MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Lewandowski ei hakka Hollandi kaitsjaid hirmutama, Inglismaa ja Serbia fännid peavad lahjema õllega leppima

Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Robert Lewandowski jätab Poola avamängu vahele. Foto: Scanpix / ZUMA Press / Piotr Kucza

Suur spordipidu ehk EM-finaalturniir Saksamaal jõuab C- ja D-gruppideni, mis tähendab, et väljakule astuvad ka tiitlinõudlejad Inglismaa ja Holland.

  • 16.00 Poola - Holland (D-alagrupp)
  • 19.00 Sloveenia - Taani (C-alagrupp)
  • 22.00 Serbia - Inglismaa (C-alagrupp)

Mänguäev algab kell 16.00 Hamburgis, kus D-alagrupi avamängus kohtuvad Poola ja Holland. Mõlemal meeskonnal on olulisi puudujaid. Kui Holland kaotas mõned päevad enne turniiri algust keskväljalt Frenkie de Jongi ja Teun Koopmeinersi, siis Poolal jätab avamängu vahele staarründaja Robert Lewandowski, kes sai viimases kontrollmängus vigastada, aga reisis siiski Saksamaale, lootes meeskonda järgmistes mängudes aidata.

"See on meie jaoks suur kaotus, sest me kõik teame, kui tähtis on Robert meie meeskonnale. Aga see ei muuda meie lähenemist - tahame endiselt võita!" lausus Lewandowski puudumisel Poola kaptenipaela kandev poolkaitsja Piotr Zielinski. Peatreener Michal Probierz lisas, et individuaalselt treeniv Lewandowski näeb palju vaeva, et vigastusest jagu saada.

Kell 19.00 pannakse pall mängu Stuttgartis, kus C-alagrupi avamängus lähevad lahingusse Sloveenia ja Taani, kes kuulusid ka valiksarjas samasse gruppi. Mõlemad meeskonnad kogusid kümne mänguga 22 punkti (seitse võitu, üks viik, kaks kaotust) ja jätsid Soome nelja punkti kaugusele kolmandaks.

Seega tunnevad Sloveenia ja Taani teineteist läbi ja lõhki. Valiksarjas peetud omavahelistes mängudes oli edukam Taani, kes sai Kopenhaagenis 2:1 võidu ja Ljubljanas lepiti 1:1 viiki. Taani ründaja Rasmus Höjlund säras valiksarjas seitsme ja Sloveenia ründaja Benjamin Šeško viie väravaga. 

C-alagrupi teine mäng algab kell 22.00 Gelsenkirchenis, kus turniiri avastardi teeb Prantsusmaaga suurimate tiitlinõudlejate sekka kuuluv Inglismaa, kes kohtub Serbiaga. See mäng on juba enne avavilet saanud suure tähelepanu osaliseks ja liigitatud fännide tõttu kõrge riskitasemega kohtumiseks.

Turvakaalutlustel on mängupäeval Gelsenkircheni peaväljakul alkoholi müük ja alkoholi tarbimine keelatud. Staadionil müüakse vaid 2,5-protsendilise alkoholisisaldusega lahjat õlut ja korraga saab tellida vaid kaks jooki. Lisaks on Saksamaa politsei suurendatud jõududega rahu valvamas.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

LOE JÄRELE: Inglismaa kannatas Serbia vastu ära, Holland alustas võidukalt ja Taani mängis edu maha
EM2024 1

LOE JÄRELE: Inglismaa kannatas Serbia vastu ära, Holland alustas võidukalt ja Taani mängis edu maha

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK