MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM2024
Link kopeeritud

Deschamps koondiseputsad varna riputanud Giroud'st: kahju, et ta ei saanud võidukalt lõpetada

Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Olivier Giroud ja Didier Deschamps. Foto: Scanpix / Odd Andersen / AFP

Prantsusmaa rahvusmeeskonna kõigi aegade parim väravakütt Olivier Giroud lõpetas 37-aastaselt koondisekarjääri.

Giroud teatas juba enne EM-i, et riputab suurturniiri järel koondiseputsad varna. "See on minu viimane turniir Prantsusmaaga. Jään neid aegu kindlasti taga igatsema. Peame noortele teed andma. Samas tuleb olla ka ettevaatlik, leida tasakaal ja osata õigel ajal lõpetada," sõnas Giroud.

Giroud' viimaseks mänguks jäi EM-i poolfinaalis Hispaanialt saadud 1:2 kaotus. Ta sekkus mängu 79. minutil vahetusest, kui kõik väravad olid löödud. Giroud ei mahtunud tänavusel EM-il kordagi Prantsusmaa algkoosseisu, sekkudes neli korda vahetusest ja saades kokku mänguaega vaid 55 minutit.

"Kahju, et Giroud ei saanud koondisekarjääri võidukalt lõpetada," lausus Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps pärast EM-i poolfinaali. "Tahan teda tänada kõige eest, mida ta on teinud. Meie meeskonnas on palju noori mängijad, kes meid tulevikus aitavad."

Giroud tegi koondisekarjääri 2011. aastal sõprusmängus USA vastu, kui Prantsusmaa peatreener oli Laurent Blanc. Ta mängis koondisesärgis kokku 137 kohtumist ja sai kirja 57 tabamust, asudes kõigi aegade väravalööjate edetabelis esikohal. Talle järgnevad Thierry Henry 51, Kylian Mbappe 48 ja Antoine Griezmann 44 väravaga.

Giroud krooniti Prantsusmaa koondisega 2018. aastal maailmameistriks. Lisaks on ründaja CV-s 2018. aasta MM-hõbe, 2016. aasta EM-hõbe ja Rahvuste liiga võit hooajal 2020-21.

Ta on klubikarjääri jooksul mänginud Prantsusmaal Grenoble'is, Istres, Toursis ja Montpellier's, Inglismaal Arsenalis ja Chelseas ning viimased kolm aastat Itaalias AC Milanis. Ta siirdub nüüd MLS-i klubisse Los Angeles FC, kus mängib ka pikaaegne koondisekaaslane Hugo Lloris.

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Luup peale | Yamal tegi jälle ajalugu ja Hispaania saatis maskita Mbappe koju
EM2024

Luup peale | Yamal tegi jälle ajalugu ja Hispaania saatis maskita Mbappe koju

Poolfinaalid
Võimsad Inglismaa ja Hispaania
Juttu jagub
Soeng olgu paigas!
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
Vaatamist ja mõtlemist
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK