MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

SN Saksamaal | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Dortmund
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Dortmund

Gruusia valmistub riigi ajaloo esimeseks EM-iks. Foto: Scanpix / Reuters / Leon Kügeler

Kaks Gruusia särkides sõpra olid Düsseldorfi raudteejaama perroonil rongi oodates ettevaatlikult tõrjuvad. Äsja oli üks nokastanud mees nende poole pöördunud vene keeles.

"Sorry, no Russian," vastas üks grusiinidest viisakalt.

"Aga te olete ju grusiinid?!" imestas mees ikka vene keeles.

"Oskame vene keelt küll, aga ei räägi," täpsustas teine sõber seepeale.

Mees paotas mõistvalt jopehõlma. Selle alt paistis Ukraina särk. Ja ühine keel, olgu selleks seekord kas või vene, oli hoobilt leitud. Slava Ukraini, ütlesid grusiinid kohe, ning ukrainlane vastas: surm okupantidele.

Mõne minutiga võeti kokku mõlema koondise käekäik – jah, ukrainlaste avamäng oli kohutav, aga õnneks on kaks veel ees; jah, ka grusiinid ei lähe siit kindlasti võiduta koju. Siis jõuti jutuga muidugi olulisemate teemadeni, kuniks üks grusiinidest resümeeris: "Teie võidate oma sõja, meie lööme ka need venemeelsed Thbilisist minema ja kõik ongi hästi!"

Jalgpalli ja poliitika segamisest ega "võib-olla rahust" see kolmik ei rääkinud. Sest vabadus pole poliitika ja see teine asi saab lõppeda ainult ühtmoodi. Teist varianti ukrainlaste ega grusiinide peas pole. Ei tohi ega saagi olla.

Päris ilma terroririiki märkamata EM-il siiski kahjuks ei saa. Venelaste suured sõbrad serblased tõid avamängus tribüünile – või võtsid enda sekka selle, kes tõi – karu ja kirillitsaga lipu, mis tuttav varasemateltki suurturniiridelt, kuhu venelasi veel lubati. UEFA-l tegu märkamata ei jäänud, Serbia koondise suhtes algatati selle ja veel mitme rikkumise tõttu distsiplinaarmenetlus. Päädib see kardetavasti muidugi vaid rahatrahvi, mitte millegi enamaga.

Gruusia alustab aga peagi Dortmundis tuhkatriinuloo uut ja enneolematut peatükki. Kui mullu septembris kodus Hispaanialt 1:7 kolki saadi, ei osanud keegi oodata, et vähem kui aasta pärast ollakse finaalturniiril. Aga mängijana Meistrite liiga võitnud peatreeneri Willy Sagnoli julgus ning varem Inglismaa viiendas liigas York Citys töötanud abitreeneri David Webbi kogemused Tottenhami ja Bournemouthi päevilt on grusiinid liitnud löögirusikaks, mida kroonib Euroopa üks säravamaid talente Hvitša Kvaratshelia. Kas sõnades ülienesekindlate grusiinide jalg Signal Iduna Parki murule astudes ka värisema hakkab, selgub õige pea.

***

Uudiseid otse Saksamaalt aitab lugejateni tuua Lays. Osale nende kampaanias!

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
EM-PÄEVIK

SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna

SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
EM-PÄEVIK

SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK