MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
1 Link kopeeritud

Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?

1 Link kopeeritud
Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt
Kris Ilves

Cristiano Ronaldo näitab 39-aastaselt kogu Euroopale rusikat. Foto: Scanpix / Clemens Bilan / EPA

Viiekordne maailma parim jalgpallur Cristiano Ronaldo mängib 39-aastaselt oma karjääri kuuendal EM-finaalturniiril. See on rekord.

Ta tegi EM-debüüdi 2004. aastal, kui Portugal jõudis kodusel suurturniiril finaali, aga kaotas seal Kreekale. Toona oli Ronaldo vaid 19-aastane tulevikustaar ja lahkus pärast kaotatud finaali väljakult pisarates. Ronaldo oli pettunud, kõik ülejäänud Portugali koondislased olid pettunud ja Portugali rahvas oli pettunud, sest esimene EM-tiitel oli käeulatuses, aga siis jäi napilt puudu.

Ronaldo kuulus 2004. aastal Inglismaa suurklubi Manchester Unitedi ridadesse, aga ei olnud siis veel suurt midagi saavutanud. 20 aastat hiljem on Ronaldol tiitleid nii palju, et neid on keeruline kokku lugeda ... EM-tiitel, Ballon d'Orid, Meistrite liigad, liigatiitlid jne.

Aga Ronaldo ja suurturniirid.

EM-debüüdile järgnes MM 2006 (Portugal jõudis poolfinaali), EM 2008 (veerandfinaal), MM 2010 (kaheksandikfinaal), EM 2012 (poolfinaal), MM 2014 (alagrupp), EM 2016 (ihaldatud meistritiitel), MM 2018 (kaheksandikfinaal), EM 2020 (kaheksandikfinaal), MM 2022 (veerandfinaal) ja nüüd EM 2024.

See teeb kokku kümme suurturniiri. Ta on 20 aastat säranud Euroopa ja maailma suurimatel areenidel. Ma ei ole kunagi mingisugune Ronaldo fänn olnud, hoopis vastupidi, pigem rohkem jälginud Lionel Messi maagiat, aga see on lihtsalt pöörane, mida Ronaldo on teinud. Ja teeb siiamaani.

Paljud on teda viimasel ajal kritiseerinud, et Saudi Araabias väravate löömine ei ole mingi näitaja ja koondises peaks tema aeg läbi olema. Juba aastaid on küsitud: kas see on nüüd Ronaldo viimane suurturniir? Seda küsiti nii eelmisel MM-il kui ka EM-il. Aga ikka ja jälle on superstaar kohal.

Ma olen kindel, et Ronaldo püsib ka pärast karjääri lõpetamist tippvormis ja hoolitseb oma keha eest edasi nii nagu ta on seda juba aastaid teinud ja mille poolest on ta paljudele suureks eeskujuks. Aga ma ei ole sugugi kindel, et see karjäär lähiajal läbi saab. Inimvõimetel on piirid, aga kus on Ronaldo piirid? 41-aastaselt MM 2026 Põhja-Ameerikas? 43-aastaselt EM 2028 Briti saartel? 

Seega ma küsin: Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Kas 39-aastane Ronaldo saab taas täismängu? Portugali loots kaitses ja kiitis legendi taevani
EM2024

Kas 39-aastane Ronaldo saab taas täismängu? Portugali loots kaitses ja kiitis legendi taevani

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK