MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
3 Link kopeeritud

Memo | Mida Portugali suured tähed ei suutnud, selle tegid noored mehed ära paari minutiga

3 Link kopeeritud
Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt
Siim Pulst

Cristiano Ronaldo õnnitlemas võiduvärava löönud Francisco Conceicaod. Foto: Scanpix /  Christophe SIMON / AFP

Portugal jäi Tšehhi vastu oma ründepotentsiaali realiseerimisega raskustesse, kuid noored vahetusmehed tulid ja päästsid neile viimasel hetkel 2:1 võidu. 

Portugal haaras otsekohe mänguohjad ning Tšehhi oli valmis sügaval kaitsma, mistõttu meenutas avapoolaeg kassi hiilimist ümber palava pudru. Cristiano Ronaldo pääses 32. minutil suluseisuhõngulises olukorras kaitseliinist läbi, aga ei saanud ikkagi palli väravavaht Jindrich Stanekist mööda. Järgmisel minutil oli Ronaldo kannasööt Vitinhat läbi viimas, aga Robin Hranac jõudis viimasel hetkel jaole. Vaheaja eel pööras Ronaldo ise kastis löögile, kuid Stanek tõrjus jälle.

Teiselgi poolajal olid Ronaldol järjestikused olukorrad, aga alati jäi midagi puudu. 62. minutil nõelas hoopis Tšehhi, kui Lukaš Provod saatis palli 20 meetri pealt ühe puutega postipõrkest võrku - 0:1! Suurüllatus oli siiski õhus vaid seitse minutit, sest siis lükkas Stanek väravaesist söötu klaarides palli vastu Hranaci jalga, kust see oma võrku põrkas - 1:1!

Portugal arvas juba, et on pääsenud, kui Ronaldo 87. minuti pealöögi järel põrkas pall postist tagasi ja Diogo Jota suunas selle võrku, ent VAR-kontroll tuvastas Ronaldol napi suluseisu. Soosikud said lisaminutitel siiski oma tahtmise, kui Pedro Neto tsenderdus põrkas Hranacist õnnelikult Francisco Conceicaole ette ning noor Porto ründaja otsustas mängu saatuse - 2:1Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Hilised vahetused. Portugali peatreener Roberto Martinez jäi pikalt truuks oma vanale kaardiväele, tegi esimesed kaks vahetust alles pärast kaotusseisu jäämist ning ootas järgmiste vangerdustega kuni 90. minutini. Just 90. minutil sekkunud mehed osutusid aga otsustajateks - 24-aastane Pedro Neto tsenderdas ja 21-aastane Francisco Conceicao realiseeris.

Üllatus | Tšehhid kestsid lõpuni. Portugali statistiline ülekaal oli metsik, kuid selle pinnalt tekkisid vaid üksikud tõeliselt head väravavõimalused. Tšehhi kaitses kohati ülisuurte jõududega, valdavalt sunniti lõunaeurooplaseid kauglöökidele, oma kasti kaitsti isukalt ning õhuvõitlustes oldi võimsad. Ainsaks küsimuseks näis olevat see, kui kaua suudavad tšehhid niiviisi palli järel joosta? Juba avapoolajal jooksid nad ju 3,5 kilomeetrit rohkem kui vastased.

Vastu kõiki ootusi ei vajunud nad aga teisel poolajal veel sügavamale, vaid pigem muutus mäng aja jooksul üha kahepoolsemaks. Ivan Hašekil ei olnud võtta pingilt sellist tähtede paraadi nagu Portugalil, kuid ta tegi oma käigud kiiremini ja tšehhid muutusid väljakul üha julgemaks. Portugal kallutas lõpuks mängu oma kasuks mitte läbi meeletu surve, vaid tänu kiiretele üleminekutele.

Ilus hetk | On maad vanadele meestele. Kui seni olid EM-i pealkirju vallutanud noored ässad nagu Lamine Yamal ja Jude Bellingham, siis Portugal purustas vanuserekordeid ka skaala teises otsas. Cristiano Ronaldost sai 39-aastaselt esimene mängija, kes osalenud kuuel erineval EM-finaalturniiril. Pepest sai aga 41 aasta ja 113 päeva vanuselt vanim mängija, kes kunagi EM-finaalturniiril mänginud. Ivica Vastici nimel olev vanima väravalööja rekord ootab veel võtmist.

Staar | Cristiano Ronaldo. Vaata kust otsast tahes, Portugali ründemäng keerleb ikka ümber ühe mehe ja seda praegu rohkemgi kui 20 aastat tagasi, mil ta esimest korda endale EM-il nime tegi. Valdavas enamuses Portugali ohtlikest olukordadest on Ronaldo otsene osaline ja vaid loetud sentimeetrid jäid puudu, et ta ise oleks taas ka otsustaja rolli endale võtnud.

Tsitaat | "See on uskumatu, kui ohtlik mängija on Cristiano Ronaldo selles vanuses igas kohtumises. Ta näitas taas oma geniaalsust, ta teab kuidas olukordadesse sattuda. Kergitan tema ees mütsi, ta on üks parimaid mängijaid jalgpalliajaloos. Tõeliselt imepärane mees," kiitis Ivan Hašek vastaste supertähte taevani.

Tulemus:

Portugal - Tšehhi  2:1 (0:0)
69. ov. Robin Hranac, 90+2. Francisco Conceicao - 62. Lukaš Provod

Hoiatused: 39. Rafael Leao, 90+3. Francisco Conceicao - 57. Patrik Schick
Peakohtunik: Marco Guida (Itaalia)

Portugal: Diogo Costa, Nuno Mendes (90. Pedro Neto), Ruben Dias, Pepe, Dalot (63. Goncalo Inacio), Joao Cancelo (90. Nelson Semedo), Vitinha (90. Francisco Conceicao), Bruno Fernandes, Bernardo Silva, Rafael Leao (63. Diogo Jota), Ronaldo.
Varus: Rui Patricio, Jose Sa, Nelson Semedo, Joao Palhinha, Goncalo Ramos, Joao Felix, Danilo, Goncalo Inacio, Joao Neves, Matheus Nunes, Ruben Neves, Diogo Jota, Antonio Silva, Pedro Neto, Francisco Conceicao.

Tšehhi: Stanek, Doudera, Krejci, Hranac, Holeš (90+3. Chory), Coufal, Provod (79. Barak), Soucek, Šulc (79. Ševcik), Schick (61. Chytil), Kuchta (61. Lingr).
Varus: Kovar, Jaroš, Zima, Vitik, Barak, Ševcik, Hložek, Chytil, D. Jurasek, Cerny, Chory, Lingr, Cerv, Vlcek, M. Jurasek.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Kas 39-aastane Ronaldo saab taas täismängu? Portugali loots kaitses ja kiitis legendi taevani
EM2024

Kas 39-aastane Ronaldo saab taas täismängu? Portugali loots kaitses ja kiitis legendi taevani

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK