MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Inglismaa teist korda EM-finaali viinud Southgate: tahame kõik, et meid armastataks

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Kolm aastat tagasi oli Inglismaa number 2. Pühapäeval selgub, kas tänavu ollakse number 1. Foto: Scanpix / Wolfgang Rattay / Reuters

Inglismaa senise ajaloo ainus suur karikas võideti 1966. aastal, kui kodupubliku ees tõsteti taeva poole MM-tiitel. Kõige lähemale jõudsid inglased millegi võitmisele kolm aastat tagasi, nüüd on neil uus võimalus, kui Gareth Southgate'i juhtimisel purjetati 2:1 võiduga Hollandi asemel EM-i finaali.

55 aastat edu oodanud Inglismaa oli kolm aastat tagasi kodusel Wembley staadionil lähedal EM-tiitlile, kui Luke Shaw viis nad Itaalia vastu mängu algusminutitel juhtima. Teisel kolmveerandtunnil viigistas Leonardo Bonucci, viies kohtumise lisaajale, kus võitjat ei selgunud, mistõttu ootas ees penaltiseeria. 11 meetri karistuslöökides oli parem koondis Itaalia, kes tegi endast oleneva, et jalgpall ei tuleks veel koju.

Tänavusel EM-finaalturniiril on Inglismaa liikunud oma sihi suunas üle kivide ja kändude. Igas sõelmängus on inglased jäänud esimesena kaotusseisu, kuid lõpuks on oldud võitja rollis. Sarnane stsenaarium oli poolfinaalis, kus Holland läks Xavi Simonsi tabamusest ette, aga Harry Kane'i täpse penalti ja Ollie Watkinsi esimese üleminuti väravast lunastati pilet järjekordsele esikohamängule.

"Võtsin selle töö vastu, sest tahtsin Inglismaa jalgpalli arendada, aga nüüd oleme teist korda finaalis. Esimest korda oleme esikohamängus, mis ei toimu meie kodus. Pakume inimestele vägevaid emotsioone, mida nad pole 50 aasta jooksul kogenud. Olen selle üle väga uhke," lausus Southgate mängujärgselt.

Ta lisas: "Siiski pole meie töö veel tehtud, parim võimalik test ootab meid veel ees. Saabusime seda turniiri võitma ja see on jätkuvalt meie eesmärk."

Võistluse jooksul on Southgate saanud igava ja ettevaatliku taktika eest kriitikat nii oma fännidelt kui teistelt vutisõpradelt. Viimases grupimängus tegid inglased kuiva väravateta viigi Sloveeniaga, misjärel loopisid kolme lõvi poolehoidjad meeskonna juhendajat õlletopsidega. Vaatamata kõigele on Inglismaa pühapäeval finaalis, kus vastaseks on kolmekordne Euroopa tšempion Hispaania.

"Tahame kõik, et meid armastataks. Kui sa teed midagi oma riigi heaks, siis oled uhke inglane - hetkel ei ole seda tunda, sest vastu tuleb ainult kriitika," kurvastas Southgate. "Kui ma poleks küljejoone taga olnud, siis oleksin poolfinaali jälginud fännina."

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK