MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Mida päev toob? | Surmagrupis toimub kauaoodatud gigantide heitlus

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

2021. aastal edenes Itaalia Hispaania arvelt EM-i finaali, nüüd kohtutakse alagrupis. Foto: Scanpix / Franck Fife / Gabriel Bouys / AFP

EM-i alagrupiturniiril on teine voor täies hoos. Ühe päeva jooksul saab näha eelmise EM-i mõlema poolfinaali kordusetendust.

  • 16.00 Sloveenia - Serbia (C-alagrupp)
  • 19.00 Taani - Inglismaa (C-alagrupp)
  • 22.00 Hispaania - Itaalia (B-alagrupp)

Vaid üks meeskond saab C-grupis natukene rahulikumalt hingata - suursoosik Inglismaa, kel õnnestus avavoorus Jude Bellinghami tabamusest seljatada must hobune Serbia 1:0. Inglastele astub Frankfurdis vastu tuttav autsaider Taani, kellega jagati maid kolme aasta taguses poolfinaalis, kus Gareth Southgate'i võistkond oli 2:1 parem. Sel korral võivad inglased võidu korral tagada pääsme sõelmängudele.

Sarnaselt inglastele noolivad edasipääsu ka taanlased, kelle jaoks algas turniir pettumusega Sloveenia vastu. 1100 päeva pärast šokeerivat intsidenti, mis juhtus Christian Erikseniga eelmisel EM-il, viis see sama Taani pallivõlur oma tiimi 17. minutil juhtima. Sloveenid pusisid hästi vastu ning Erik Janža 77. minuti kollist teeniti viigipunkt.

Taani koondise peatreener Kasper Hjulmand tunnistas enne mängu Inglismaaga pressikonverentsil, et mitte keegi ei oota tema hoolealustelt võitu, mistõttu võib triumf olla väga magus, kui see peaks juhtuma. Sloveenia ja Serbia saavad eelmise vooru esitusega rahule jääda, ent küsimus püsib, kes lõikab sellest omavahelises vastasseisus Münchenis rohkem kasu.

B-grupis jätkab põhjamudas üllatuslikult Horvaatia, kes mängis 2:2 viiki Albaaniaga. Venemaa MM-il hõbe- ja Katari MM-il pronksmedalid kaela saanud horvaadid pääsesid tänavuse suurturniiri stardipakult minema 0:3 kaotusega, mille eest hoolitses kolmekordne Euroopa parim Hispaania, kes otsib Saksamaal neljandat trofeed.

Võidurõõmu tundis ka kahekordne Euroopa meister ja tiitlikaitsja Itaalia, kes jäi Albaania vastu küll 23. sekundil tagaajajaks, ent Milano Interi mehed Alessandro Bastoni ja Nicolo Barella tegid endast oleneva, et sinisärgid läheksid suurele mängule vastu kolme punktiga. Itaalia ja Hispaania madistasid omavahel ka eelmisel EM-il, kui poolfinaali normaal- ja lisaaeg lõppes 1:1 viigiga, siis penaltiseerias oli saapamaa osavam.

Itaalia pealik Luciano Spalletti rääkis ajakirjanikele, kuidas mäng Albaaniaga tuleb neil kiiremas korras unustada, sest hispaanlased on täiesti teisest puust. Hispaania juhendaja Luis de la Fuente rõhutas, et olenemata suurest võidust Horvaatia vastu on tema käsutuses olevad mängijad eesootavaks matšiks näljased. Gelsenkirchenis kindlustab võitja koha järgmises faasis.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK