Nii füüsiliselt kui vaimselt kurnatud Kane: jõudsime tipule ülilähedale ning siis varisesime taas

Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Inglismaa koondise kapten Harry Kane jäi taas EM-tiitlist ilma. Foto: Scanpix / Lee Smith / Reuters

Teist EM-i järjest finaalis langenud Inglismaa koondise kapten Harry Kane nentis, et seekordne turniiri oli kurnav nii füüsiliselt kui vaimselt. "Jõuad tipule ülilähedale, et siis uuesti põhja variseda," kirjeldas ta.

Inglismaa läbis seitsmest mängust kuus kaotuseta, kuid sein tuli taas ette finaalis. Kui eelmisel korral jäädi meistriks kroonitud Itaaliale alla penaltiseerias, siis sel korral mängis Hispaania nad 2:1 üle normaalaja jooksul. Seegi matš, nagu mitmed varasemad, oli kui Ameerika mäed: avapoolaeg lõppes seisul 0:0, Hispaania asus juhtima 47. minutil ning paarkümmend minutit hiljem leidis Inglismaa vastuse, 86. minutil lõid hispaanlased lõppseisuks 2:1.

"See oli järjekordne raske hetk minu jaoks. Au ja kiitus Hispaaniale, nad mängisid hästi. Me ei leidnud oma rütmi ja suurtes mängudes karistatakse see ära," võttis Kane mängu kokku, vahendab BBC.

"See oli nii füüsiliselt kui vaimselt kurnav turniir. Jõudsime tipule ülilähedale, tõesti, meie karjääri tipphetkele, et siis uuesti täiesti põhja vajuda," oli 30-aastane inglane löödud. "See, et me endiselt leidnud varianti EM-tiitlit võita, teeb veel mõnda aega haiget."

Kane lõi turniiril kolm väravat ning jagas seega suurima väravaküti tiitlit Georges Mikautadze, Jamal Musiala, Cody Gakpo, Ivan Schranzi ja Dani Olmoga. Finaalis vahetati üsna anonüümseks jäänud staarründaja välja 61. minutil.

"Ta juhtis seda tiimi uskumatult hästi. Oleme mitmete vigastuste tõttu kaotanud meeskonnast mitmeid liidreid ning seetõttu lasus üsna suur osa raskusest Harry õlgadel. Ta sai sellega erakordselt hästi hakkama," kiitis Kane'i Inglismaa koondise juhendaja Gareth Southgate.

Kane on kõikide EM-finaalturniiride peale löönud 7 väravat. Ettepoole jäävad 14 korda skoorinud Cristiano Ronaldo (Portugal) ja üheksa väravat kirja saanud Michel Platini (Prantsusmaa), samal astmel on Antoine Griezmann (Prantsusmaa), Alan Shearer (Inglismaa) ning Alvaro Morata (Hispaania).

Pikk ette (ja ise järele) | Jalgpall tuli õigesse koju!