Memo | Rumeenia alustas särtsakalt, aga Holland sai seejärel oma ründemängu ladusalt käima

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Holland alistas kaheksandikfinaalis kindlalt Rumeenia. Foto: Scanpix / Spada / LaPresse via ZUMA Press

EM-il oma alagrupis Austria ja Prantsusmaa järel alles kolmandaks jäänud, aga nelja punktiga edasi pääsenud Holland lõpetas kaheksandikfinaalis Rumeenia muinasjutulise turniiri.

Münchenisse Allianz Arenale kogunenud pealtvaatajad ei pidanud avaväravat kaua ootama, sest Holland asus mängu 20. minutil juhtima, kui Cody Cakpo sai Xavi Simonsilt vasakule äärele söödu, jooksis karistusalasse, konksutas ennast Andrei Ratiust osavalt mööda ning lõi palli esimese posti ja Rumeenia väravavahi Florin Nita näppude vahelt väravasse - 1:0 Hollandile!

Kuna Rumeenia oli kaotusseisus, siis teisel poolajal muutus mäng lahtisemaks. Holland oli 2:0 väravale korduvalt väga lähedal, aga Memphis Depay, Virgil van Dijk, Gakpo ja Joey Veermani löögid olid veidi ebatäpsed. Holland sai 63. minutil palli võrku, aga väravalööja Gakpo oli suluseisus ja värav tühistati korrektselt.

Rumeenia püsis pikalt mängus, aga Holland otsustas lõplikult edasipääsu 83. minutil, kui Gakpo võitis küljesisseviske järel otsajoone juures duelli Radu Dragusini vastu ja söötis palli värava ette, kus Donyell Malen lõi selle mõnelt meetrilt valveta jäänud väravasse - 2:0 Hollandile! Kaks ei jäänud kolmandata, sest Malen tegi 90+3. minutil soolorünnaku järel uuesti skoori - 3:0 Hollandile!

Holland jõudis 3:0 võiduga veerandfinaali, kus minnakse vastamisi Austria - Türgi mängu võitjaga. Rumeenia, kes sai oma alagrupis Belgia, Slovakkia ja Ukraina ees nelja punktiga esikoha, võitis väga paljude südamed, aga langes seekord kaheksandikfinaalis. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Hollandi teine värav. Rumeenial ei olnud eriti väravavõimalusi, aga kui vahe oleks lõpuminutiteni olnud minimaalne, siis võinuks minna ärevaks. Holland soovis pinged juba varem maha saada, aga lõpuks õnnestus teine värav lüüa alles 83. minutil. See otsustas lõpuks mängu saatuse ja rumeenlaste kehakeelest oli aru saada, et nad ise ka enam ei uskunud.

Üllatus | Rumeenia alustas särtsakalt. Kui võinuks eeldada, et Holland saab kohe mängu alguses initsiatiivi ja palliga mängu enda kätte, siis nii ei läinud. Hoopis Rumeenia kõrge pressing toimis suurepäraselt, sest kui pall kaotati, siis võideti see kiiresti Hollandi väljakupoolel tagasi. Tõsi, see kestis vaid umbes 15 minutit ja selle aja jooksul ei suudetud hollandlaste väravat ohustada, aga pallivaldamine oli Rumeenia kasuks ja Holland rassis kaitses.

Holland elas keerulise alguse üle ja sai seejärel mängu enda kontrolli alla. Gakpo lõi meisterliku värava, aga arvestades seda, et mäng toimus peamiselt Rumeenia karistusalas ja selle lähistel ning Holland teenis esimesel poolajal koguni kümme nurgalööki, siis võinuks Hollandi eduseis enne poolajavilet olla suurem kui 1:0.

Äpardus | Sunnitud vahetus. Rumeenia vasakkaitsja Vasile Mogos põrkas Denzel Dumfriesiga kokku ega saanud peapõrutuse tõttu edasi mängida. See tähendas seda, et Rumeenia tegi 38. minutil sunnitud vahetuse, kui Bogdan Racovitan sekkus Mogosi asemele väljakule. Mõnevõrra üllatuslikult ei saanud Dumfries, kes jooksis Mogosile õlaga näkku, sellest olukorrast kollast kaarti.

Staar | Cody Gakpo. 3:0 võidumängus värav ja väravasööt - võib rahule jääda! Gakpo kerkis kolme tabamusega väravaküttide edetabelis jagama esikohta. Sama palju on väravaid on tänavusel EM-il kirjas Georges Mikautadzel (Gruusia), Jamal Musialal (Saksamaal) ja Ivan Schranzil (Rumeenia). Huvitav fakt: Gakpo on Hollandi koondise eest löönud 12 väravat, neist pooled EM-il või MM-il.

Tsitaat | "Täna alustasime halvasti, aga lõpuks leidsime oma mängu ja tekitasime oma rünnakuga Rumeeniale probleeme. Teise värava löömine võttis liiga palju aega," kommenteeris Hollandi peatreener Ronald Koeman.

Rumeenia - Holland 0:3 (0:1)
20. Cody Gakpo, 83., 90+3. Donyell Malen

Hoiatused: 67. Marius Marin, 81. Nicolae Stanciu - 78. Denzel Dumfries, 90+4. Donyell Malen
Peakohtunik: Felix Zwayer (Saksamaa)

Rumeenia: Nita, Ratiu, Dragusin, Burca, Mogos (38. Racovitan), M. Marin (72. Cicaldau), Stanciu (87. Olaru), R. Marin, Man, Dragus (72. Alibec), Hagi (72. Mihaila).
Varus: Moldovan, Tarnovanu, Rus, Racovitan, Sorescu, Nedelcearu, Sut, Cicaldau, Olaru, Birligea, Alibec, Puscas, Mihaila.

Holland: Verbruggen, Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (69. van de Ven), Schouten (69. Veerman), Reijnders, Simons, Bergwijn (46. Malen), Depay (90+2. Blind), Gakpo (84. Weghorst).
Varus: Bijlow, Flekken, Blind, Maatsen, Frimpong, Geertruida, de Ligt, van de Ven, Wijnaldum, Veerman, Gravenberch, Brobbey, Malen, Zirkzee, Weghorst.

Rumeenlaste kapten: meil polnud 24 aastat mingeid tulemusi, peame olema uhked
EM2024

Hollandi 16 aasta järel veerandfinaali aidanud Gakpo: füsioterapeut ütles, et löön esimese värava
EM2024

EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#255 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1480" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#258 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "349" } [1]=> object(PollVariant)#259 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#260 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#261 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "265" } [4]=> object(PollVariant)#262 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "123" } [5]=> object(PollVariant)#263 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#264 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#265 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#266 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }