MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
3 Link kopeeritud

Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?

3 Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Kas Thomas Häberli pani aluse Šveitsi koondise EM-tiitlile? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Thomas Häberli ja geenius? Ilmselt paljud Eesti jalgpallisõbrad kortsutavad selle peale kulmu, aga šveitslased hõõruvad samal ajal käsi kokku, sest Šveits liigub EM-tiitli kursil.

Häberli oli Eesti koondise peatreener umbes kolm ja pool aastat. Tema ametiaeg algas Balti turniiri võiduga, aga see jäi tulemuste poolest suures pildis ainsaks õnnestumiseks, sest seejärel jooksid asjad kiiresti ummikusse. Eks igaüks saab ise mõelda, mida ja kui palju šveitslane Eesti jalgpallile andis, aga kindel on see, et oma sünniriigi edusse panustas Häberli selle aja jooksul märkimisväärselt.

Kuidas nii? Häberli lahkumismäng Eesti koondise eesotsas leidis aset 4. juunil Luzernis peetud maavõistluses Šveitsiga. "Šveitsi-mäng on tegelikult Thomase poolt välja aetud. See toimub tema jaoks koduses keskkonnas, kus ta on olnud edukas ja kus tal on oma selge staatus," lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak mai keskpaigas toimunud pressikonverentsil.

Jalgpalliliidu president ütles selgelt välja, et Häberli aitas organiseerida maavõistlust Šveitsi ja Eesti koondiste vahel. Ja siin peitubki Häberli geniaalsus. See oli Šveitsi eelviimane kontrollmäng enne suvist EM-finaalturniiri. Nagu jalgpallisõbrad teavad, siis Šveits sai 4:0 võidu ja läks suurturniirile positiivse emotsiooniga.

Ja nüüd meenutame - mis juhtus kaheksa aastat tagasi? Eesti koondis kohtus Lissabonis peetud maavõistluses Portugaliga. Tegu oli Portugali viimase kontrollmänguga enne EM-i. Portugal sai 7:0 võidu, läks suurturniirile positiivse emotsiooniga ja krooniti riigi ajaloos esmakordselt Euroopa meistriks.

Kuidas on Šveitsil tänavusel EM-il läinud? Siiamaani suurepäraselt, sest alagrupis ei saadud ühtegi kaotust, kaheksandikfinaalis alistati tiitlikaitsja Itaalia ja ajaloo esimene EM-tiitel on vaid kolme võidu kaugusel. Kui Šveits tuleb tänavu Euroopa meistriks, saab pealkirjast küsimärgi eemaldada. 

Seega minu küsimus: kes tahab vahetult enne suurturniiri Eestiga mängida?

Olgu siinkohal lisatud, et kui Argentina võitis 2022. aastal MM-tiitli ja Itaalia 2021. aastal EM-tiitli, siis umbes pool aastat varem alistati maavõistluses Eesti.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
EM-PÄEVIK

Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK