EM2024

LOE JÄRELE: vägev! Teises poolfinaalis kohtuvad Inglismaa ja Holland

Soccernet.ee

Holland juubeldab. Foto: Scanoix / Javier Soriano / AFP

EM-il selgusid viimased kaks poolfinalisti. Inglismaa sai penaltite abil jagu Šveitsist ning kaotusseisu jäänud Holland alistas Türgi.

Inglismaa ja Šveitsi kohtumises liiguti väravateta viimase veerandtunnini. Siis avas Breel Embolo väravaesiselt skoori, aga vaid kuus minutit hiljem viigistas Bukayo Saka kauglöögist seisu. Lisaaeg väravaid ei toonud ja nii löödi penalteid. Seal eksis kohe Šveitsi esimene lööja Manuel Akanji ning sellest Jordan Pickfordi tõrjest inglastele piisaski, sest kõik nende viis lööjat olid kindlad.

Hollandi ja Türgi matšis sai kaane esimesena pealt "külalismeeskond", kui nurgalöögijärgses olukorras hüppas Samet Akaydin kaitsjad üle ning suunas palli võrku. Teisel poolajal asus Holland viigiväravat isukalt taga ajama ning sai soovitu kätte samuti nurgalöögist - skoorijaks Stefan de Vrij. Kuus minutit hiljem saatis Denzel Dumfries värava alt läbi keerulise söödu Cody Gakpo poole ning Mert Müldüri põrkest veeres pall üle väravajoone - lõppseisuks 2:1.

Tänaste veerandfinaalide võitjad lähevad omavahel poolfinaalis vastamisi 10. juulil.

Kuidas said EM-i teemaliste küsimustega hakkama Premium liiga mehed Tristan Toomas Teeväli ja Michael Lilander?