MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla

Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen Saksamaa koondise toetaja
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen Saksamaa koondise toetaja

Saksamaa koondis on jõudnud kodusel EM-il veerandfinaali. Foto: Scanpix / Thilo Schmuelgen / Reuters

Saksamaa koondis on neljakordne maailmameister ning kolmekordne Euroopa parim. Tegemist on koondisega, kes üldiselt alt ei vea.

Ma olen Saksamaa koondise käekäiku mõttega jälginud 2014. aasta MM-ist. Olin juba neli aastat varem jabural moel (kas keegi teab üldse mõnda normaalset lugu, kuidas hakatakse/saadakse kellegi fänniks?) hakanud sakslasi pooldama ning nii läksin Brasiilias toimunud suurturniirile vastu korraliku ettevalmistusega. Seljas oli koguni terve vorm, Özili nimi selja peal! Kuna Saksamaa tõusis Mario Götze iluväravast - Andre Schürrle tsenderdus rinnaga omaks ja kuidagi kukkumise pealt varbaga Sergio Romero selja taha - maailmameistriks, uskusin Die Mannschaft'i jäägitult.

Tegin seda ka järgmistel suurturniiridel, avastades ühel hetkel, et teised oskavad ka jalgpalli mängida ja teatud juhtudel isegi paremini. Valutasin pisut südant, kui jälle tuli kuskilt välja langeda, aga ega ma suurt numbrit sellest ei teinud. Päeva lõpuks on see ju lihtsalt üks mäng. Vähemalt minu jaoks.

Kuigi neid tagasilööke on viimastel suurturniiridel tulnud hulgaliselt, on Saksamaa koondis ikka hinges püsinud. Küsimus pole uhkuses või endale truuks jäämises, sest ma sattusin 14 aastat tagasi vaatama teleka poole just siis, kui kellelegi Mesut Özili nimelisele kollast kaarti näidati. Mulle päriselt meeldibki Saksamaa koondis. Sest nad suudavad alati midagi meeltülendavat pakkuda! Tulgu tulemus või mitte.

Näiteks 2022. aasta MM-il jäi Saksamaa saak niruks. Sellistel puhkudel on tervislik mõelda väheke teise nurga alt. Näiteks, et maasikasaak on kehvavõitu (olen seda tänavu juba mitmest kohast kuulnud), aga see ju ei tähenda, et neil valminud marjadel midagi viga oleks. Nad on magusad ikka! Sama kehtis ka tolle Kataris käinud Saksamaa kohta, sest mängu ja elevust oli, lihtsalt tabamusi ja seega punkte - mitte nii palju. Ning Saksamaa jäi Jaapani ja Hispaania järel ning Costa Rica ees alagrupis kolmandaks.

Sel EM-il oleme näinud mitmeid ebainspireerivaid esitusi. Ka koondistelt, keda oleme harjunud nägema võitmas pigem värvikalt ja emotsionaalselt, nii, et rahvas elab põletavalt kaasa. Aga kui tulemus tuleb, ei saa ju otseselt nende tuhakotikeste kohta midagi halba öelda. Lihtsalt et ... mul on hea meel, et ma Saksamaad toetan.

Nüüd, kui ees on ootamas veerandfinaalmatš Hispaaniaga, on ärevust täie raha eest. Mäletan hästi, kuidas Katari MM-il saadi kokku, aeti palli kaasakiskuvalt taga - ma veel mõtlesin, et oh pagan, kui osavad need hispaanlased on - ja lõpuks mängiti vahetusest tulnud Niclas Füllkrugi jurakast 1:1 viiki. Täna on Hispaania endiselt hea - vast veel paremgi - ning vägev Saksamaa end taas leidnud. Tulgu mis tuleb, ma tean, et see madin saab olema maru.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
EM-PÄEVIK

Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK