Senegal sai 10-mehelisest autsaiderist jagu, Kamerun mitte

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Lamine Camara tõusis väravaküttide edetabeli ainuliidriks. Foto: Scanpix / Issouf Sanogo / AFP

Nii tiitlikaitsja Senegal kui ka viiekordne maailmajao meister Kamerun said Aafrika meistrivõistluste esimeses alagrupivoorus mängida favoriidina terve teise poolaja arvulises ülekaalus. Senegal võttis Gambia üle 3:0 võidu, aga Kamerun piirdus Guinea vastu 1:1 viigiga.

Senegal (FIFA maailma edetabeli 20. koondis) läks Gambia (126.) vastu juhtima juba neljandal minutil, kui Sadio Mane andis söödu ja Pape Gueye lõi palli allanurka.

Avapoolaja lisaminutitel jäi Gambia vähemusse, kui pallivälises olukorras tehtud tõsise vea eest sai Ebou Adams turniiri esimese punase kaardi.

Teisel poolajal skooris kaks korda Lamine Camara, tõustes turniiri väravaküttide edetabeli ainuliidriks. Eriti kaunis oli Camara teine tabamus - Iliman Ndiaye ilusa triblingu järel saatis ta kauglöögi ühe puutega täpselt ristnurka.

Kamerun (maailma edetabeli 46.) jäi Guinea (80.) vastu kümnendal minutil kaotusseisu, kui guinealased võitsid kõrge pressingu tulemusena vastaste karistusala juures palli ning Mohamed Bayo lükkas palli väravasse.

Avapoolaja lisaminutitel jäi aga eduseisu omanud meeskond vähemusse, kuna kapten Francois Kamano astus punase kaardi vääriliselt Frank Magrile kanna peale.

Magri ise karistas vastased 51. minutil ära, kui läks jõuliselt õhuvõitlusesse ning suunas peaga Georges-Kevin N'Koudou tsenderduse võrku. Järelejäänud aja jooksul Kamerun aga võiduväravat lüüa ei suutnud.

C-alagrupi tipus särab seega kolme punktiga Senegal. Kamerunil ja Guineal on võrdselt üks punkt ning Gambial null.

D-alagrupi esimeses kohtumises tegid Alžeeria ja Angola 1:1 viigi. Favoriit Alžeeria läks Baghdad Bounedjahi tabamusest juhtima, aga teise poolaja keskel Mabululu viigistas, lüües penalti latipõrkega napilt üle väravajoone.

Kuigi Bounedjah sai ühe tabamuse kirja, tunneb ta ilmselt suurt kripeldust, kuna tema iluvärav käärlöögist tühistati napi suluseisu tõttu.