MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Saksamaa on juba edasi, kas nendega liitub Ungari, Šotimaa või Šveits?

Link kopeeritud
Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt
Marko Susi

Kes viib oma koondise koos Saksamaaga edasi: kas Ungari kapten Dominik Szoboszlai, šoti täht Scott McTominay või Šveitsi legend Xherdan Shaqiri? Foto: Scanpix / Hasan Bratic / SIPA / Jonathan Moscrop / CSM via ZUMA Press Wire / IPA / SIPA

EM-finaalturniiril on kätte jõudnud alagruppide viimane voor. Otsa teeb lahti A-alagrupp, kus Šveitsiga kohtuv Saksamaa on juba edasi, aga teiste saatus - sealhulgas ka omavahel vastamisi minevate Šotimaa ja Ungari oma - on lahtine.

  • 22.00 Šveits - Saksamaa (A-alagrupp)
  • 22.00 Šotimaa - Ungari (E-alagrupp)

Avamängus 5:1 Šotimaast üle sõitnud ja teises voorus 2:0 Ungari seljatanud Saksamaal on seis selline, et alagrupi võiduks tuleb Šveitsiga lihtsalt viiki mängida, sest Šveits on Ungari alistamise ja šotlastega viigistamise järel nelja punkti peal. Väga tõenäoliselt on ka šveitslased enda koha päikese all taganud, sest kuue alagrupi peale pääseb neli parimat kolmandat kohta edasi ning selle süsteemiga pole varem ükski nelja silmaga sats välja jäänud. Aga noh, tehniliselt on ikkagi võimalik, et Šveits jääks kaotuse korral play-off 'i ukse taha.

Saksa koondise peatreener Julian Nagelsmann ütles mängueelsel pressikonverentsil, et kuigi edasipääs on kindel, tahetakse ikkagi võita. "Päeva lõpuks, kui räägid oma meeskonnaga, siis on võimatu öelda, et lähme kaotame," sõnas turniiri noorim peatreener, kes saab täpselt kuu pärast 37-aastaseks. "Jalgpalli mängitakse alati võidu nimel - lähme võitma." Ta lisas, et ei plaani koosseisu roteerida.

Šveitsi peatreener Murat Yakin andis aga mõista, et tema on rahul ka viigiga. "Saime esimesest kahest mängust head tulemused, seega me ei pea Saksamaad võitma," lausus šveitslane. "Eelkõige tahan, et teeksime hea esituse."

Yakini sõnul on kõik mehed, kes sõitsid turniirile, terved ja valmis mängima.

Samal ajal pannakse pall mängu Stuttgartis, kus Šotimaa ja Ungari vajavad edasipääsuks võitu. Avamängus suure paki saanud šotlased suutsid end koguda ning võitlesid Šveitsi vastu välja viigipunkti, Ungari on aga jätkuvalt nulli peal.

Šoti koondise poolkaitsja John McGinn ütles ajakirjanikele, et meeskonnal on piisavalt sisu, et teha EM-il ajalugu - nimelt Šotimaa on varem osalenud turniiril kaks korda, mõlemal juhul langeti konkurentsist alagrupis. "Meil on mängijaid, kes on osalenud karjääri jooksul väga pingelistes ja kaalukates mängudes. Me ei tunne survet - tunneme ootusärevust, et meil on võimalus olla võistkond, kes muudab Šotimaa jalgpalli lugu," teatas Aston Villa mängumees.

Šotimaa elu teevad raskeks vigastused ja mängukeelud. Lõppenud hooajal Real Sociedadis mänginud kaitsja Kieran Tierney vigastas eelmises mängus reielihast ning lendas koju, lisaks on mängukeelu all avamatšis punase saanud Ryan Porteous. Kui Šotimaa pääseb edasi ning üks neljast - Scott McKenna, Scott McTominay, McGinn või Anthony Ralston - saavad kollase kaardi, jätavad nad 1/8-finaali vahele.

Ungari lootus on Šotimaa omast väiksem, sest nende maksimum on kolm punkti ning kuna praegu on väravatevahe miinus neli, siis nelja parima kolmanda koha sekka on raske pääseda. Muidugi kui just Šotimaale nüüd sauna ei köeta.

Ungari kapten Dominik Szoboszlai ei osalenud võistkonna trennis. Peatreener Marco Rossi lisas, et esimesest kahest matšist eemale jäänud Barnsley poolkaitsja Callum Styles on valmis sekkuma.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Muuta formatsiooni või kapituleeruda? Šotlaste oluline lüli jääb kõrvaltvaatajaks
EM2024

Muuta formatsiooni või kapituleeruda? Šotlaste oluline lüli jääb kõrvaltvaatajaks

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK