Memo | Hollandi ja Prantsusmaa algus oli vinge, siis hakkas värv kuivama

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Selle foto põhjal võiks öelda, et oli põnev mäng: mehed ju rabelevad. Reaalsuses oli see selle EM-i kõige mõttetum mäng! Foto: Scanpix / Imago / Panoramic

Kauaoodatud põnevuskohtumine, kahe suure lahing, vastamisi on tippude tipud ... Kõik see oli jutuks hea küll, sest säärased fraasid ajasid ootused üles, aga mängu ju ei olnud. Ehk teisisõnu: Holland ja Prantsusmaa tegid D-grupi teises voorus EM-i mõttetuima mängu.

Kohtumine Leipzigis algas tempokalt, kui esimese 20 minuti jooksul tekitasid mõlemad pooled teravust. loodud võimalused ei realiseerunud, sest vahel tõrjusid väravavahid, vahel vedas alt kvaliteet. Mida poolaeg edasi, seda rahulikumaks mäng muutus.

Teise poolaja keskpaigas oli mõneminutiline periood, kus mäng läks taas pisut põnevaks, aga see sai kähku otsa. viimased kümmekond minutit ja viis üleminutit venisid nagu tatt, aga lõpuks ometi mäng lõppes - seis jäi 0:0!

Holland ja Prantsusmaa teenisid avamängu võidupunktide kõrvale ühe viigipunkti, mis tähendab, et nüüd on neil neli silma. Poolast üle olnud Austrial on kolm punkti, poolakad on nulli peal. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Esimene voor. Holland alistas avamängus Poola, Prantsusmaa oli üle Austriast. See tähendas, et neil oli enne omavahelist põnevusduelli kolm punkti kirjas. Mõlemale sobis viik juba eos hästi, sest nelja punktiga pääseb ka kolmas koht 99-protsendilise tõenäosusega edasi ning olgem ausad - pigem on üllatav, kui Holland ja Prantsusmaa kaotavad viimases voorus vastavalt Austriale ja Poolale.

Nii siis alustasid meeskonnad teravalt, aga võtsid üpris varakult käigu välja ja kulgesid lihtsalt lõpuni. Okei, Holland sahistas teise poolaja keskpaigas korra võrku (aga värav ei lugenud, sest löögi hetkel Mike Maignan'i kõrval seisnud Denzel Dumfries oli suluseisus ja takistas väravavahi liikumist) ning Prantsusmaa oli mõni minut enne seda ohtlik, aga ikkagi - kumbki ei tahtnud otseselt võita.

Üllatus | Jumal hoidku, kui igav! Mäng algas pauguga, kui mõlemad pooled ründasid ja otsisid väravat. Prantsusmaa jõudis sellele 14. minutil väga lähedale, aga pisut jäi puudu - sellest saab lugeda pikemalt järgmisest punktist. Avapoolaja viimane märkimisväärne seik toimus 28. minutil, pärast seda oli sisuliselt vaikus. Hinges püsis lootus, et teisel poolajal tuleb põnevus tagasi ... Aga lootus on lollide lohutus!

Teise poolaja esimene oluline moment tekkis 65. minutil, mil Prantsusmaa oli taas lähedal skoorimisele. Aurelien Tchouameni söötis trahvikasti otsa Marcus Thuramile, kes jätkas kannaga Ousmane Dembelele. PSG mees söötis kastist välja N'Golo Kantele, kes leidis perfektse passiga viiekastist Antoine Griezmanni, aga Atletico Madridi mehe löök ebaõnnestus ja väravavaht Bart Verbruggen tõrjus.

Neli minutit hiljem sündis mängu ainus värav, mis teadupärast ei lugenud. Pärast seda ei juhtunud enam midagi, meeskonnad mängisid kohati lihtsalt kõnnijalgpalli. Pole kindel, kumb on huvitavam tegevus - kas vaadata seda mängu või elada kaasa värvi kuivamisele. Tegelt pole vahet, sest kahe tegevuse vahele saab tõmmata liiga palju paralleele.

Võimalik, et suur põhjus, miks Prantsusmaa ei suutnud midagi pakkuda, oli sellel, et avavoorus ninaluu murdnud staarründaja Kylian Mbappe istus pingil. Kui tema oleks mänginud, olnuks elevust vast pisut rohkem, aga oleks tädil rattad all, oleks ta buss - mõttetu spekuleerida.

Äpardus | Rabiot' ja Griezmanni käkk. Prantsusmaal oli 14. minutil suurepärane võimalus minna kohtumist juhtima. Adrien Rabiot mängis kasti otsas kokku Marcus Thuramiga, kes söötis talle kannaga oivaliselt tagasi. Juventuse poolkaitsja jõudis palliga värava ette viiekasti, kust otsustas pealelöögi asemel sööta vasakule Griezmannile, kes lõi pallist mööda ...

Koht, kust Rabiot söötis:

Staar | Staadionipublik. Oh neid vaeseid inimesi, kes maksid hingehinda, et näha totaalset põnevuskohtumist, aga said "nautida" hoopis sellist kõigutamist. See, et nad kohtumise lõpuni vastu pidasid, on märkimisväärne saavutus. Kiitus fännidele, nemad olid selle mängu parimad!

Tsitaat | Hollandi peatreener Ronald Koeman usub, et suluseisu tõttu tühistatud värav oleks pidanud lugema: "[Denzel] Dumfries oli suluseisus, see on tõsi. Aga ta ei seganud väravavahti ja seetõttu oli see minu arvates legaalne värav. Seda oli vaja viis minutit kontrollida, kuna olukord oli nii keeruline? Ma ei mõista seda. Ta ei seganud väravavahti."

Holland - Prantsusmaa 0:0

Hoiatused: 31. Jerdy Schouten
Peakohtunik: Anthony Taylor (Inglismaa)

Holland: Verbruggen, Ake, Van Dijk, De Vrij, Dumfries, Reijnders, Simons (73. Wijnaldum), Schouten (73. Veerman), Gakpo, Depay (79. Weghorst), Frimpong (73. Geertruida).
Varus: Bijlow, Flekken, Geertruida, De Ligt, Wijnaldum, Weghorst, Van de Ven, Veerman, Blind, Malen, Brobbey, Maatsen, Zirkzee, Bergwijn, Gravenberch.

Prantsusmaa: Maignan, T. Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde, Rabiot, Kante, Tchouameni, Griezmann, M. Thuram (75. Giroud), Dembele (75. Coman).
Varus: Samba, Areola, Pavard, Mendy, Camavinga, Giroud, Mbappe, Kolo Muani, Zaire-Emery, Fofana, Coman, Clauss, Konate, Barcola.

Meister selge?
Põnev värk!
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?