MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Mbappe ja De Bruyne alustavad oma teekondasid, Ukraina kohtub Rumeeniaga

Link kopeeritud
Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt
Marko Susi

Kaks kaptenit - Kevin De Bruyne (Belgia) ja Kylian Mbappe (Prantsusmaa) - viivad oma koondised võistlustulle. Foto: Scanpix / Scanpix / Virginie Lefour / Belga / AFP / Franck Fife / AFP

2024. aasta jalgpalli EM-i neljas mängupäev pakub palju põnevust. Päeva esimeses mängus kohtuvad Ukraina ja Rumeenia, seejärel astuvad lavalaudadele Belgia ja Slovakkia ning õhtuse maiuspala raames lähevad vastamisi Austria ja suursoosik Prantsusmaa.

  • 16.00 Rumeenia - Ukraina (E-alagrupp)
  • 19.00 Belgia - Slovakkia (E-alagrupp)
  • 22.00 Austria - Prantsusmaa (D-alagrupp)

Mängupäev algab Eesti aja järgi kell 16 Münchenis, kus E-alagrupis lähevad vastamisi Rumeenia ja Ukraina. Valiksarja arvesse võttes peaks soosik olema Rumeenia, sest nad läbisid kadalipu ühegi kaotuseta (6 võitu, 4 viiki) ning jätsid selja taha Šveitsi ja Iisraeli. Ukraina jäi oma grupis Inglismaa ja Itaalia järel kolmandaks, koha suurturniiril kindlustasid nad alles läbi Rahvuste liiga play-off 'i. Seal alistati esmalt Bosnia ja Hertsegoviina (veel 85. minutil oldi kaotusseisus, ent löödi siis kaks väravat), seejärel Island.

Kell 19 lähevad E-grupi teises matšis vastamisi Belgia ja Slovakkia. Belgia on viimased kümmekond aastat olnud igal turniiril soosikute seas ja nii ka sel korral, aga tänavu on ootused väiksemad. Seda põhjusel, et kuldsest põlvkonnast on alles vaid Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jan Vertonghen ja Axel Witsel, tasemel noori pole piisavas koguses peale tulnud. Lisaks jäi turniirilt kõrvale Real Madridiga Meistrite liiga võitnud väravavaht Thibaut Courtois.

Siiski peaks Belgia olema Slovakkiast üle, sest paberil on koosseisude vahe üüratu. Nimelt slovakkidel on vaid mõni üksik nimekas mängumees - PSG kaitsja Milan Škriniar, Newcastle Unitedi varuväravaht Martin Dubravka, Feyenoordi kaitsja David Hancko ja Napoli poolkaitsja Stanislav Lobotka. Teised nimed on belglastega võrreldes selgelt pisemad. 

D-alagrupi Austria ja Prantsusmaa matšis on selge, et kuigi Austria on tugev - valikgrupis lõpetati Belgia järel ja Rootsi ees teisena -, siis 2018. aasta maailmameister ja tunamulluse MM-i finalist Prantsusmaa on tugevam. Austria elu muudab keerulisemaks ka see, et neil jäävad vigastusega eemale kaks võtmemängijat - Real Madridi kaitsja David Alaba ja Leipzigi poolkaitsja Xaver Schlager.

Prantslastel on aga sisuliselt kõik suured staarid kohal, eesotsas Kylian Mbappega. Siiski tegi vigastusekurat ka neile halba - turniirist jääb eemale keskkaitsja Lucas Hernandez, kes vigastas kevadel põlve ristatisidet. 

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK