PIKK ETTE JA ISE JÄRELE

Üks Nõmme Unitedi leegionär jättis väga hea mulje, aga meeskonnale tuli pingeid juurde

Soccernet.ee

Nõmme United sai Pärnus valusa kaotuse. Foto: Svetlana Valijeva

Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Markus Jürgenson rääkisid "Pikk ette (ja ise järele)" 279. saates muuhulgas ka Nõmme Unitedist. Leiti, et kuigi United tugevdas ridu nelja leegionäriga, kellest üks jättis kohe debüütmängus väga hea mulje, on meeskond jäänud keerulisse seisu.

Nelja uue välismaalase, kellest kaks lülitati kohe põhikoosseisu, debüüt ei päästnud nõmmekaid võõrsil Pärnu Vapruse vastu 0:2 kaotusest. Kui kohtumise eel jäi Premium liiga punane latern United lähimast satsist maha viie punktiga, siis nüüd on vahe lähimate tiimidega kaheksa punkti. Mängitud on veidi üle poole hooaja (19 liigakohtumist 36-st).

"Ma esimest poolaega vaatasin. Üks leegionär jättis väga hea mulje - vasakkaitsja [Sacha] Martinez," ütles Jürgenson.

"Jättis tõesti," nõustus Kangur. "[Martin] Adamec oli ka keskväljal täesti okei. Aga ma tahaksin uusi täiendusi natuke rohkem näha, et nende kohta midagi öelda. Ootame, kuni nad veel mõned täismängud saavad.

Teisks poolajaks tulnud Facundo Martin Stefanazzi oli see, kellel oli üks hea võimalus 1:1 lüüa, aga oli ka natuke ebamugav pall. Ousman Ceesay sai lõpus 15 minutit mängida."

"19 mängu, endiselt kaks võitu, 12 löödud väravat ja 11 punkti. Nüüd on kaheksa punkti vahet. [Egert] Õunapuu vigastatud," nentis Kangur.

Järvela rääkis omaltpoolt: "Mõlemad võistkonnad teadsid, et see on kuue punkti lahing. Tulemus näitab, et selle mängu kaalukusega sai Vaprus hakkama ja United ei saanud.

See tulemus võtab Vapruselt pingeid väga palju vähemaks ja paneb neid Unitedile oluliselt juurde, sest neil hakkavad lihtsalt mängud otsa saama. Mitte veel kohe, aga neil on vaja hakata kõvasti tulemusi tegema, et näidata mingisugust võimekust tabeli alumiselt realt tõusta, eriti arvestades seda, et Pärnu sai suvise akna jooksul ilmselgelt tasemel täiendusi."

Kangur märkis, et Unitedi järgmisteks vastasteks liigas on Nõmme Kalju, Narva Trans ja Tallinna Levadia. "Rasked mängud loomulikult," tõdes Jürgenson.