Chelsea päästab endale lõpuks eurokoha? Võiduvärava löönud Jackson läks fännide sekka tähistama

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Nicoals Jackson tähistas Chelsea võiduväravat koos fännidega. Foto: Scanpix / Oli Scarff / AFP

Chelsea mängis Inglismaa kõrgliigas esimesel poolajal võõrsil Nottingham Foresti vastu eduseisu maha, jäi teisel poolajal kaotusseisu, aga lahkus lõpuks väljakult 3:2 võiduga.

Chelsea asus mängu varajasest väravast juhtima, kui Mõhhailo Mudrõk skooris juba kaheksandal minutil, aga Forest jõudis kaheksa minutit hiljem Willy Boly tabamusest viigini. 1:1 püsis pikalt, kuni Callum Hudson-Odoi, kes kuulus aastatel 2018-2023 Chelsea ridadesse, aga liitus mullu Forestiga, viis võõrustajad 75. minutil juhtima.

Chelsea pööras kaotusseisu vaid mõne minutiga eduks: Raheem Sterling lõi 80. minutil seisuks 2:2 ja Nicolas Jackson säras 82. minutil 3:2 võiduväravaga. Fännide sekka tähistama läinud Jackson sai oma liigahooaja kümnenda kollase kaardi. Seejuures on Jackson saanud vaid ühe kollase vea eest ja ülejäänud peamiselt kohtunikega vaidlemise eest.

Chelsea tõusis tabelis samadele punktidele kuuendal kohal asuva Newcastle Unitediga, kellele jäädakse alla selgelt halvema väravate vahe tõttu. Mõlemal meeskonnal on hooaja lõpuni jäänud kaks kohtumist. Kuues koht on oluline, sest see viib järgmiseks hooajaks Konverentsiliigasse. Seda kohta jahib ka 20-kordne Inglismaa meister Manchester United, kes on kolme punkti kaugusel kaheksandal kohal, aga omab mängu varuks.

Forest paikneb üks voor enne hooaja lõppu tagantpoolt neljandal kohal ehk säilitab väga suure tõenäosusega järgmiseks hooajaks koha Premier League'is. Lähimal jälitajal Luton Townil on küll matemaatiline võimalus ise püsima jääda, sest vahe on kolm punkti, aga selleks tuleks viimases voorus võita suurelt Fulhami ja loota, et Forest kaotab suurelt Burnleyle.

Nottingham Forest - Chelsea 2:3 (1:1)
16. Willy Boly, 75. Callum Hudson-Odoi - 8. Mõhhailo Mudrõk, 80. Raheem Sterling, 82. Nicolas Jackson

Standings provided by Sofascore
Saksamaa fänni lugu
Veerandfinalistid on paigas
Erinevaid mõtteid
Suured läksid edasi
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#277 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#280 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }