MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Memo | Lukaku tähistas kaks korda, ent Belgia jäi ikka nullile

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Slovakkia alistas Belgia 1:0. Foto: Scanpix / AFP / Kirill Kudrjavtsev

Suured ongi suured ja nad võidavad niikuinii!? Mitte täna! Sest lisaks Rumeenia 3:0 võidumängule Ukraina üle, oli edukas ka Belgia 1:0 alistanud Slovakkia.

Belgia alustas tormiliselt ning ähvardas juba 3. minutil võrku sahistada. Olukorra mängisid kokku paremal äärel väledust näidanud Jeremy Doku, hea positsioonivaliku teinud Kevin De Bruyne ning valvel olnud Romelu Lukaku, kuid neile vastas vaid üks - Martin Dubravka. Mees, kes tegi end otsustavalt suureks ka minutid hiljem. 

Ja seda suurem oli Belgia šokk, kui nad omakorda minutid hiljem end kaotusseisust leidsid. Sest Doku saatis enda kasti valesöödu, Ivan Schranz lõikas selle vahelt ning jätkas palli efektselt sõbrale. Järgnes pealelöök, mis pudises Koen Casteelsi tõrjest vabaks ja Schranz oli ise jaol - 0:1. Belgia, kes osutas alguses kõva vastupanu ning näitas kõrget töötahet, kustus sekund-sekundilt. Samal ajal kui Slovakkia tõusis tasapisi favoriidiks.

See koorem püsis Francesco Calzona meeskonna õlul ka teisel poolajal. Vahet ei ole, et Doku viidi paremast äärest vasakule ning Belgia elavnes hetkeks. Polnud kasu ka Lukaku väravatest, sest need ei läinud rikkumiste tõttu arvesse. Abi polnud ka Domenico Tedesco üritustest - Belgia lihtsalt ei löönudki lõkkele. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Lugemata jäänud väravad. Belgia suurim ründeäss Romelu Lukaku saatis palli kaks korda võrku, kuid mõlemal korral jäid tabamused lugemata. Kui esimesel juhul oli ta ise nappi suluseisu jõudnud, siis teises episoodis puutus Lois Openda võitluses pallile seda n-ö tahtlikult käega. See vaadati ekraanilt koos uhke graafikuga üle - puude oli! Kuigi rikkumised olid selged, on alati ruumi heietusteks, mis oleks olnud siis, kui ...

Lukaku mõtles vast korduvalt, miks täna ei õnnestu ... Foto: Scanpix / AP Photo / Michael Probst

Üllatus | Mängu tulemus? Slovakkia, kes suutis kiirelt tõestada, et nad tulid EM-ile päriselt jalgpalli mängima, alistas Belgia 1:0. Kuigi Punased Kuradeid on alati peetud favoriitideks - neil on ju De Bruyne ja Lukaku - ei suutnud nad oma nime vääriliselt mängida. Kui Slovakkia mängis avapoolaja keskpaigas välja variandi, mille haripunktiks oli Casteelsi supertõrje, mõistsid vast kõik, et Slovakkia võibki rahumeeli võita. Ja see kõlabki täiesti loogiliselt.

Ilus hetk | Sinna nurka on palli saatnud ka Vlasi Sinjavski! Tallinna FC Flora mängis 2019. aasta suvel Frankfurdi Eintrachti vastu Euroopa liiga teise eelringi matše. Kuigi mõlemad mängud kaotati, jõudsid eestlasedki tabamusteni. Frankfurdis peetud mängus lõi toonane Flora ääreründaja Vlasi Sinjavski värava justnimelt samasse nurka, kuhu saatis palli slovakk Ivan Schranz.

Staar | David Hancko. Slovakkia vasakkaitsja tegi korraliku tööpäeva, sest ta hoidis ära Doku suuremad tulekud ning päästis omade nahka ka teisel poolajal. Seda eriti vingelt 62. minutil, kui pall viiekasti taha Johan Bakayokole ette kukkus ning vahetusest tulnud noor PSV Eindhoveni ründaja peale lajatas. Madal löök pääses Dubravkast küll mööda, kuid joonele vajunud Hanckost mitte! Slovakkia sangar kukkus olukorra järel tiimikaaslasele peadpidi põlve ning vajas tohterdamist, kuid sellised asjad mängumeest ei murra - ta pani vapralt lõpuvileni!

Tsitaat | "Teadsin, et ühel hetkel me kaotame ühe mängu. Kahjuks juhtus see täna," rääkis Belgia peatreener Domenico Tedesco matši järel. Peatreener, kes võitis või viigistas ametisse astumise järel kõik 14 mängu. Selle jada lõhkus Slovakkia.

Tulemus:

Belgia - Slovakkia 0:1 (0:1)
7. Ivan Schranz

Hoiatused: 29. Orel Mangala, 76. Youri Tielemans, 85. Dodi Lukebakio - 41. Ivan Schranz
Peakohtunik: Umut Meler (Türgi)

Belgia: Casteels, Castagne, Faes, Debast, Carrasco (84. Lukebakio), Mangala (57. Bakayoko), Onana, Trossard (75. Tielemans), De Bruyne, Doku (84. Openda), Lukaku.
Varus: Kaminski, Sels, Theate, Vertonghen, Witsel, Tielemans, Lukebakio, Vranckx, De Ketelaere, Bakayoko, Openda, Vermeeren, De Cuyper.

Slovakkia: Dubravka, Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda (90+4. Obert), Schranz (81. Duriš), Boženik (70. Strelec), Haraslin (70. Suslov).
Varus: Rodak, Ravas, Obert, Rigo, Gyömber, Suslov, Tupta, Benes, Hrošovsky, De Marco, Strelec, Duriš, Bero, Sauer, Koša.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK