MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet

Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Max Verstappen on kolmekordne F1-maailmameister. Foto: Scanpix / Hoch Zwei via ZUMA Press Wire

Jalgpalli EM-finaalturniir ja vormel 1 sarja kolmekordne maailmameister. Kuidas need omavahel seotud on? Ega eriti olegi. Aga minu arvates natuke on. Miks?

Kirjutasin kolm aastat tagasi EM-päevikusse artikli pealkirjaga "Hümnid ruulivad, aga kaasalaulmine ei ole kohustuslik", milles muuhulgas mainisin, et olen jälginud väga palju vormel 1 sarja. See ei ole muutunud.

Kuigi jalgpall on minu jaoks spordiala number üks, siis proovin ka F1-nädalavahetustel (mida on 2024. aastal rekordilised 24) silma peal hoida. Kui otsepildis ei saa võidukihutamist jälgida, siis kasutan järelvaatamist. Aga see selleks.

Miks mulle meenus 25. juuni õhtul enne Hollandi ja Austria kohtumist EM-finaalturniiril Max Verstappen? Ilmselt paljud said juba pealkirja lugedes aru, milles on konks.

Aga neile, kes mõtlevad, miks mingi Ilves kirjutab jalgpalliportaalis mingist vormelisõitjast, selgituseks: Verstappen on hollandlane, kes sõidab austerlaste tehasetiimis Red Bull. See tähendab, et kui Verstappen võidab kuninglikus vormelisarjas etapi, mida on ajaloos kokku juhtunud 61 ning viimase kolme ja poole aasta jooksul 51 korda, siis mängitakse autasustamisel esmalt Hollandi ja seejärel Austria hümni.

Ja kuna ma olen kogu elu olnud Ferrari (Itaalia tehasetiim) fänn, siis mul on sellest kergelt öeldes kopp ees. Aga mis juhtus enne Hollandi ja Austria mängu? Loomulikult mängiti nii Hollandi kui Austria hümni. Selle erinevusega, et hümnid kõlasid vastupidises järjekorras. Minu jaoks see suurt pilti ei muutnud - Verstappen võitis selle mängu juba enne avavilet.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK