjade järgi olema suures - kui mitte isegi suurimas - mängus.

Soccernet.ee tutvustab käesoleva rubriigiga EM-finaalturniiri osalejaid. Liigume iga päevaga edasi ühe alagrupi kaupa.

Poola

 FIFA edetabelis: 28. koht
 Valikturniiril: E-alagrupis Albaania ja Tšehhi järel 3. koht (3 võitu, 2 viiki, 3 kaotust), play-off'is võidud Eesti (5:1) ja Walesi üle (0:0, penaltiseerias 5:4)
 Saavutused: EM-i veerandfinalist (2016), MM-il kahekordne pronksmedalist (1974, 1982)

Staar: Robert Lewandowski

Senikaua kui Robert Lewandowski veel mängib, ei suuda ükski poolakas temast vägevam olla. Isegi siis, kui FC Barcelona ründetuus ei esine kõige säravamalt või ei löö kaaslastest rohkem väravaid. 35-aastane Poola koondise kapten on tõeline superstaar, keda ootab ees neljas EM-finaalturniir. Senised kolm on toonud vähemalt ühe värava (kokku 5) ning lisa loodetakse selgi korral. Muidugi, eks numbrite järgi hakkab püssirohi otsakorrale jõudma, aga rahvas loodab, et (tõenäoliselt) viimane EURO-etteaste saab olema Poola jalgpalli legendi nime vääriline.

Eemalejääja: Arkadiusz Milik

See, et peatreener Michal Probierz ei saa Saksamaal Arkadiusz Milikuga arvestada, selgus alles loetud tunnid enne nimekirjade avalikustamist. Kuigi 30-aastase Juventuse mehe hooaeg Serie A-s polnud just kõige roosilisem, oli ta koondiserindel püsinud aastaid usaldusväärsena. Turjal ikkagi 73 mängu ning 17 tabamust, üks ka seekordselt EM-i teekonnalt. Mis ikkagi saatuslikuks sai? Üks tobe duell eelviimases ettevalmistuslahingus: matš polnud veel minutitki kestnud, kui Milik jala välja sirutas ning seda õnnetult väänas. Valusad kaadrid reetsid põhimõtteliselt kohe, et vahele jääb ka seekordne EM.

Treener: Michal Probierz

Poolakate eksirännakud treeneritemaastikul on andnud tervele alaliidule halenaljaka alatooni, millest niisama lihtsalt lahti ei saa. Ambitsioonikaid mehi (näiteks Fernando Santos) on uksest sisse-välja käinud, kuid kedagi, kes lööks jala kindlalt vastu maad ning viiks muidu asjalikest mängumeestest koosneva koondise Euroopa paremate sekka, pole leitud. Mullu septembris ülendati U21 koondisest riigi parimate poegade juurde 51-aastane Michal Probierz, kes pole seniste seitsme matši jooksul kordagi kaotanud. Mehe CV-s on lisaks koondistele ka Bialystoki Jagiellonia, kus säras aastatel 2015-2017 Eesti koondise endine kapten Konstantin Vassiljev.

Pilk peale: Nicola Zalewski

Pakuks, et pärast eestlaste jaoks ebaõnnestunult lõppenud play-off'i, ei tahtnud silme eest nii mõnigi vastasleeri nägu kaduda. Nende seas ka 22-aastase ääreründaja Nicola Zalewski oma. AS Roma kooliga poolakas tegi debüüdi 2021. aasta sügisel ning pole seniste 17 mänguga veel väravat löönud. See-eest jagas ta kohtumises Eestiga välja kaks väravasöötu ning kukkus Maksim Paskotšile välja punase kaardi. Ta on noorele mängijale omaselt ülitöökas ning isukas, samas ka tehniliselt võimekas, andes Poolale vasakul äärel korraga nii pallivõlukunsti kui kvaliteetseid tsenderdusi.

Potentsiaal?

On fakt, et Poola pidi EM-ile pääsemiseks ületama mitte vaid kivisid-kände, aga ka vähemalt pool Mont Blanci. Arvestades ka, et nad kuuluvad alagruppi suurekaliibrilistega, on raske neile helget tulevikku ennustada. Kuigi viimati tehti sakslastega 0:0 viiki leppinud Ukrainale 3:1 säru, jääb kripeldama teatav meeskondlik tasakaalutus ning iseloomutus. Tõenäoliselt jääb nende laeks alagrupp. 

Koosseis:

Väravavahid: Marcin Bulka (Nice), Lukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczesny (Juventus).
Kaitsjad: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Empoli), Pawel Dawidowicz (Hellas Verona), Jakub Kiwior (Arsenal), Tymoteusz Puchacz (Kaiserslautern), Bartosz Salamon (Poznani Lech), Sebastian Walukiewicz (Empoli).
Poolkaitsjad: Przemyslaw Frankowski (Lens), Kamil Grosicki (Szczecini Pogon), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion), Jakub Piotrowski (Ludogorets), Taras Romanczuk (Bialystoki Jagiellonia), Michal Skoras (Club Brugge), Bartosz Slisz (Atlanta United), Damian Szymanski (Ateena AEK), Sebastian Szymanski (Fenerbahce), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zielinski (Napoli), Kacper Urbanski (Bologna).
Ründajad: Adam Buksa (Antalyaspor), Robert Lewandowski (Barcelona), Krzysztof Piatek (Basaksehir), Karol Swiderski (Hellas Verona).

Holland

Hollandil on nii kogemust kui talenti, aga kas sellest ikka piisab? Foto: Scanpix / AP Photo / Patrick Post

 FIFA edetabelis: 7. koht
 Valikturniiril: B-alagrupis Prantsusmaa järel 2. koht (6 võitu, 2 kaotust)
 Saavutused: üks EM-tiitel (1988), MM-il kolmekordne hõbemedalist (1974, 1978, 2010), Rahvuste liiga hõbemedalist (2019)

Staar: Virgil van Dijk

Holland on üks neist koondistest, kes saab lisaks tugevatele ründajatele eputada ka võimsa tagaliiniga. Selle toimimise eest "vastutab" 32-aastane kapten Virgil van Dijk, kes on mitu hooaega olnud Liverpooli kindel 3000+ mänguminuti mees. Just vanusega kaasnev kogemus, mida esindab ka van Dijk, on Hollandi puhul kasulikuks läbivaks jooneks. Kambas on ju ka Daley Blind, Georginio Wijnaldum, Stefan de Vrij, Wout Weghorst ja Memphis Depay, kes kõik pole tingimata põhimehed. Samas, kui nad seda ka oleks, püsiks Holland endiselt vägagi konkurentsivõimeline.

Eemalejääja: Ian Maatsen*

Tundub, et 22-aastane Meistrite liiga finaali jõudnud Dortmundi Borussia vasakkaitsja Ian Maatsen ei suutnud tugeva poolaastaga end piisavalt tõestada, et mahtuda peatreener Ronald Koemani valikusse. Londoni Chelseast laenul olnud Maatsen pole Hollandi A-koondises veel kordagi põllule pääsenud ning esimest korda ei tule ka Saksamaal. Mis sest, et ta tegi Meistrite liigas kaasa kõik kohtumised algusest lõpuni ning korra õnnestus lüüa ka värav. Muidugi tasub ka silmas pidada, et Holland kipub teinekord eelistama kolmest tagaliini, mis seab ääremängijate kaasamisele piire.

Maatsen lisati koosseisu pärast vigastaud poolkaitsjate Frenkie de Jongi ja Teun Koopmeinersi lahkumist. Ta liitus koondisega 11. juunil.

Treener: Ronald Koeman

2023. aastal posti taas üle võtnud naasis ülikehva 0:4 kaotusega Prantsusmaale, millele järgnesid allajäämised ka Horvaatiale ja Itaaliale. See tähendas, et suurte lootustega kodusele Rahvuste liiga finaalturniirile läinud Holland jäi sootuks neljandaks. Koeman võttis süü lahkelt enda peale küll ning tunnistas vigu oma juhendamises, kuid jutu asemel tuli keskenduda tegude tegemisele. Näib, et rehabiliteerimine käis pigem valutult ning esialgu neljast kaitseliini lubanud Koeman on sobivaks lihvinud erinevad mänguplaanid. Kuuldu järgi käivad paindlikkus ja edu käsikäes.

Pilk peale: Jeremie Frimpong

Iseenesest on Hollandi koondisel põnevaid mängumehi kamaluga - näiteks noor Brightoni väravavaht Bart Verbruggen või vaikselt superstaari mõõtu kasvav Xavi Simons - kuid pärast Leverkuseni Bayeri vinget hooaega läheb valguvihk lausa vägisi Jeremie Frimpongi peale. Arvestades seda, et ka Xabi Alonso mängib taga kolmega, on 23-aastasel paremäärel lõppenud hooajast korralik praktika ning maht all - kõikide sarjade peale ulmelised 47 matši, 14 tabamust ja 12 väravasöötu. Pole kahtlustki, et Frimpong mahub Koemani plaanidesse. Eriti olukorras, kus tal on värskelt all sõprusmängust Kanadaga nii värav kui resultatiivne sööt.

Potentsiaal?

Hollandiga tuleb igal suurturniiril arvestada, see on selge. Tundub, et nad on kerge allakäigu järel end oma nahas aina paremini tundmas - kindlasti tänu mitmete tuumikmängijate võidukale hooajale - ning see annab ainest edukaks turniiriks. Võtmekohaks saab olema kohtumine Prantsusmaaga, kellega heideldakse tõenäoliselt D-alagrupi esikoha peale. Sealt edasi tuleb lihtsalt olla mees ja mängud ära võtta (viide eelmise EM-i kaheksandikfinaalmatšile, kus Tšehhi võttis 2:0 üllatusvõidu pärast seda, kui Matthijs de Ligt oli 52. minutil omad vähemusse jätnud). EM-tiitel? Vist liiga palju küsitud. Koht nelja parema seas? Juba soojem.

Koosseis:

Väravavahid: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion).
Kaitsjad: Nathan Ake (Manchester City), Daley Blind (Girona), Matthijs de Ligt (Müncheni Bayern), Stefan de Vrij (Milano Inter), Denzel Dumfries (Milano Inter), Jeremie Frimpong (Leverkuseni Bayer), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur), Virgil van Dijk (Liverpool).
Poolkaitsjad: Ryan Gravenberch (Liverpool), Ian Maatsen (Dortmundi Borussia)Tijjani Reijnders (AC Milan), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV), Georginio Wijnaldum (Al Ettifaq).
Ründajad: Steven Bergwijn (Amsterdami Ajax), Brian Brobbey (Amsterdami Ajax), Memphis Depay (Atletico Madrid), Cody Gakpo (Liverpool), Donyell Malen (Dortmundi Borussia), Xavi Simons (RB Leipzig), Joshua Zirkzee (Bologna), Wout Weghorst (Hoffenheim).

Austria

Mida tähendab David Alaba puudumine Austria koondise jaoks? Foto: Brit Maria Tael

 FIFA edetabelis: 25. koht
 Valikturniiril: F-alagrupis Belgia järel 2. koht (6 võitu, 1 viik, 1 kaotus)
 Saavutused: EM-il kaheksandikfinalist (2020), MM-il pronksmedalist (1954)

Staar: Marcel Sabitzer

Vahepeal klubikarjääris eksirännakutel käinud Marcel Sabitzer on Dortmundi Borussias tõeliselt lõkkele löönud. Kuigi klubile ennustati Meistrite liigas pigem kollapsi, sest alagruppi jagati näiteks Pariisi Saint-Germaini ja AC Milaniga, siis tõestasid Sabitzer ja teised, et palli osatakse mängida pea parimalt. 30-aastane poolkaitsja on koondise üks kogenumaid lülisid, kelle enesekindlust praegu naljalt kõikuma ei löö. Isegi kui ta valikmängus Belgiaga pingilt 11 minutiks sekkus, jõudis ta värava ikka ära lüüa. Veel küsimusi? Hästi.

Eemalejääjad: David Alaba ja Xaver Schlager

Iga suurturniiri raames saab rääkida mängijatest, kes jäävad pealtvaatajaks tõsise põlvevigastuse tõttu. Sel korral on üheks ohvrianniks Austria koondise kapten David Alaba, kelle hooaeg lõppes mullu detsembris. Nii sai 31-aastane keskkaitsja EM-i teekonnal kaasa lüüa küll ning näiteks kohtumises Eestiga väravasöödu anda. Kuna Austria on sõbralik ning helde käega rahvas, kinkisid nad maikuu alguses kõrgematele jõududele ka samuti põlve vigastanud 26-aastase poolkaitsja Xaver Schlageri. Nii läksid enam-vähem ühe hoobiga kaks põhitegijat ...

Treener: Ralf Rangnick

Ralf Rangnicki näol on tegemist maakeeli kõva mehega, sest ta andis hiljuti kinga Saksamaa tippklubile Müncheni Bayernile. Muidugi, ega Thomas Tuchelist ei jää maha teab mis kuldkingad, aga Rangnicki otsus on vägev sellele vaatamata. 2022. aastal Austria koondise etteotsa asunud 65-aastase sakslase võiduprotsent on lähiajaloost pärit ametivendadega võrreldes selgelt parem (61,9) ning rootslaste ees EM-ile jõudmine, ühes viigiga grupi võitnud Belgiaga, kinnitavad hästi tehtud tööd. 

Christoph Baumgartner aina skoorib ja skoorib ... Foto: Jana Pipar

Pilk peale: Christoph Baumgartner

Mida on see 24-aastane RB Leipzigi poolkaitsja Austria koondise viimases viies mängus teinud? Löönud iga kord ühe värava! Ning jaganud jooksvalt sekka ka kaks väravasöötu. On selge, et ajal, mil austerlaste pea kohal on paar murepilve, pakub säärane resultatiivsus ääretut rõõmu. Christoph Baumgartner sobitub hästi ründaja - enamasti Michael Gregoritschi - alla, kus ta saab palju vabalt ringi liikuda ja vastasmängijatega manipuleerida. Nii püsib Austria, kes on nende viimase viie matšiga löönud kokku 13 väravat (kaks Saksamaale!), ründefaasis ettearvamatu ning ohtlik. Näiteks koguni vaid 6 sekundiga: täpselt nõnda ruttu tegi Baumgartner märtsis Slovakkia vastu skoori, lüües nii rahvusvahelise vuti ajaloo kiireima värava.

Potentsiaal?

Taktikalisest võtmest on Austria silmapaistev meeskond, kes harrastab kõrge pressi ning intensiivsusega mängu. Nõudlik ning konkreetne Rangnick on lati kõrgele seadnud ning valikkohtumistega tõestati, et sellest ülehüppamine pole mitte mingisugune probleem. Aga! Kuivõrd meeskonnast jäävad vigastuse tõttu eemale nii Alaba kui Schlager, kes moodustasid suure osa tuumikust, tuleb ennustustega tagasihoidlikuks jääda. Sisu on neil kindlasti, sest hiljuti mängiti Serbia 2:1 üle ning šveitslastega tehti 1:1. Ning teatavasti pääsevad gruppidest edasi ka mõned 3. koha omanikud.

Koosseis:

Väravavahid: Niklas Hedl (Viini Rapid), Heinz Lindner (Union Saint-Gilloise), Patrick Pentz (Bröndby).
Kaitsjad: Flavius Daniliuc (Salzburg), Kevin Danso (Lens), Philipp Lienhart (Freiburg), Philipp Mwene (Mainz), Stefan Posch (Bologna), Leopold Querfeld (Viini Rapid), Gernot Trauner (Feyenoord), Maximilian Wöber (Mönchengladbachi Borussia).
Poolkaitsjad: Christoph Baumgartner (RB Leipzig), Florian Grillitsch (Hoffenheim), Marco Grüll (Viini Rapid), Florian Kainz (Köln), Konrad Laimer (Müncheni Bayern), Alexander Prass (Grazi Sturm), Marcel Sabitzer (Dortmundi Borussia), Romano Schmid (Bremeni Werder), Matthias Seidl (Viini Rapid), Nicolas Seiwald (RB Leipzig), Patrick Wimmer (Wolfsburg).
Ründajad: Marko Arnautovic (Milano Inter), Maximilian Entrup (Hartberg), Michael Gregoritsch (Freiburg), Andreas Weimann (West Bromwich Albion).

Prantsusmaa

Prantsusmaa ja suursoosik? Kahtlemata! Foto: Scanpix / AFP / Franck Fife

 FIFA edetabelis: 2. koht
 Valikturniiril: B-alagrupi esikoht Hollandi ees (7 võitu, 1 viik)
 Saavutused: kaks EM-tiitlit (1984, 2000), kaks MM-tiitlit (1998, 2018), Rahvuste liiga tiitel (2021)

Staar: Kylian Mbappe

2018. aasta suvest alates PSG rahvast hullutanud Kylian Mbappe astub pärast EM-i karjääris uue sammu, kui liitub värskelt Meistrite liiga võitnud Real Madridiga. Kuigi sisedraamad hoidsid 25-aastast ääreründajat lõppenud hooajal pisut justkui tagasi, siis reaalsuses lõi ta 48 erineva kohtumisega 44 väravat. Kui võtta letti koondiserindel peetud viimased kümme mängu, on ta jäänud vaid kahel korral tabamustest eemale (viimati tehti Kanadaga 0:0). Mbappe on Prantsusmaa jalgpalli A ja O, mis sest, et kõrval on ka Antoine Griezmann ja koondist viimast korda esindav Olivier Giroud.

Eemalejääja: Lucas Hernandez

Lucas Hernandeze koondisekarjäär algas üliroosiliselt - PSG (vasak)kaitsja jõudis suurturniirile juba viie koondisemängu pealt. Ja Hernandez ei käinud 2018. aasta MM-il lihtsalt turistiks, vaid rassis ka ning koguni sääraselt, et Prantsusmaa krooniti maailma parimaks. Nii oli Hernandez kohal ka Kataris, ent vaid 13 minutiks! Sest vastasseisus Austraaliaga tegi ta paremale põlvele tõsiselt liiga. Kuigi EM-i eel sai põlv korda ning 28-aastane kaitsja aitas piletitki lunastada, tuli mai alguses uus-vana hoop - põlve ristatside (sel korral vasak) läks jälle katki.

Treener: Didier Deschamps

Prantsusmaa koondist põhimõtteliselt terve igaviku juhendanud Didier Deschamps on konkreetne ning väga selgelt koondise edule orienteeritud peatreener. Ehk kui vaja, langetab ta koosseisust ülitugeva mängija, kui tal puudub klapp ülejäänud tiimiga. Või midagi-kuidagi vastupidi. Seetõttu ei kaheldud oluliselt tema valikus kaasata taas koondisesse N'Golo Kante, kes suundus vahepeal pallima Saudi Araabiasse. Deschampsi valikud on ühest küljest alati viimse detailini läbimõeldud, ta arvestab palju ülejäänud staff'i arvamusega ning mängijate eripäraga, teisalt hindab ta kõrgelt ka jalgpallimängu loomulikku voolavust. Tundub, et see retsept toimib kenasti.

Pilk peale: Bradley Barcola

Teate küll neid videosid, kus vanemad torkavad juba beebidele putsad jalga ja algatavad sellega Project Mbappe?! Kuigi Bradley Barcola pole kaugeltki beebi (vanust hoopis 21), nähakse temas maailmakuulsa tiimikaaslase mantlipärijat. 2023. aastal Lyonist PSG-sse liikunud Barcola on samuti ääreründaja, kes armastab vastaseid ette võtta ning teha seda väledalt. Asi pole vaid efektides, aga ka efektiivsuses: 28 mänguga teenis ta 11 resultatiivsuspunkti (4 väravat ja 7 söötu), olles nii samal pulgal Ousmane Dembele, Vitinha ja Randal Kolo Muaniga. Aga Prantsusmaa koondises? Üks kohtumine ja üks väravasööt.

Potentsiaal?

Neljast viimasest suurturniirist kolm on sujunud pea ideaalselt, kui kahel korral lõpetati hõbedal ning 2018. aastal tõusti maailmameistriks. Prantsusmaa koondisejalgpall õitseb ning mitu vajalikku lüli (Eduardo Camavinga ja Aurelien Tchouameni) lisavad veel rohkem värvi tänu Real Madridi üliedukale hooajale. On päris keeruline leida põhjust, miks Prantsusmaa ei peaks olema suurim soosik. Kuigi kihlveokontorites räägitakse enim Inglismaast, tundub tugevaim kandidaat olema Didier Deschampsi meeskond.

Koosseis:

Prantsusmaa:

Väravavahid: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (AC Milan), Brice Samba (Lens).
Kaitsjad: Jonathan Clauss (Marseille), Theo Hernandez (AC Milan), Ibrahima Konate (Liverpool), Jules Kounde (Barcelona), Ferland Mendy (Real Madrid), Benjamin Pavard (Milano Inter), William Saliba (Arsenal), Dayot Upamecano (Müncheni Bayern).
Poolkaitsjad: Eduardo Camavinga (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), N'Golo Kante (Al Ittihad), Adrien Rabiot (Juventus), Warren Zaire-Emery (PSG), Aurelien Tchouameni (Real Madrid).
Ründajad: Bradley Barcola (PSG), Kingsley Coman (Müncheni Bayern), Ousmane Dembele (PSG), Olivier Giroud (AC Milan), Randal Kolo Muani (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Marcus Thuram (Milano Inter).

***

Alagrupi mängugraafik (kõik kellaajad Eesti aja järgi):

  • 17. juuni, 16.00 - Poola-Holland (Hamburg)
  • 17. juuni, 22.00 - Austria-Prantsusmaa (Düsseldorf)
  • 21. juuni, 19.00 - Poola-Austria (Berliin)
  • 21. juuni, 22.00 - Holland-Prantsusmaa (Leipzig)
  • 25. juuni, 19.00 - Holland-Austria (Berliin)
  • 25. juuni, 19.00 - Prantsusmaa-Poola (Dortmund)

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

EM-i lävel | Staadionite välimääraja: Colosseumist kollase seinani, üllatuspommist jäähokini, värvide mängust Eurovisionini
EM2024

EM-i lävel | Staadionite välimääraja: Colosseumist kollase seinani, üllatuspommist jäähokini, värvide mängust Eurovisionini

EM-i lävel | A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
EM2024 3

EM-i lävel | A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules

Eile staar, täna kodus: Grealish jäeti inglaste EM-lennukilt maha, vigastatud Maguire samuti
EM2024

Eile staar, täna kodus: Grealish jäeti inglaste EM-lennukilt maha, vigastatud Maguire samuti

EM-i lävel | C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taani muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
EM2024

EM-i lävel | C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taani muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid

EM-i lävel | E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
EM2024 1

EM-i lävel | E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel

EM-i lävel | F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
EM2024 2

EM-i lävel | F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast

Uus mängupäev!
Elagu vutifännid!
Lugemist ja vaatamist
Põnev värk!
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Mõtteainet
Tasub vaadata
object(Poll)#277 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1324" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#280 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "309" } [1]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "239" } [2]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "213" } [3]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "214" } [4]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "109" } [5]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "54" } [7]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "27" } [8]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "83" } } }
HÄÄLETUS
Kes võidab EM-i?
Saksamaa
23%
Prantsusmaa
18%
Inglismaa
16%
Hispaania
16%
Portugal
8%
Itaalia
6%
Holland
4%
Belgia
2%
Keegi teine
6%
Mängi kaasa!
RISTNURK
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.