Ametlik: EM-i finaalis kaotanud Southgate pani ameti maha

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Gareth Southgate EM-finaali järjel. Foto: Scanpix / Frank Augstein / AP Photo

Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate (53) pani pärast EM-i finaalis saadud kaotust ameti maha.

Southgate juhendas Inglismaa koondist kaheksa aastat, sellesse perioodi mahtus 102 mängu. Ta jõudis oma mõlemal EM-il finaali, kuid kaotas neist esimesel penaltitega Itaaliale ja teisel 1:2 Hispaaniale. MM-idel jõudis Inglismaa tema tüürimisel esimesel korral poolfinaali ja teisel korral veerandfinaali.

"Uhke inglasena on minu elu suurim au olnud Inglismaa eest mängimine ja Inglismaa juhendamine. See on tähendanud mulle kõike ning olen andnud endast parima. Aga käes on aeg muutuseks ja uueks peatükiks," vahendab BBC Southgate'i sõnu.

"See Saksamaal võistelnud meeskond on väga talendikas ning nad on võimelised võitma tiitli, millest me kõik unistame. Meil on maailma parimad fännid, kelle toetus on tähendanud mulle tohutult palju. Jään alatiseks Inglismaa fänniks."

Kes saab Southgate'i mantlipärijaks? Kas tõesti võtavad inglased koondist juhendama sakslase?