MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EM-PÄEVIK
Link kopeeritud

Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!

Link kopeeritud
Marko Susi pilt
Marko Susi soenguhuviline
Marko Susi pilt
Marko Susi soenguhuviline

Robert Andrich ja Andrei Ratiu on kaks kõige edevama soenguga meest sel EM-il. Kes on teised kiharakangelased? Foto: Scanpix / Jürgen Fromme / Picture alliance / Firo Sportphoto / Mickael Chavet / ZUMA Press Wire

Mulle meeldivad omapärased soengud, sest need on ... lahedad. Seetõttu otsustasingi vaadata EM-il mänginud pallureid selle nurga alt, et kelle soengud on kõige omapärasemad. Ja noh, seda teavad kõik, et ilus soeng annab jalgpallurile igas elemendis oskusi juurde.

Omapärase ja ilusa vahele ei saa ilmtingimata tõmmata võrdusmärki. Mis on üldse ilus? Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et ilus on esteetiliselt meeldiv, kaunis; kunstielamust pakkuv. Teadupärast on ju ilu vaataja silmades ning maitseid on erinevaid. Viimast lauset tõestab fakt, et maailmas on inimesi, kes on ostnud endale 1998. aasta Fiat Multipla - kes teab, see teab.

Kui Teile, auväärt lugejale tundub, et mõne mehe soeng ei saa talle mitte mingil moel anda mänguoskust juurde, siis on võimalik, et Teie ja palluri maitsed ei ühti. Pealegi, need mehed on või olid ikkagi EM-il, seega kui tahate jalgpallis sammu edasi teha, siis äkki peaks järgmisele juuksurivisiidile võtma kaasa just allolevate meeste fotod? Võib-olla tuleks kasuks.

Andrei Ratiu

Rumeenia paremkaitsja Ratiu siniseks värvitud soeng on minu maitse jaoks kogu turniiri vingeim. Selle saab liigitada ühte patta Brasiilia Ronaldo tukaga, sest mõlemat meest oli võrdlemisi lihtne telepildis teistest eristada.

26-aastasele Rayo Vallecano mängumehele andis soeng nii palju juurde, et kui ta sai eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas kokku väljakule 12 mängus - neist kolm täismängu -, siis EM-il tegi ta kaasa kõik neli kohtumist algusest lõpuni.

Ratiu soeng meenutab 1998. aasta MM-i Rumeenia koondist, mille koosseis värvis pärast alagrupi esimest kahte mängu oma pead kuldseks. Rumeenia legendi Gheorghe Hagi sõnul tegid mängijad peatreeneri Anghel Iordanescuga kihlveo, et kui nad võidavad esimesed mängud Kolumbia ja Inglismaa vastu, värvivad pallurid pead ära ja treener ajab end kiilaks.

Memphis Depay. Foto: Scanpix / Odd Andersen / AFP

Xavi Simons ja Memphis Depay 

Et Hollandi tähed Simons ja Depay on sattunud ühele fotole ning nende soengud on üpris sarnased, siis nad ei saa eraldi vahepealkirjasid. Mõlemad mehed on cornrow  juuksestiili ehk peanaha külge punutud patside austajad ning peab tõdema, et nad kannavad selle soengu väga hästi välja.

Põhjus, miks Depay on fotol eespool, on paks peapael - see on vutiplatsil harv nähtus, pigem saab seda näha korvpallis või tennises. Sellega seoses tekib aga küsimus, kas see peaga mängimist ei sega. Mehe enda sõnul mitte. "Pael hoiab higi silmast ära. Pealekauba meeldib see mu tüdruksõbrale, mis on minu jaoks oluline," rääkis pallur turniiri eel.

Robert Andrich

Saksamaa koondise 29-aastane poolkaitsja Andrich toob meid tagasi värvitud peade juurde. Leverkuseni Bayeri mängumees on sel EM-il olnud nagu kameeleon, sest kuigi soengu kuju on terve turniir olnud sama, siis ta alustas oma naturaalse värviga, pööras seejärel blondeeritud juuste usku ning viimases mängus säras roosaks võõbatud peaga. Poleks Saksamaa veerandfinaalis välja kukkunud, siis kes teab, äkki oleks Andrichi juuksed olnud turniiri lõppfaasis hoopis neljandat värvi.

Andrichi roosad juuksed pole kõigile meelepärased. Näiteks tekitas see küsimusi karjääri jooksul 61 mängus Saksamaa koondise väravasuud kaitsnud Jens Lehmannile. "Tänapäeval peab olema ettevaatlik, sest äkki ta tunneb end naisena ning seda peab tolereerima," ütles Lehmann Saksa väljaandele Welt. "Rahvusvahelise eliitjalgpalli kontekstis arvan, et mingil hetkel ületas ta piiri. Esmalt ta oli blond, nüüd on juuksed roosad. Mida ta meile näidata tahab? Kas tal on isiksushäired, et peab sedasi teistest eristuma? Kui ma oleksin ta meeskonnakaaslane, siis peaksin seda veidraks. Ma ei usu, et peatreener seda heaks kiidab."

Abdulkerim Bardakci. Foto: Scanpix / Daniela Porcelli / Sport Press Photo via Zuma Press

Abdulkerim Bardakci

Türgi koondise ja Istanbuli Galatasaray kaitsja Bardakci soeng pole midagi enneolematut, kuid see on lahe. Sõdalase pilk ja suur tume pats pea peal annavad 29-aastasele pallurile ilme, mille ees kahvatuksid paljud mängijad - juba kaugelt on näha, et tegu pole naljamehega. Türgi langes konkurentsist veerandfinaalis. Bardakci sai kirja neli täismängu ning jättis ühe matši mängukeelu tõttu vahele.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK