MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Euroopa jälgib kullipilgul, kas katki olnud Lewandowski ning maskiga Mbappe on suurteks tegudeks valmis

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Kas Lewandowski astub eurolavale ning ka rambivalgusesse? Foto: Scanpix / AFP / John MacDougall

Saksamaal toimuva EM-i kaheksas mängupäev pakub matši, mis võiks vabalt olla näiteks veerand- või poolfinaali oma: õhtu lõpetavad Holland ja Prantsusmaa. Enne seda üritavad ukrainlased end rehabiliteerida ning Poola punktiarvet avada.

  • 16.00 Slovakkia - Ukraina (E-alagrupp)
  • 19.00 Poola - Austria (D-alagrupp)
  • 22.00 Holland - Prantsusmaa (D-alagrupp)

Järjekordse mängupäeva avavad Slovakkia ja Ukraina, kel on seljataga üsna eriilmelised matšid. Neist esimene lõi värava, nullis mängu kokkuvõttes üsna edukalt võimsa Belgia ning kirjutas sellega endale tabelisse kolm esimest punkti. Ukraina sai kindlalt lüüa, kui nende poolelt võimalustevaeses matšis kujunes 3:0 paremaks pooleks Rumeenia.

Seetõttu otsivad ukrainlased varianti end lunastada ja ühtlasi ka edasipääsuks vajaminevaid punkte kahmata. Slovakkia sihiks on jätkata alustatud lainel: kui hakata juba edasisele mõtlema, siis kindlasti on parem vastamisi minna grupi võitjana mõne 3. koha teeninud koondisega kui D-alagrupis teisel kohal lõpetavaga ...

Mis seal D-alagrupis siis nii hirmsat on? Eks pisut võivad kohutada kell 19 startivad Poola ja Austria, aga tegelikkuses lasub kogu raskuskese Hollandil ja Prantsusmaal. Nad mõlemad alustasid võiduga ning on seetõttu peamised soosikud minemaks edasi. Seda enam on oluline omavaheline matš - kes nõuab esikoha endale? Otseloomulikult, ei tasu unustada, et kolmas voor ootab alles ees ning väikest mänguruumi jagub igal juhul.

"Õppisime Poola vastu seda, et peame tegutsema kõrgel tasemel kõik 90 minutid, mitte vaid 60. Ning ka seda, et me peame olema kannatlikud ja alati teadvustama, mis võib juhtuda siis, kui me pallist ilma jääme," rääkis Hollandi juhendaja Ronald Koeman uue kohtumise eel. "Proovime igas kohtumises pigistada meeskonnast maksimumi välja. On mängijad, kes alustavad, ja mängijad, kes lõpetavad. Eks näete, kuidas mahub sellesse plaani Wout [Weghorst]," lisas ta vahetusest sekkumise järel võiduvärava löönud ründaja kohta.

Kuidas võiks prantslaste plaani mahtuda mängus Austriaga ninaluu murdnud Kylian Mbappe? Kui avavastasseisu järel usuti, et kohtumine Hollandiga jääb vahele, siis peatreener Didier Deschampsi sõnu võiks mõista positiivsemalt. "Saan kinnitada, et Kylian Mbappe tunneb end paremini ning asjad liiguvad selgelt paremuse poole. Ta mängib maskiga, sellel pole vaja pikemalt peatuda," sõnas ta osalt krüptiliselt, siis konkreetselt.

Lõpetuseks saab loodetavasti rõõmusõnumeid jagada ka Poola leerist: Robert Lewandowski peaks olema mänguvalmis. "Suur tänu meie meditsiinilisele tiimile! Nad on töötanud iga päev kella kaheni öösel, et meie mängijad oleksid valmis. Lewandowski ja [Pawel] Dawidowiczi seis on hetkel hea, kuid peame jälgima, kas midagi muutub viimase trenni jooksul. Loodetavasti jääb seis samaks: sellisel juhul tohivad nad mõlemad mängida!"

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK