MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Pahane Koeman inglaste penaltist: VAR hävitab jalgpalli!

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Hollandi koondise peatreener Ronald Koeman arvas, et Inglismaale määratud penalti oli vale otsus. Foto: Scanpix / Ozan Kose / AFP

Hollandi teekond tänavusel EM-finaalturniiril lõppes poolfinaalis, kus kaotati Inglismaale 1:2. Kaotava meeskonna juhendaja Ronald Koeman arvas, et inglaste viigivärav poleks tohtinud sel viisil sündida.

Kuigi Holland haaras Dortmundis toimunud mängus juhtohjad Xavi Simonsi kauglöögi järel seitsmendal minutil, õnnestus inglastel viigistada 11 minutit hiljem, kui Harry Kane realiseeris penalti. Inglastele tõi magusa võidu esimese üleminuti tabamusest vahetusmees Ollie Watkins.

Valusa kaotuse järel oli Koeman pahane nende vastu antud penalti pärast, mis endise tippmängija ja praeguse peatreeneri hinnangul oli kohtunike poolt vale otsus. Inglaste kapten Harry Kane pääses hollandlaste kastis löögile, kuid Denzel Dumfriese jalaviibutus tabas pärast virutust vastast jalga. Esialgu peakohtunik Felix Zwayer 11 meetri karistuslööki ei määranud, aga pärast VAR-monitori juures käimist ja olukorra ülevaatamist osutas ta penaltipunktile.

"Minu hinnangul ei ole see penalti. Kane lõi palli ja seejärel tabasid tema ning Dumfries teineteist putsaga. Arvan, et nii ei saa jalgpalli mängida ja kõiges selles on süüdi VAR. See hävitab jalgpalli!" teatas Koeman mängujärgselt.

Ka hollandlaste kapten Virgil van Dijk ei jäänud vilepartiiga rahule. "Arvan, et see penalti oli mängu arvestades väga suure kaaluga, Inglismaa sai sellest indu juurde. Väga paljud otsused läksid meie vastu, aga ma ei soovi kohtunikust rääkida," lausus van Dijk.

1988. aastal mängijana Euroopa meistriks kroonitud Koeman usub, et Inglismaa on võimeline finaalis Hispaaniat alistama. "Hispaania on rünnakul väga hea, neil on kiired ääred ja pall on alati nende käes, aga Inglismaa on finaalis ja neil on võimalus üle pika aja karikas võita. Miks mitte ei võiks inglased võita?" viskas juhendaja õhku retoorilise küsimuse.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK