MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Cristiano Ronaldo ja Pepe. Kahe peale aastaid 80, aga mängivad ikka! Foto: Scanpix / Robert Michael / DPA

Tulevik on alati vihaste noorte meeste pärast. Peabki olema, sest neil jagub edasiviivat energiat, tahet ja oskust piire nihutada. 16-aastast Lamine Yamali on lust vaadata, 19-aastased Kobbie Mainoo ja Arda Güler annavad samuti juba staari mõõdu välja. Põhimõte "kui oled piisavalt hea, oled piisavalt vana" kehtib endiselt.

Kehtib seegi, et kui oled vana, aga piisavalt hea, ei küsi keegi sinult passi. 41-aastane Pepe ja 39-aastane Cristiano Ronaldo on piisaval tasemel, et mahtuda Portugali algkoosseisu. Vaevalt Roberto Martinez neid sinna nostalgiast mõjutatuna topib, jättes paremad mehed pingile. 38ne Luka Modric on endiselt piisavalt hea, et aidata nii Real Madridi kui ka Horvaatiat. Temast kolm kuud nooremat Jesus Navast ei võetud Hispaaniale appi ega pandud Albaania vastu algkoosseisu vanade teenete eest.

Ronaldo oli pärast kaheksandikfinaali sloveenidega kõigil hambus. Miks ta kõik karistuslöögid endale võtab? Miks ta lisaajal penaltit sisse ei löönud? Mis õigusega ta nuttis? On alles egoist!

Nagu nimekas jalgpalliajakirjanik Martin Samuel mõne päeva eest The Timesil kirjutatud kolumnis tabavalt märkis, poleks Ronaldo koondisekaaslased teda penaltieksimuse järel sel moel lohutanud, kui ta oleks niivõrd kohutav egoist. "Kui alustada lugemist Portugali U15 koondise päevilt, on Ronaldol 1266 nartsissistliku mänguga kirjas 913 nartsissistliku väravat. Ta on võitnud EM-tiitli, Rahvuste liiga, viiel korral Meistrite liiga, seitse riigi meistritiitlit ning lugematul arvul koduseid karikaid ja pisemaid koondiseauhindu. Väga mitme võidu puhul oli just tema liider ja otsustaja," märkis Samuel.

Olgu, Ronaldo lõi Sloveenia vastu karistuslöögid kas raamidest mööda või vastu Jan Oblaki kindaid. Ta eksis penaltil. Aga ta läks ka penaltiseerias esimesena lööma ja seekord enam ei vääratanud. Pepe ränk sööduviga oleks sloveenidele lisaajal peaaegu võiduvärava kinkinud. Aga ta oli ka enne seda nurjanud Benjamin Šeško läbimurde, jäädes kiiruses küll ründajale selgelt alla, ent kompenseerides selle osava nügimisena, mistõttu Šeško löök ebaõnnestus.

Modric ei saanud sarnaselt Ronaldole penaltit võrku tähtsas mängus Itaaliaga. Aga 33 sekundit hiljem oli ta õigel ajal õiges kohas ja lükkas ikkagi palli väravasse. Kas kõik need päästvad hetked oleksid sündinud ilma kogemusteta? Kaheldav. Muidugi pole Modric ja Ronaldo enam parimate päevade tasemel. Aga kui parim on olnud 100 ehk täielik tipp, kas 90 või 85 on siis kehv?

Jalgpall pole ainus spordiala, kus absoluutses tipus püsimise vanusepiiri aina ülespoole nihutatakse. 39-aastane LeBron James teeb seda NBA-s, sama vana Mark Cavendish näitas äsja võimu Tour de France'il. 36-aastasena nende kõrval poisikesena mõjuv, ent põhikonkurentidest vähemalt kümme aastat vanem Novak Djokovic jäi mullu löömatuks neljast suure slämmi tenniseturniirist kolmel.

Yamalid ja Gülerid annavad usku, et kõik on võimalik. Aga kui poleks Modriceid ja Ronaldosid, ei oleks neil, kellelt tipus püsimist õppida. Võib-olla ei oleks meil Jamesita sellist Luka Doncicit ega Djokovicita niisugust Carlos Alcarazi või Jannik Sinnerit? Kui Ronaldo oleks lõpetanud viis aastat tagasi, oleks meil viie aasta võrra vähem jalgpallureid, kes temaga koos ja tema vastu mängides või ainuüksi teda vaadates oleks temast innustust saanud. Hinnakem seda, kuniks saame.

Uudiseid Saksamaalt aitab lugejateni tuua Lays! Vaata ka nende kampaaniat!

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
EM-PÄEVIK 3

Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?

Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
EM-PÄEVIK

Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...

Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
EM-PÄEVIK 2

Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!

Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
EM-PÄEVIK

Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK