MEISTRILIIGA
Link kopeeritud

Luup peale | Flora esimene komistamine oli lähedal, aga Vassiljevi karistuslöök ei lasknud sel sündida (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Konstantin Vassiljev enne otsustava karistuslöögi sooritamist. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Liider Tallinna Flora mängis Premium liiga 11. voorus koduväljakul Tartu Tammeka vastu 2:0 eduseisu maha, kuid võitis tänu Konstantin Vassiljevi kaunile karistuslöögile ikkagi 3:2.

Tammeka tegutses julgelt, valdas palju palli ning pressis kõrgelt, aga Flora oli esimesel poolajal selgelt ohtlikum meeskond ja nõelas kontrarünnakutel tartlasi valusalt.

Esimese terava pealelöögi, mille sooritas karistusala joone juurest Vassiljev, suutis Carl Kaiser Kiidjärv tõrjuda, aga 11. minutil võrk sahises. Vassiljev söötis õhust kannaga Rauno Allikule, sai söödu paremale äärele tagasi ja tsenderdas, õigeaegselt karistusalasse spurtinud Sergei Zenjov lõi peaga lati alla - 1:0.

Seitse minutit hiljem oli Tammekal nurgalöök ja Flora läks kiirele vasturünnakule. Daniil Kuraksin tegi oivalise eeltöö, mängides Taijo Tenistest mööda ja vedades pikalt palli, ning söötis Markus Poomile, kes lõi madalalt alla nurka. Kiidjärv sai käe vahele, kuid ei suutnud külalisi päästa - 2:0.

Järgnes häid võimalusi mõlemalpool väljakut, väravajoonelt päästsid palli nii Zenjov kui ka Tanel Lang. Poolaja teises pooles tegi Kiidjärv mitu head tõrjet.

Flora poolt vaadates näis asi turvaline, aga 41. minutil vähendas Tammeka vahe minimaalseks. Patrick Genro Veelma keerutas palliga karistusala nurgas ja tsenderdas, David Addy vajutas tugeva löögi võrku - 2:1.

Teise poolaja alguses lõi Reio Laabus viigivärava. Veelma tõstis palli karistusalasse, Laabus ei saanud esimesel katsel pallile pihta, aga jõudis selle siis ikkagi napilt Karl-Romet Nõmme eest võrku susata - 2:2.

Kohtumise otsustav värav sündis 65. minutil. Laabus sikutas oma karistusala nurga lähedal Alliku pikali ja Vassiljev saatis hiilgava trahvilöögi postipõrkega kaugemasse ülanurka - 3:2.

Lõpupoole tekkis Tammekal mitu head viigivärava võimalust, aga tartlaste kohtumise silmapaistvaima mängija Veelma tugeva löögi Nõmm hüppega esiposti äärest tõrjus ja Tanel Tammik lõi neljalt meetrilt peaga üle.

Flora pikendas seega oma kaotuseta seeria 26-mänguliseks ja võiduseeria 11-mänguliseks ning jätkab täiseduga tabeli tipus, edestades Tallinna Levadiat viie punktiga. Tammeka asub seitsmendal positsioonil.

Tähelepanekuid mängust:

1. Kas Tammekal on õigust kohtunike peale kuri olla?

Tammeka peatreener Miguel Santos kritiseeris kohtumise järel Premium liiga kohtuniketööd teravalt ja kurtis, et vilemehed on järjepidevalt Tartu klubi vastu. Tänasest mängust rääkides nõudis ta Henrik Pürgile seisul 2:2 Kevin Mätase mahavõtmise eest punast kaarti, ka Tammeka kapten Sander Puri pidanuks selles olukorras Pürgi eemaldamist õigeks. Minut hiljem teenis Flora Santose pahameeleks karistuslöögi, millest sündis otsustav värav.

Soccernet.ee rubriigis "Videokohtunik" on Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Hannes Kaasik käimasoleva hooaja mitmed suured õigusemõistjate otsused lahti seletanud. On selgunud, et Tammeka kasuks jäeti tõepoolest Paide Linnameeskonnaga mängus penalti ebaõiglaselt andmata ning tartlaste poolkaitsjat Dominic Laaneotsa poleks pidanud mängust Tallinna Levadiaga eemaldama. Samas määrati ebakorrektselt üks penalti ka Tammeka kasuks (kohtumises Narva Transiga).

Seekordses matšis olid tartlased arusaadavalt kurjad, kui Pürgi viga Mätase vastu ei fikseeritud, aga punane kaart olnuks olukorras selgelt liiast - sööt ja Mätase liikumine olid suunatud vasakusse äärde, mitte värava peale, tegemist polnud ilmselge väravavõimaluse peatamisega. Minut hiljem sikutas Laabus Alliku pikali ja seal ei teinud kohtunik Flora kasuks karistuslööki määrates midagi valesti.

2. Flora sisselastud väravate hulk tõusis drastiliselt

Flora lasi terve esimese Premium liiga ringiga (ehk üheksa mänguga) endale lüüa ainult kolm väravat, aga nüüd kahe kohtumisega neli. Kusjuures kaheks viimatiseks vastaseks olid tabeli alumise poole meeskonnad Tallinna Kalev ja Tammeka.

Viies eelnevas omavahelises liigamängus järjest hoidis Flora oma värava Tammeka vastu puutumatuna. Seega on rohesärkidel vaja järeldusi teha ja vigu parandada, et marssi tiitli suunas jätkata.

3. Tammeka saab tippudele vastu küll

Tammekal on hakanud aga asjad Eesti tippklubide vastu paremaks minema. Kui hooaja alguses kaotati nii Florale kui ka Levadiale 0:4 ning Paidele 1:3, siis viimastel nädalatel on saadud Kaljult viigipunkt ning kaotatud Florale ja Levadiale minimaalselt teise poolaja värava tõttu.

Küll aga pole Tammeka leidnud tänavu sellist kindlat väravalööjat, nagu oli eelmistel aastatel Tristan Koskor, kes esindab nüüd Florat. Tartlastel pole 11 vooru järel endiselt mitte ühelgi mängijal kirjas tabamusi rohkem kui üks!

4. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Vassiljev tegi avaväravale eeltöö, aitas luua võimalusi ning lõi ilusast karistuslöögist otsustava värava.

Mitteametlik protokoll:

1. mail kell 17.15 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - Tartu JK Tammeka  3:2 (2:1)
11. Sergei Zenjov, 18. Markus Poom, 65. Konstantin Vassiljev - 41. David Addy, 49. Reio Laabus

Väravasöödud: 11. Konstantin Vassiljev, 18. Daniil Kuraksin, 65. Rauno Alliku - 41., 49. Patrick Genro Veelma
Hoiatused: 90+2. Rauno Alliku - 26. Gerdo Juhkam, 64. Reio Laabus, 67. Miguel Santos (peatreener), 90. Egert Naruson, 90+2. Dominic Laaneots, 90+2. Marti Pähn (abitreener)
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm, kohati siiski vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras