MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Nõmme Unitedi kaitsja koduriigi edust: ütlesin treenerile, et kui Slovakkia jõuab finaali, siis reisin Saksamaale

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Nõmme Unitedi keskkaitsja Jakub Luka hoiab tänavusel EM-il pöialt oma koduriigile. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Slovakkia esineb juba kolmandat järjestikust korda EM-finaalturniiril. Nõmme Unitedi keskkaitsja Jakub Luka on veendunud, et tema rahvuskaaslased korraldavad Saksamaal midagi erakordset.

Slovakkia tegi EM-debüüdi 2016. aastal Prantsusmaal, kus jagati alagruppi Venemaa, Walesi ja Inglismaaga. Tollel turniiril osales esmakordselt 24 tiimi, mistap pääses gruppidest edasi ka neli parimat kolmanda koha omanikku, kelle hulka neli silma kogunud Slovakkia kuulus. Kaheksandikfinaalis jäädi Saksamaale alla 0:3.

Uus katse saabus viis aastat hiljem, kui EM-i mängiti üle Euroopa. Slovakid loositi tugevasse nelikusse Hispaania, Rootsi ja Poolaga. Kuigi kirja saadi kolm punkti, siis neist ei piisanud, et sõelmängudele edeneda.

Tänavu ollakse grupiturniiril koos Rumeenia, Belgia ja Ukrainaga. Kui arvestada eelmiseid suurturniire, peaksid belglased olema teistest üle, ent avavoorus pistis Slovakkia nad Ivan Schranzi väravaga 1:0 kotti.

"Keegi ei oota meilt midagi, aga ma olen veendunud, et Slovakkia koondis üllatab kõiki. Meil on kogenud mängijad, kes moodustavad väga hea võistkonna," arvas Luka Soccernet.ee-ga vesteldes.

Ta lisas: "Meil on tugev kaitse, kogenud mängijad, noored ja kiired ründajad. Oleme võimelised vasturünnakute kaudu nõelama. Lisaks kõigele on meil hea tiimivaim, mis minu hinnangul on kõige alus."

"Slovakkias jaguneb rahvas kaheks: ühed arvavad, et me läksime Saksamaale häbi tegema, teised usuvad, et jõuame sõelmängudele. Rääkisin treenerile, et kui Slovakkia finaali jõuab, reisin Saksamaaale," naeris Luka."

Luka jaoks on tänavune EM eriline ka selle nurga alt, et Slovakkia koondist esindavad temale tuttavad mängijad, kellega ta on varem palliplatsi jaganud. "Sebastian Koša, Tomaš Rigo ja Leo Sauer," nimetas Luka. "Ma ei suhelnud nendega turniiri eel, aga hea meel on antud mängijate üle ikka."

Unitedi leegionäri sõnul proovib ta vaadata igat EM-i mängu. "Analüüsin ja ammutan inspiratsiooni, mida enda matšides ära kasutada. Kuigi arusaadavatel põhjustel hoian pöialt Slovakkiale, olen õnnelik, kui Inglismaal läheb ka hästi," kostis slovakk.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK