Copa America tõmmati lõpuks ometi käima

Tiit Liblik pilt
Tiit Liblik
Tiit Liblik pilt Tiit Liblik

Rafa Marquez (Foto: latribuna.hn)Copa Americal sai näha kauaoodatud tulevärki, kui C-grupi tõelises maiuspalas võttis Mehhiko Uruguay käest võidu kohtumise viimastel minutitel.

Tänavuse suurturniiri algus oli olnud väravasaldo poolest üsna vaene, kui viie mänguga olid koondised suutnud kokku lüüa kõigest neli väravat. Õnneks ei kulgenud Mehhiko ja Uruguay kohtumine sarnasel rajal - suurfavoriidid pakkusid tõeliselt meeldejääva etenduse!

Punaste kaartidega vürtsistatud kuumaverelises lahingus avas esimesena tule teravamalt alustanud Mehhiko, minnes Alvaro Pereira omaväravast juba 4. minutil juhtima. Poolajapausile jõuti küll samas seisus, kuid mängu raputas uruguaylase Matias Vecino teine kollane kaart 45. minutil, mis jättis 2011. aasta Copa America võitjad mehhiklaste vastu kümnekesi.

Üllatuslikult alustas aga Uruguay teist poolaega Mehhikost tunduvalt paremini. Pingelises õhkkonnas kulgenud mängu võrdsustas arvuliselt aga mehhiklase Andres Guardado teine kollane kaart, kelle tehtud veast sündis ka Atletico Madridi tugitala Diego Godini viigivärav.

Õhtu kangelaseks kujunes mehhiklastel aga ei keegi muu kui 37-aastaselt põhikoosseisu murdnud legendaarne Rafael Marquez, kes viis 85. minutil mehhiklased taas ette. Tulise mängu lõppskoori 3:1 vormistas juba lisaminutitel aga Hector Herrera.

C-alagrupi teises kohtumises alistas Venezuela Jamaica üheväravalise edumaaga, sealjuures pidid saareriigi pallurid mängima enamus mängust arvulises vähemuses.

C-alagrupp:

Mehhiko - Uruguay 3:1 (1:0)
4. ov. Alvaro Pereira, 85. Rafael Marquez, 90+2. Hector Herrera - 74. Diego Godin

Eemaldamised: 73. Andres Guardado (Mehhiko) - 45. Matias Vecino (Uruguay)

Jamaica - Venezuela 0:1 (0:1)
15. Josef Martinez

Eemaldamine: 23. Rudolph Austin (Jamaica)

Saksamaa fänni lugu
Veerandfinalistid on paigas
Erinevaid mõtteid
Suured läksid edasi
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#278 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1468" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#281 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "345" } [1]=> object(PollVariant)#282 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#283 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "236" } [3]=> object(PollVariant)#284 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "261" } [4]=> object(PollVariant)#285 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "122" } [5]=> object(PollVariant)#286 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "57" } [7]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#289 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }