Eesti koondise poolkaitsja Markus Poom krooniti mullu Shamrock Roversiga Iirimaa meistriks. Tänavu ei ole koduliigas nii hea hoog olnud, aga Euroopas on suur eesmärk saavutatud - Shamrock Rovers mängib sügisel Konverentsiliiga põhiturniiril.
Kodune meistritiitel, milleni on jõutud rekordilised 21 korda ja neli aastat järjest, kipub käest libisema, sest Shamrock Rovers asub praegu alles kuuendal kohal ja kaotab mängu rohkem pidanud liidrile Shelbourne'ile 13 punktiga.
Eurohooaega alustati Meistrite liiga esimesest eelringist, kus alistati Reykjaviki Vikingur (Island) kahe mängu kokkuvõttes 2:1. Teises ringis tunnistati aga Praha Sparta (Tšehhi) 6:2 paremust ja kukuti Euroopa liigasse, mille kolmandas ringis alistati lisaajal Celje (Sloveenia) kokkuvõttes 3:2.
Sellega kindlustati klubi ajaloos kolmandat korda pilet eurosarja põhiturniirile (2011 mängiti Euroopa liiga alagrupis ja 2022 Konverentsiliiga alagrupis). Kuna viimases vastasseisus jäädi Thessaloniki PAOK-ile (Kreeka) kindlalt 0:6 alla, siis sügisel ootavad ees mängud Konverentsiliigas, mitte Euroopa liigas.
30. augustil toimunud loosimisel selgusid Shamrock Roversi vastased - kodus mängitakse Nikosia APOEL-i (Küpros), The New Saintsi (Wales) ja Banja Luka Boraciga (Bosnia ja Hertsegoviina) ning võõrsil Larne (Põhja-Iirimaa), Viini Rapidi (Austria) ja Chelseaga (Inglismaa).
FC Florast Shamrock Roversis laenul viibiv 25-aastane Poom rääkis intervjuus Soccernet.ee-le, miks ta pole viimasel ajal eriti mänginud, mida arvab senisest hooajast ja mida ootab sügisisest.
Kuidas on läinud?
Praegu isegi okeilt. Meeskonna suur eesmärk sel aastal sai tehtud - jõudsime Euroopas alagruppi ja selle üle on hea meel. Mul on olnud selline üles-alla aasta, tagasilööke on olnud palju, aga see on loomulik osa jalgpallist. Proovin saada nii palju mänguaega kui võimalik.
Millised tagasilöögid ja mis seis on tervisega?
Tervisega on mul tegelikult hea seis. Mul on lihtsalt tekkinud pisivigastused halbadel hetkedel, kui olen just hea rütmi kätte saanud ja tundnud, et võiks meeskonnale olla väga vajalik lüli. Aga paraku pole midagi teha - tuleb nendega elada ja lihtsalt edasi töötada.
Praegu oled täiesti terve?
Jah, praegu olen sada protsenti terve ja koondise jaoks valmis.
Sinu viimane mäng koduklubi eest oli 11. augustil. Pärast seda oled kaks korda koosseisust väljas ja kolm korda pingil olnud. Miks ei ole mänginud?
Sellel on erinevad põhjused. Üks on see, et pärast vigastust on olnud raske head rütmi kätte saada ja meil on meeskond hetkel nii tugevalt komplekteeritud - arusaadav, et kui keegi natuke kuskil järgi annab, siis on kohe uus mees võtta. Midagi halvasti ei ole, pigem saan olukorrast aru ja pean lihtsalt end tagasi töötama.
"Pikk ette (ja ise järele)" saates räägiti, et sinu mänguaeg on Flora ja Shamrock Roversi laenulepingus kuidagi reguleeritud. Kas see peab paika?
Pigem mitte. Karjääris lihtsalt vahel juhtub nii, et vorm käib üles-alla. Mul on treeneriga räägitud ja saame üksteisest õigesti aru. Pigem selline väline jutt ei vasta tõele hetkel.
Taskuhäälingusaates räägiti, et Markus Poomi laenulepingus võib olla klausel, et Shamrock Rovers peab teatud mängude arvu täitumisel maksma Florale raha.
Ehk midagi sellist, et sa pole lepingutingimuste tõttu mänginud, ei ole?
Ei, midagi sellist ei ole.
Kuidas senise hooajaga rahule jääd?
Oleme viimased neli aastat tulnud meistriks ja see oli ka sel aastal meie plaan, aga liigas ei ole kõige paremini läinud. Ongi olnud selline üles-alla ebastabiilne, aga sellel on ka palju põhjuseid. Ühel hetkel oli meil metsikult palju vigastusi, kus võib-olla oligi ainult 11 tervet meest väljakule panna ja see lööb ka peatreeneri plaanid sassi.
On olnud selline aasta, kus tagasilööke tuleb aina enam ja enam, aga sellegipoolest pead ikkagi näitama oma taset ja tegema tulemust. Muudmoodi välismaal ei saa. Loodetavasti suudame hooaja lõpus pakkuda fännidele häid emotsioone ja hakkame rohkem võitma.
Kas võib öelda, et koduliigas on praegu selline seis eduka eurohooaja arvelt?
Jah, ma ütleks küll. Mängijana ei taha seda tunnistada ja ideaalis lähed iga mängu võitma. Ma ei taha mingeid vabandusi tuua, aga graafik on väga tihe olnud. Lihtne ei ole olnud. Teame, et peame ka liigas paremini mängima. Tahame teha õiged järeldused ja hakata rohkem võitma.
Liigas on liidriga päris suur vahe ja meistritiitli kaitsmine tundub päris keeruline.
Jah, keeruline kindlasti. Oleme oma elu väga raskeks teinud, aga Iirimaa liiga on meeletult tihe ja kõik võivad üksteist võita, eriti sel aastal. Lõpusirge on käimas ja anname endast kõik, et tabelis ronida. Kas see tähendab tiitlit või mitte, aga keskendume kindlasti ainult endale.
🥁 Our League Phase opponents have now been confirmed...
🏴 Chelsea (A)
🇨🇾 APOEL (H)
🇦🇹 SK Rapid (A)
🏴 The New Saints (H)
🇧🇦 Borac (H)
🔴 Larne (A)#RoversInEurope l #UECLdraw pic.twitter.com/A8uIms155m — Shamrock Rovers FC (@ShamrockRovers) August 30, 2024
Mida Konvenretsiliiga põhiturniirile jõudmine sinu jaoks tähendab? Sa jõudsid sinna ka Floraga.
See on suur au olla osa meeskonnast, kes sinna jõuab. Kui vaadata, kes sinna sel aastal jõudsid, siis seal on väga suured klubid ja väga suured nimed. Loodetavasti suudan püsida terve, tahaks mänguaega saada ja meeskonnaga tulemust teha. Põnevad järgmised kuud on ees.
Kas põhiturniiri loosimist vaatasid otse?
Jah, vaatasin otse ja sisetunne ikkagi ütles, et saame Chelsea. Selle üle on kõigil iirlastel hea meel. Kui on see üks vastane, keda tahaks kogeda, siis selle saime kätte. See tuleb magus mäng. Niisama seda mängu ära mängima ei lähe, vaid selleks hetkeks on peatreeneril kindel plaan, kuidas tahame mängida. Läheme võitma.
Chelseaga mäng toimub Stamford Bridge'il. Kui oleks saanud valida, siis kas selline mäng kodus või võõrsil?
Kindlasti tahaks võõrsil seda kogeda. Iga päev ei teki võimalust Stamford Bridge'il mängida.
See on põhiturniiri viimane kohtumine, kus võib midagi suurt kaalul olla, aga võib ka täiesti pingevaba olla.
Eks ole näha. Ma arvan, et üleüldiselt on meie loos üsna soodne. Walesi punt ja Põhja-Iirimaa punt. Väga kodulähedased mängud ja mõnes mõttes derbid Briti saartel. Eks näis, mis seisus oleme selleks hetkeks. Meil on siis liigahooajast kuu aega möödas. Treenerid peavad välja mõtlema mingi kindla plaani, kuidas selleks mänguks valmistuda.
Koondises on praegu päris kõva konkurents keskväljale. Kuidas sellele otsa vaatad?
Kindlasti on meil kõva konkurents. Uue peatreeneriga algab kõik mõnes mõttes nullist. Selle üle mul nuriseda ei ole. Olen hetkel siin ja mul on selle üle hea meel, alati on suur au ja uhkus koondisesse tulla.
Kui võrrelda Thomas Häberli ajaga, siis keskväljal on vähem positsioone, mida keskväljamängijad saavad katta ja seda tihedamaks konkurents läheb. Aga hetkel on tekkinud üsna hea seis, kus päris paljud keskväljamängijad mängivad välismaal ja Eesti liigas tabeli tipus. Ma arvan, et igati hea seis ja peatreeneril on palju nuputamist.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta