MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Kaks mängu ja mõlemas tehakse ajalugu - Gruusia esimene ja Ronaldo kuues EM

Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Portugali superstaar Cristiano Ronaldo teeb EM-i ajalugu. Foto: Scanpix / Luis Vieira / AP Photo

Saksamaal toimuval suurel spordipeol tõmmatakse joon alla alagrupiturniiri esimesele voorule, kui väljakule astuvad F-grupi meeskonnad, sealhulgas kaheksa aasta tagune Euroopa meister Portugal.

  • 19.00 Türgi - Gruusia (F-alagrupp)
  • 22.00 Portugal - Tšehhi (F-alagrupp)

Kui turniiri avapäeval mängiti üks kohtumine ja järgmistel päevadel on peetud kolm kohtumist, siis nüüd peavad fännid leppima kahe mänguga. Inimestel on igapäevategevustele rohkem aega ja ekraanide ette tasub ennast sättida hiljemalt kell 19.00, kui Dortmundis kohtuvad Türgi ja EM-i debütant Gruusia.

Gruusia ei mahtunud valikgrupis kahe parema hulka, vaid jõudis finaalturniirile läbi Rahvuste liiga, kui C-divisjonis võideti oma alagrupp ja saadi play-off'i, mille poolfinaalis alistati 2:0 Luksemburg ning finaalis 0:0 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias Kreeka. Türgi oli valikgrupis edukas, kogudes kaheksa mänguga 17 punkti ja jättes teiste seas selja taha ka Horvaatia.

Teine mäng toimub algusega kell 22.00 Leipzigis, kus Portugal läheb vastamisi Tšehhiga ja kus väga suure tõenäosusega tehakse EM-i ajalugu. Nimelt saab Portugali staarründajast Cristiano Ronaldost esimene mängija, kes on mänginud kuuel EM-il. Ta tegi debüüdi 2004. aastal, kui Portugal kaotas finaalis Kreekale. Tema edukaim EM oli kahtlemata 2016. aastal, kui Portugal krooniti meistriks.

Kui Portugal läbis valiksarja täiseduga, kogudes kümne mänguga maksimaalsed 30 punkti, siis Tšehhi jäi viieliikmelises valikgrupis 15 punktiga Albaania järel teiseks, aga sellest piisas, et edestades teiste seas Poolat ja jõuda kaheksandat korda järjest EM-ile.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK