MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Muuta formatsiooni või kapituleeruda? Šotlaste oluline lüli jääb kõrvaltvaatajaks

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Šveitsi vastu kanderaamil lahkunud Kieran Tierney jaoks on EM-turniir lõppenud. Foto: Scanpix / Andreea Alexandru / AP Photo

EM-finaalturniiri purustava 1:5 kaotusega alustanud Šotimaa vajab viimaseks matšiks imet. Asjale ei aita kaasa see, et vasakkaitsja Kieran Tierney turniir on vigastuse tõttu lõppenud.

Kolm aastat tagasi näitasid šotlased, et ka nemad suudavad Euroopa tippudega sammu pidada. Veel paremini tuli see neil välja tänavuse EM-i valikturniiril, kus jäädi alla vaid Hispaaniale. Praegu Saksamaal käivale võistlusele saabuti suurte ootustega, ent reaalsuses lonkavad šotlased mängides kahte jalga.

Kuigi allajäämine Saksamaa vastu läks tööõnnetuse tõttu mahakandmisele, ei suudetud teises voorus alistada Šveitsi. Tolles kohtumises läksid šotlased Scott McTominay löögist juhtima, ent Xherdan Shaqiri iluvärav seadis jalule viigi - nelja punktiga šveitslasi ootab edasipääs teise kohaga, kui viimases mängus väravate vahe koledaks ei muutu.

Niisiis peab Šotimaa panustama alagrupis kolmandale kohale, mis ei pruugi, aga võib tagada koha sõelmängudel. Kolmandas mängus tuleb Steve Clarke'i meestel alistada Ungari. Ainus probleem seisneb selles, et punase kaardiga on eemal Ryan Porteous ja Šveitsi-mängus vigastada saanud Tierney, kes viidi väljakult ära kanderaamil.

Porteouse roll Šotimaa koondises on märksa marginaalsem kui seda on Tierneyl, kelle olemasolu lubab 5-4-1 formatsiooni korral Andy Robertsonil mööda vasakut tiiba üles-alla joosta. Statistika kohaselt liiguvad šotlaste rünnakud 42,8% mööda vasakut äärt, kirjutab BBC.

Liidri kaotamine on iga peatreeneri jaoks suur peavalu, eriti selliste koondiste jaoks, kel pole nii palju sügavust. Briti meedias spekuleeritakse, et Clarke läheb ungarlastele vastu neljamehelise tagaliiniga ja ründekolmikuga.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Mida päev toob? | Saksamaa on juba edasi, kas nendega liitub Ungari, Šotimaa või Šveits?
EM2024

Mida päev toob? | Saksamaa on juba edasi, kas nendega liitub Ungari, Šotimaa või Šveits?

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK