MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Lahmile avaldas Saksamaa avamäng muljet: koondis pole kaua olnud nii tugev ja veenev

Link kopeeritud
Oliver Fritsch / Zeit Online
Oliver Fritsch / Zeit Online

Saksamaa koondise mängijad Manuel Neuer, Toni Kroos ja Thomas Müller avamängu järel rõõmu tundmas. Foto: Scanpix / Federico Gambarini / dpa

Saksamaa koondise endine kapten ja praeguse EM-finaalturniiri korraldusdirektor Philipp Lahm andis Oliver Fritschile intervjuu, milles kiitis turniiri avapäeval - nii väljakul kui ka platsi kõrval - toimunut.

Saksamaa koondis alustas kodust EM-finaalturniiri 5:1 võiduga Šotimaa üle. Juba esimese poolaja järel oli seis 3:0.

Härra Lahm, kas olete esimese päevaga rahul?
"Rahul" pole õige väljend. Fännialad olid rahvast täis. Atmosfäär staadionil oli võrratu. Mõlemad hümnid tõid meil kananaha ihule. Ja isegi ilm tegi koostööd. Oli kuiv ja valge ning inimesed said väljas tähistada. Nii see peabki olema, sellist päeva tahtsingi.

Ja Saksamaa koondis tegi samuti koostööd.
Nad pole olnud pikka aega nii tugevad ja veenvad. Otsustavaks sai ülekaalukas kontroll mängu üle esimesel poolajal. Toni Kroosi ja Ilkay Gündogani rollide jaotus klappis hästi.

Milline see rollide jaotus oli?
Kroos oli mängujuht, kes pööras erilist tähelepanu distantsile keskkaitsjatega, suurendas või vähendas õigel hetkel survet. Gündogan tõi mängu selle, mida ta tegi ka Manchester Citys. Ta suudab rünnakufaasis väga hästi liinide vahel toimetada. See telg töötas esmakordselt hästi.

Mida kaks väravalööjat - Florian Wirtz ja Jamal Musiala - Saksamaa koondise mängule juurde annavad?
Nad on individuaalselt väga tugevad mängijad, kes tekitavad kõvasti ohtu väravale. Mainida tuleb ka Kai Havertzit. Saksamaal on tugev ründetrio, pluss jokker Niclas Füllkrug.

Mida ütleb see 5:1 võit Saksamaa väljavaadete kohta turniiril?
Esimene mäng avaldas mulle muljet. Kui Saksamaa koondis saab enesekindluse kätte, siis suudavad nad seda ka tugevamate vastaste vastu säilitada. On igati põhjust olla optimistlik.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK