MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Transi peatreener hoiab EM-il pöialt oma kunagisele hoolealusele, kes on Bayerni huviorbiidis

Link kopeeritud
Marko Susi, Pärnu rannastaadion
Marko Susi, Pärnu rannastaadion

Joao Palhinha. Foto: Scanpix / John Patrick Fletcher / Action Plus Sports via ZUMA Press Wire

Narva Transi portugallasest peatreener Miguel Moreira elab EM-finaalturniiril mõistagi kaasa oma kodumaa koondisele. Aga võistkonna siseselt on üks mees, kelle edule ta loodab veel eriti - selleks on Fulhami poolkaitsja Joao Palhinha.

28-aastane Palhinha liitus 2013. aastal Lissaboni Sportingu noortesüsteemiga, kus esindas esmalt U19 meeskonda. Aasta hiljem murdis ta sisse Portugali hiiu duublisse, kus ootas teda ees abitreener Moreira. Läbi Leedu ja Liibanoni Eestisse jõudnud loots juhendas Palhinhat ühe hooaja, siis suundus pallur laenule.

"Olen väga õnnelik, et Palhinha on koondises," sõnas Moreira Soccernet.ee-le. "Treenisin teda Sportingus ja mäletan, et ta on vaimselt väga tugev jalgpallur. Loodan, et ta pääseb väljakule ja kontrollib mängu, sest tean, et ta suudab seda."

Moreira kahjuks istus Palhinha avavooru 2:1 võidumängus Tšehhi üle pingil, aga see ei tähenda, et ta jääbki pingile. Poolkaitsjal kvaliteeti jagub. Seda tõestab asjaolu, et Saksa hiid Müncheni Bayern noolis teda talvel ning kokkulepe oli juba olemas, aga Fulham tõmbas tehingule viimasle hetkel pidurit, sest ei leidnud talle sobivat asendust.

Piirilinnas töötav mees ootab, et Portugal jõuaks vähemalt finaali. "Koosseis on minu arvates viimase kümne aasta parim," selgitas ta. "Aga kõik sõltub sellest, kuidas nad suurte vastu hakkama saavad. Tavaliselt on nii, et Portugal mängib keskmise tugevusega vastaste vastu väga hästi, aga kui vastas on tippmeeskond, läheb raskeks."

Portugal võib laupäeval kindlustada edasipääsu, kui kohtub teise vooru matšis samuti avamängu võitnud Türgiga. Viimases voorus madistavad portugallased Gruusiaga.

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK