MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Memo | Donnarumma tõrjus iga viimse kui Hispaania pealelöögi, ent siis tuli üks itaallane ...

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Hispaania ei suutnud ise Itaalia väravalukku lahti muukida. Foto: Scanpix / AFP / Patricia De Melo Moreira

Hispaania tõusis B-alagrupi võitjaks ning kindlustas sellega edasipääsu, kui tormilises mängus võeti 1:0 võit Itaalia üle. Kohtumise otsustanud tabamus jõudis Gianluigi Donnarumma selja taha oma mehest.

Hispaania oli ohtlik avaminutist peale. Nad olid Gianluigi Donnarumma värava all juba vähem kui pooleteise minutiga, sest Nico Williams lasi vasakult äärelt palli kasti ning Pedri sai peaga üsna vabalt löögile. "Kodumeeskond" ähvardas varajase tabamusega veel korduvalt - näiteks 10. minutil lasi Alvaro Morata terava tsenderduse tagumisse posti ning Williams pidi pea vaid täpselt vastu panema - kuid tõeliste teguni veel ei jõutud.

Lisaks ärevust tekitanud pealöökidele proovis Hispaania õnne ka kaugemalt. Esimesel kolmveerandtunnil säras nende katsetustega PSG 28-aastane poolkaitsja Fabian Ruiz, kes kord käskis Donnarummal lati alla hüpata, siis tuli itaallasel põlvili laskuda. Neid momente, kus Itaalia oma kaptenit tõsiselt vajas, kogunes 3-4. 

Hispaania jätkas itaallaste kõrget ning agressiivset survestamist ka teisel poolajal. Kasutust leidsid erinevad lähenemised: näiteks algust tegid äärekaitsja Marc Cucurella ja Pedri, kellest viimane ei saanud pallile hästi pihta, seejärel prooviti taas kaugemalt.

Hispaania pääses mängu juhtima 55. minutil. Olukorra mängis ohtlikuks Williams, kes lasi vasakult äärelt terava palli värava poole teele, ning Morata peanupust ja Donnarumma sõrmeotstest jõudis pall Riccardo Calafiori jalgadesse - Hispaaniale 1:0 omaväravast!

Ette pääsenud Luis de la Fuente ärgitas mehi enamaks. Hispaania ei lasknud jalga sirgeks, kuigi teinekord väike edumaa seda lubab. 58. minutil tuli Andrea Cambiaosol praktiliselt joonelt klaarida, kümmekond minutit hiljem põrutas vasakult äärelt sisse keeranud Williams mänguvahendi latti!

Mängu lõpusirgel pani Itaalia kaitseliini ja Donnarumma oskuseid korduvalt proovile ka vahetusest tulnud Ayoze Perez. Viimane olukord mängiti välja aga vastaskastis, kuhu jõudis ka Donnarumma, kuid muinasjutulist vastuväravat ei sündinud. Nii tõusis Hispaania kuue punkti peale ning ühtlasi grupi võitjaks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Rodri sai turniiri teise kollase kaardi. Selle mängu kontekstis ei omanud hoiatus erilist tähelepanu. Küll aga tuleb ka avamängus kollase kaardi saanud Rodril jätta kolmas alagrupimäng - Albaaniaga - vahele. Kuue punkti peal olevale Hispaaniale pole see kadu vast võrdeline maailma lõpuga, aga arvestades, et Rodri võttis kaardi kohtunikuga jutustamise eest, vedas ta meeskonda kokkuvõttes hoopis alt.

Üllatus | Itaalia kauaoodatud esimene raamilöök tuli (vist) 86. minutil. Arvati, et Itaalia suudab avaldada paremat vastupanu, aga võta näpust. Nende üritusi tuli taga otsida tikutulega ja kui see maagiline "1" raami läinud pealelöökide reale kanti, tekkis segadus - mille eest? Vist selle eest, kui Cristante nurgalöögi olukorras pallile suhteliselt kogemata pihta sai.

Äpardus | Vahetusest tulnud Cristante sai 19 sekundiga kollase kaardi. Itaalia alustas teist poolaega kahe vahetusega ning sekkujate seas oli ka Bryan Cristante. 29-aastane poolkaitsja oli ähmi täis ning põles liigselt - ta rikkus juba 16-17 sekundiga määrusi, tehes Rodri vastu õnnetu vea. Esimese hooga tundus, et vasakut põlve tõsiselt väänanud hispaanlane ei saa mänguga jätkata. Väike kosutuspaus andis vastupidise tulemuse.

Staar | Nico Williams. Vasakul äärel Giovanni Di Lorenzole uut ja vana teinud Williams oli ohtlik avaminutist peale. Kord oli ta tsenderdajaks või söötjaks, siis oli ta ise kastis pallile lähim lüli ning noolimas avatabamust. Lõpuks saadi värav kätte tänu tema kavalale jalale. Polnud teinegi ju kaugel, aga pall kruttis napilt siiski latti.

Tsitaat | "Mulle meeldib teadmine, et inimesed on hakanud mõtlema meist kui potentsiaalsest meistrist," sõnas Hispaania koondise juhendaja Luis de la Fuente kohtumise järel. "Võis tunduda, et Itaalia mängis kehvasti, kui seda suuresti seetõttu, et me mängisime väga hästi. Samas peame jääma rahulikuks ning nautima tõeliselt seda, mida koos teeme."

Tulemus:

Hispaania - Itaalia 1:0 (0:0)
55. ov. Riccardo Calafiori

Hoiatused: 45+2. Rodri, 69. Robin Le Normand, 90+6. Dani Carvajal - 15. Gianluigi Donnarumma, 46. Bryan Cristante
Peakohtunik: Slavko Vincic (Sloveenia)

Hispaania: Simon, Cucurella, Laporte, Le Normand, Carvajal, Ruiz (90+4. Merino), Rodri, Pedri (71. Baena), Williams (78. Perez), Morata (78. Oyarzabal), Yamal (71. Torres).
Varus: Raya, Remiro, Nacho, Vivian, Merino, Joselu, Olmo, Torres, Grimaldo, Baena, Zubimendi, Oyarzabal, Navas, Lopez, Perez.

Itaalia: Donnarumma, Dimarco, Calafiori, Bastoni, Di Lorenzo, Jorginho (46. Cristante), Barella, Pellegrini (82. Raspadori), Chiesa (64. Zaccagni), Frattesi (46. Cambiaso), Scamacca (64. Retegui).
Varus: Vicario, Meret, Buongiorno, Gatti, Raspadori, Darmian, Bellanova, Cristante, Mancini, Retegui, Zaccagni, Fagioli, El Shaarawy, Cambiaso, Folorunsho.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Itaalia peatreener Spalletti: Hispaania oli algusest peale meist palju teravam
EM2024

Itaalia peatreener Spalletti: Hispaania oli algusest peale meist palju teravam

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK