MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Hispaania kapten andis tuld: riputan EM-i järel saapad varna, mind ei austata kodumaal piisavalt

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Sel fotol annab Alvaro Morata kaptenipaela Rodrile üle, et platsilt lahkuda. Kas EM-i lõppedes on lõpp ka koondisega? Foto: Scanpix / Christophe Simon / AFP

Hispaania koondise kapten Alvaro Morata andis kodumaisele väljaandele El Mundo pikema intervjuu, kus siunas kodumaised poolehoidjaid ja ütles, et käesolev turniir jääb talle koondisesärgis "tõenäoliselt" viimaseks.

31-aastane Morata on esindanud Hispaaniat 78 korda ja löönud 36 väravat. Tabamuste arvestuses on ta Hispaania kõigi aegade tabelis neljandal kohal, temast rohkem on väravaid kirjas vaid David Villal (59), Raulil (44) ja Fernando Torresel (38). Moratal oleks vanust arvestades seega täiesti realistlik jõuda saja mänguni ja kerkida väravatabelis vähemalt teiseks, kuid pigem plaanib ta EM-i järel koondisega lõpparve teha.

Lõppenud klubihooajal sai Morata Atletico Madridi eest kirja 21 väravat ning ehkki neist vaid kaks sündisid hooaja nelja viimase kuu jooksul, lõpetas ta Antoine Griezmanni järel klubi paremuselt teise väravakütina. Samas käib Morataga juba aastaid kaasas võimalusi luhta laskva mehe maine, kuigi EM-il on ta seni alustanud viiest mängust neljas ja löönud Horvaatia vastu ka värava.

Koondisefännidega on Moratal juba mõnda aega vastakad suhted. Näiteks 2021. aastal peetud EM-il sai ta oma poolehoidjatelt kuulda vilet, sama kordus tänavu maavõistluses Brasiiliaga. Morata väitel saadeti kolme aasta eest talle ja tema perekonnale finaalturniiri ajal tapmisähvardusi.

Pisarad tõid kriitika

Karjääri jooksul ka Chelsea ja Juventuse särki kandnud Morata väitis värskes intervjuus, et on väljaspool Hispaaniat mängides õnnelikum. "Pole kahtlustki. Põhjus on lihtne - seal mind austatakse. Hispaanias ei austa keegi aga mitte kedagi ega mitte midagi," lausus ründaja, kirjeldades, kuidas tema nimega särkides linnas jalutanud sõpradel oli ootamatult "probleeme tekkinud".

Ta märkis, et ka tänavuse EM-i ajal on tema kallal ilmaasjata noritud - näiteks siis, kui ta veerandfinaalis Saksamaaga pisaraid valas. Tema väitel avaldasid paljud hispaanlased lootust, et ta nuttis, kuna kollane kaart jätnuks ta järgmises mängus väljaku äärde - nimelt teatas UEFA algul ekslikult, et Moratale näidati veerandfinaalis hoiatuskaarti, ent täpsustas hiljem, et nii see siiski polnud ja ründaja pääseb kaasnevast mängukeelust.

"Täielik jama! Nutsin, sest olin suutnud kaptenina aidata oma kodumaal poolfinaali jõuda. Tunnen, et lahkumishetk jõuab aina lähemale, see mõte toobki pisarad silma. Miks peaks kedagi selle eest kritiseerima? Nutan ka edaspidi, kui tahan, sest mu suurim soov on koondises mängimist ja koondisega võitmist nautida!" lubas ründaja.

Lisaks andis Morata mõista, et ta ei pruugi ka Atleticos jätkata. "Tahan väga nendega tiitleid võita. Aga pean kaaluma, mis on ohverdusi väärt ja mis mitte," lausus ta. "Mul on kõrini juttudest, nagu mängiksin märtrit ja vinguksin liiga palju." Morata lisas, et kui ta peaks ühel päeval karjäärile lõplikult joone alla tõmbama, tahab ta kindlasti jalgpalli juurde jääda - näiteks noortele mängijatele toeks olles.

The Athleticu andmetel on Saudi Araabia kõrgliigaklubi Al Qadsiahi esindajad juba käinud Hispaanias Morata esindajatega kohtumas. Mullu esiliiga võitnud ja uueks hooajaks kõrgliigasse kerkinud klubi kontoripoolel tegutsevad pea eranditult hispaanlased, meeskonna peatreener on Hispaania koondise eest 66 mängu pidanud ja 21 väravat löönud Real Madridi legend Michel.

Hispaania ja Prantsusmaa mängivad EM-i finaalipääsme peale teisipäeva õhtul Münchenis.

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK