MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Kas Mbappe ikka alustab? Hispaania peatreener: tema 50% on nagu normaalse jalgpalluri sada!

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Kylian Mbappe on saanud sel EM-il mitu vopsu, aga jätkab võitlust. Foto: Scanpix / Fabio Ferrari / LaPresse via ZUMA Press

Hispaania ja Prantsusmaa EM-poolfinaali eel puudutab üks olulisemaid küsimusi prantslaste superstaari Kylian Mbappe mänguvalmidust. Veerandfinaalis Portugaliga võeti ta lisaaja esimese poolaja järel pingile, kuid peatreener Didier Deschamps kinnitas, et Mbappe on igati mänguvalmis.

"Kylianil on peas kõik paigas, pole kahtlustki. Aga sama kehtib kõigi meie mängijate kohta," lausus pressikonverentsil Deschamps, kellel täitus päev enne mängu täpselt 12 aastat koondise tüüri juures. "Tal oli seljamure ja siis sai ta hoobi vastu nina. See muutis tema vaatevälja ja esialgu mõjus see talle suure šokina, aga olen kindel, et poolfinaalis annab ta endast kõik. Mõne mehe jaoks oleks EM juba läbi saanud, aga siin ta on."

Deschamps selgitas, et Portugali vastu vahetati Mbappe välja pigem ettevaatusabinõuna. "Kui räägime lihasvalmidusest, siis ta on kindlasti platsil. Tahtsime, et ta saaks võmalikult palju puhata. Olen kindel, et Kylianiga on kõik hästi ja ta on endast valmis 110% andma, nagu ka kõik teised."

Hispaania peatreener Luis De la Fuente ei lasknud end samuti eksitada asjaolust, et Mbappe on senisel turniiril löönud vaid ühe värava ja sellegi penaltist. "Temasugused mängijad on ettearvamatud. 50% peal tegutsev Kylian Mbappe on nagu tavaline sajaprotsendiline jalgpallur. Temasugused mehed võivad igal hetkel mängu ära otsustada. Ta on geenius, maailmaklassist supermängija," ei hoidnud De la Fuente kiidusõnu tagasi.

Hispaania ja Prantsusmaa lükkavad Münchenis palli veerema teisipäeva õhtul kell 22.00.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Mida päev toob? | Lustakas ja uinutav jalgpall löövad lahingut. Deschamps: kui sulle ei meeldi, vaata muud mängu!
EM2024

Mida päev toob? | Lustakas ja uinutav jalgpall löövad lahingut. Deschamps: kui sulle ei meeldi, vaata muud mängu!

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK