MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Nõmme Unitedi poolkaitsja hindab Ukrainat kõrgelt: raskel ajal annab koondis positiivsust

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Oleksandr Musolitini sõnul annab Ukraina koondis raskel ajal positiivsust. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme Unitedi ukrainlasest poolkaitsja Oleksandr Musolitin usub, et tänavusel EM-finaalturniiril tuleb silma peal hoida tema sünnimaal.

Esimest korda pääses Ukraina EM-ile 2012. aastal, kui suurturniiri korraldati koos Poolaga, mistõttu ei pidanud need kaks koondist läbima valikturniiri. Ukrainlased jäid alagruppi pidama koos Rootsiga, Inglismaa ning Prantsusmaa edenesid sõelmängudele.

EM-i maitse suhu saanud Ukraina ei lasknud end kodusest ebaõnnestumisest häirida ja neli aastat hiljem oldi kohal Prantsusmaal. Paraku läks neil tol korral isegi halvemini kui varem, sest Saksamaa, Poola ja Põhja-Iirimaa järel jäädi nelikus viimaseks.

2021. aastal jõudsid alati südikad ukrainlased alagrupist viimaks edasi, kui lõpetati Hollandi ja Austria järel ning Põhja-Makedoonia ees. Kaheksandikfinaalis võideti Rootsit lisaajal 2:1, kuid sellele järgnes 0:4 sahmakas Inglismaalt.

Tänavuse võistluse stardipakult said Serhii Rebrovi mehed liikuma üllatusliku 0:3 allajäämisega Rumeenialt. Lisaks jagatakse alagruppi Slovakkia ja Belgiaga.

"Keegi ei arva, et see meeskond jõuab kaugele. Peame jälle musta hobuse rollis olema. Mina tean, kui head on Ukraina koondise mängijad ja millise tahtega nad väljakule astuvad," lausus Musolitin Soccernet.ee-le.

Ta lisas: "Kõige tugevamalt kerkivad Ukraina puhul esile meeskonna mentaliteet ja ühtehoidvus. Mängijad teenivad leiba tippliigades ja -klubides, mistõttu on nende tase väga kõrge. Koondislastel tuleb anda maksimum panus, siis järgneb sellele positiivne emotsioon."

Kui kaugele võib Ukraina purjetada? "Ma usun ja loodan, et kõik läheb sel turniiril hästi. Need mehed on suutelised asjadeks, mida isegi meie kahekesi ei pruugi oodata. EM on eriline võistlus, kus võib ooatamatuid asju sündida," andis Musolitin krüptilise vastuse sooviga, et ta ei sõnuks midagi ära.

Ukrainas on täiemahuline sõda kestnud juba peaaegu kaks ja pool aastat. Unitedi keskväljamehe sõnul pakub jalgpall talle ja ta kaasmaalastele raskel ajal positiivsust.

"Meie jalgpallikoondis tähendab Ukraina inimestele väga palju. Vaatamata keerulistele aegadele kodumaal sõidetakse Saksamaale omasid toetama. See kaasaelamine tähendab meie jalgpalluritele väga palju ja nende pingutus tähendab väga palju meile. Koondislased esindavad suurel areenil kogu riiki," ütles Musolitin uhkelt, lisades, et jalgpalli armastatakse Ukrainas palavalt.

Vabal ajal käib ukrainlase teleris alati mõni vutimatš. "Püüan vaadata kõiki mänge. Pole ühtki tiimi, kelle poolt ma nii palju oleks kui Ukraina. Usun, et favoriit on Inglismaa, kellel on võistkonnas kõige rohkem sügavust," arvas Musolitin.

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK