MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Kas 39-aastane Ronaldo saab taas täismängu? Portugali loots kaitses ja kiitis legendi taevani

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Ronaldo ja Conceicao Tšehhiga peetud avamatši võiduväravat tähistamas. Foto: Scanpix / Adrian Dennis / AFP

Portugali koondise peatreener Roberto Martinez kaitses rekordmees Cristiano Ronaldot. "Kas te teate, kui palju minuteid ta eelmisest hooajast all on? Tal on kogemust - pole ühtki mängijat, kes oleks kuuel EM-il mänginud!" lajatas ta.

39-aastane Ronaldo jõudis seekordse turniiri avamängus vägeva tähiseni: ta on kaasa teinud kokku kuuel EM-finaalturniiril. Ja mitte ainult! Sest koondise juhendaja Roberto Martinez lasi tal tööd teha kõik 90 minutit ning oodata on ka lisa.

"Kas te teate, kui palju minuteid ta eelmisest hooajast all on? Tal on kogemust - pole ühtki mängijat, kes oleks kuuel EM-il mänginud!" vastas Martinez, kui talt küsiti, kas on mõttekas Ronaldot Türgi vastu 90 minutit mängitada. "On oluline mõista, mida üks või teine mängija suudab anda. Cristiano toob kogemust, väravavõimalusi, ta oskab teha kaaslastele ruumi. Ta on koondises, sest ta väärib seda kohta. Vaadake kasvõi, mida on ta seni teinud."

Hooaeg Saudi Araabia tippklubis Al-Nassr kulges Ronaldo jaoks isiklikust vaatevinklist hästi, sest ta lõi 31 liigamatšiga 35 väravat. Kokku tegi ta kõikide võistlussarjade peale kaasa 45 kohtumises ning teenis mänguaega pea 4000 minutit. Koondises on ta käimasoleval aastal löönud kaasa kokku kolmes mängus, kõigis terve aja.

"Ta mängis Tšehhi vastu distsiplineeritult, ta tegi kõvasti tööd ning oli kastis väga oluline mängija. Ta teeb ruumi. Kui Francisco [Conceicao] värava lõi, oli ruumi puhtalt seetõttu, et Cristiano lõi selle. Meil on kindel fookus ning Cristiano roll selles on ülioluline," lisas Portugali koondise peatreener.

Portugali ootab F-alagrupi teises kohtumises ees Türgi. Ka nemad alustasid turniiri võidukalt.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Memo | Mida Portugali suured tähed ei suutnud, selle tegid noored mehed ära paari minutiga
EM2024 3

Memo | Mida Portugali suured tähed ei suutnud, selle tegid noored mehed ära paari minutiga

Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
EM-PÄEVIK 1

Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK