MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju

Link kopeeritud
Marko Susi, Soccernet.ee ajakirjanik
Marko Susi, Soccernet.ee ajakirjanik

Luis Suarez sai selle eest punase. Aga kas oleks pidanud? Foto: Scanpix / Roberto Schmidt / AFP

Rodri penaltiviga Horvaatia vastu ja Luis Suareze 2010. aasta MM-veerandfinaali illegaalne tõrje Ghana vastu. Põhimõtteliselt kaks samaväärset olukorda, aga üks mees sai õigustatult punase, teine pääses arusaamatul põhjusel kollasega - kus on loogika?

Hispaania ja Horvaatia kohtumise 78. minut, seis on 3:0. Bruno Petkovic paneb värava ees Hispaania kindamehe Unai Simoni löögipettega pikali ja proovib siis palli kuuelt meetrilt tühja väravasse veeretada, samal ajal paneb Rodri talle jala taha - penalti. Vilemees Michael Oliver sammub sirge seljaga Rodri poole ja ... annab asjaosalistele üllatuseks kollase kaardi. VAR vaatab situatsiooni üle ning esialgne otsus jääb püsima - Rodri pääseb punasest.

Vea teeninud Petkovic astub ise palli taha. Ta lööb vasakusse alanurka, aga Simon tõrjub. Horvaatia, kes oleks eelmises olukorras skoorinud, jääb ilma väravast. Hispaania jaoks ei juhtu aga midagi - taga on jätkuvalt null, kõik 11 meest on platsil.

Rahvusvaheliste kohtunikekogu (IFAB) reeglite järgi pääseb kaitsemängija punasest, kui proovib karistusalas mängida palli, aga teeb vea ja võtab sellega ära selge väravavõimaluse. Vabandage väga, aga esiteks: mis kuradi reegel see selline on? Teiseks: mis kuradi moodi saab Rodri viga tõlgendada selliselt, et ta püüdis palli mängida?! Kordusest on ju näha, et Rodri jala ja palli vahel oli meeter ning ta tabas Petkovici tagumist jalga ...

Kui Rodri sai kollase, siis oleks võinud ka Suarez ju kollase saada. Tegelikult olid mõlemad olukorrad samaväärsed - nii Suareze kui Rodri teota oleks võrk sahisenud, aga Petkovic ega ghanalane Asamoah Gyan ei realiseerinud penaltit. Kahe olukorra ainus erinevus oli see, et Suarez sai punase ja ei saanud oma meeskonda väljakul aidata, Rodri sai lihtsalt väikese noomituse. Ja pole mõtet rääkida, et reeglid on muutunud – jah, on muutunud, aga Rodri oli palli mängimisest väga kaugel.

Teeme siis juba nii, et edaspidi on kõik penaltivead, mis hoiavad ära kindla värava, kollased kaardid. Oleks ju aus! Olgem ausad, eelnev lause on üks idiootsemaid, mida kuskil näha saab. Umbes sama idiootne, nagu Rodrile antud kollane kaart.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

SN Saksamaal | Gruusia usub, et tuleb Euroopa meistriks. Millal õpib Eesti iseennast armastama?
EM-PÄEVIK

SN Saksamaal | Gruusia usub, et tuleb Euroopa meistriks. Millal õpib Eesti iseennast armastama?

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK