MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Kas joogipudel päästab jälle päeva või aitab finaali väravanälg?

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Kas teise finaalpileti haarab Holland või Inglismaa? Fotod: Scanpix / John Thys / Javier Soriano / AFP

EM-finaalturniiri esikohamängule on alles jäänud vaid üks pilet, mille lunastamist jahivad kaks koondist. Kas Dortmundis võidutseb 1988. aasta Euroopa meister Holland või esimest trofeed jahtiv Inglismaa?

  • 22.00 Holland - Inglismaa

Viimati madistasid Holland ja Inglismaa poolfinaalis 2019. aastal Rahvuste liiga raames, kui lisaaja järel juubeldasid oranžides särkides mehed 3:1. Viis aastat on jalgpallis väga pikk aeg, mille jooksul muutuvad nii mängijad kui mäng ise.

Tänavu oma alagrupist kolmandana välja rabelenud Holland sai tõesti kergema tabeliveerandi, aga elu on korduvalt tõestanud, et see ei taga mitte midagi. Ronald Koemani hoolealused on näidanud sisu, särtsakust ja väravanälga, mille abil jõuti nelja parima hulka. Kaheksandikfinaalis pistis Holland 3:0 kotti Rumeenia ja hiljem alistati Türgi 2:1, kui kuue minutiga pöörati Stefan de Vrij ja vastase omaväravast kaotusseis võiduks. Rünnakuid veab Hollandil ääreründaja Cody Gakpo, kes jagab kolme tabamusega parimate väravaküttide edetabelis esikohta.

Nagu näha, oskavad hollandlased väravaid lüüa, kuid asjad võiksid ja saaksid paremini olla kaitsefaasis. Kuigi Hollandi tagalas on kõlavad nimed, on sellele vaatamata neil viis korda lekkinud. See kõik tekitab mõtteid, kas ja kuidas kavatseb Inglismaa seda ära kasutada.

"See on kogu meie riigi jaoks midagi erilist. Oleme väike rahvus, aga kuulume nelja hulka Inglismaa, Prantsusmaa ja Hispaaniaga. Pidime turniiri jooksul palju kannatama, aga see on suur asi, et oleme poolfinaalis. Kui jõuame finaali, siis eelistan Hispaaniat, sest kohtusime Prantsusmaaga alagrupis. Aga enne peame valmistuma võimalikult hästi, et mängida hästi poolfinaalis Inglismaaga," rääkis Hollandi pealik Koeman suure matši eel.

Erinevalt Hollandist on tugeva kaitsega silma paistnud Inglismaa, aga mille arvelt? Selle, et kogu Euroopa haigutab, kui inglased platsil on. Siiski on ülikonservatiivset jalgpalli viljelev Inglismaa järjekordse EM-finaali lävel ja kui asi toimib, siis pole põhjust seda kõike hüljata.

Inglismaa on kogu turniiri jooksul lubanud endale kolm kolli, ise on nad löönud viis. Seni toimunud sõelmängud on neil mõlemal korral läinud nugadele. Slovakkia vastu vajati Jude Bellinghami 90+5. minuti viigiväravat, et suruda läbi lisaaeg, kus Harry Kane'i tabamusest võideti. Veerandfinaalis jäädi Šveitsi vastu samuti kaotusseisu, aga Bukayo Saka 80. minuti täpne kauglöök tõi uuesti lisaaja, kus tol korral väravat ei sündinud. Penaltiseerias säras Jordan Pickford ühe tõrjega, mille puhul oli abi joogipudelist, väljakumängijad realiseerisid kõik viis katset.

"Tahame mängida palliga, aga väljakul on vastased, kes üritavad meid takistada. See meeskond on algusest peale olnud tohutu surve all, aga kõik liikmed on sellega toime tulnud. Hetkel pole me suutnud palju väravaid lüüa, aga viimases kolmes kohtumises on vastane olnud viiese tagaliiniga. Nelja katsega kolmas poolfinaal, see pole kindlasti see koht, kus tahaksime, et kõik lõppeks," sõnas Inglismaa juhendaja Gareth Southgate.

Suurt poolfinaali ohjab skandaalne Saksamaa vilemees Felix Zwayer, kelle kritiseerimise eest sai Bellingham 2021. aastal 40 000 eurot trahvi. "Paljusid mängu käigus tehtud otsuseid võiks kriitilise pilguga vaadata. Aga kui annate Saksamaa suurima mängu vilistada kohtunikule, kes on varemgi mängutulemuste kokkuleppimises osalenud, siis mida enamat ikka tahta?" sõnas inglane mängujärgses intervjuus toona.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Mis võib Hollandi ja Inglismaa poolfinaalis mängu avada?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE

Mis võib Hollandi ja Inglismaa poolfinaalis mängu avada?

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK