MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Kas Toni Kroos on Saksamaa jaoks asendamatu lüli? Foto: Scanpix / Tobias Schwarz / AFP

Toni Kroos teatas mais, et ta lõpetab Euroopa meistrivõistluste järel karjääri, mistõttu võib praeguses faasis iga Saksamaa koondise mäng olla Kroosi jaoks viimane.

Saksamaa koondis pole mulle kunagi imponeerinud. Eks põhjuseid on selleks mitmeid, aga peamine neist hõlmab numbreid üks ja seitse, sest mõistagi pooldan lõbusat sambavutti. Vaatamata kõigele hoian tänavusel võistlusel pöialt ühele sakslasele, aga kohe kindlasti mitte kogu tiimile.

Nimelt tabasin end Saksamaa ja Taani kaheksandikfinaali vaadates mõttelt, et see matš võib Kroosi jaoks viimaseks jääda. 34-aastane poolkaitsja, kel on veel nii palju jalgpallile anda, aga viimane mäng ... Nii ikka ei saa. Õnneks pikenes tema lugu ühe lahingu võrra.

Raske on Saksamaa koondist ette kujutada ilma Kroosita, kes on nende mängujuht - nelja kohtumise jooksul on keskväljamehe sööduprotsent muljetavaldav 95,36 ning ta on jaganud 63 passi väljaku viimasele kolmandikule, luues olukordi tiimikaaslastele. Kuigi dokumentides olev number ei muutu enam väiksemaks, on Kroosi mõju palliplatsil suur.

Veerandfinaalis ootab sakslasi hirmkõva Hispaania. Mõlemal koondisel on auhinnakapis kolm Euroopa meistritiitlit, kuid vaid üks saab liikuda neljanda suunas. Hispaania ründaja Joselu jõudis mängueelsel pressikonverentsil ähvardada, et tema meeskond saadab Kroosi pensionile ja liigub edasi poolfinaali.

Kui nii peaks tõesti juhtuma, siis olgu legendaarse poolkaitsja viimane tants võimalikult hoogne ja meeldejääv. Siiski oleks muinasjutu jaoks kõige parem lõpp see, kui sakslane paneb oma karjäärile ise punkti, saades ühe MM-tiitli ja kuue Meistrite liiga karika kõrvale EM-trofee ja seda kodupubliku ees.

Mida kavatseb Kroos edasi teha, kas temast saab mingi tiimi treener või muu ninamees, seda näitab aeg. Fakt on see, et tänavuse EM-finaalturniiriga lõppeb mängijakarjäär ühel vägeval mehel, kes on hetkel liiga hea, et sellele teekonnale punkt panna.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK