Draama Aasias: punane latern Malaisia jättis suurfavoriidi 15. üleminutil grupivõiduta

Martti Kallas pilt
Martti Kallas
Martti Kallas pilt Martti Kallas

Viik, mis maitseb nagu võit: Malaisia röövis Lõuna-Korealt viimastel sekunditel esikoha. Foto: Scanpix / Hector Retamal / AFP

Aasia karikavõistlustel pakkus E-alagrupi kindel punane latern Malaisia pealtvaatajaile kuhjaga draamat, kui viigistas 15. üleminuti (!) väravast Lõuna-Koreaga 3:3.

Lõuna-Korea jaoks oli mängus grupivõit, Malaisia jaoks aga absoluutselt mitte kõige vähimatki. Nende edasipääs oli viimase alagrupimängu eel matemaatiliselt võimatu, kuid platsil näidatu ei peegeldanud seda vähimalgi määral.

Lõuna-Korea läks küll esimesel poolajal juhtima ning püsis jooksvas tabelis alagrupi esikohal, ent teise poolaja esimese veerandtunniga pööras Malaisia olukorra pea peale, asudes hoopis ise 2:1 juhtima. Viigivärav oli seejuures võrdlemisi kummaline.

83. minutil sahistas suurfavoriit Lõuna-Korea aga vastaste väravavahi omaväravast ning tõi tabloole 2:2 viigi – pall lendas latipõrke järel õnnetult vastu väravavahti ja sealt võrku.

Koondiste klassierinevus pidanuks teoreetiliselt olema mäekõrgune: kui mängu eel oli Lõuna-Korea võidukoefitsent kihlveokontorites umbes 1,10, siis Malaisia võidule panustanud spordisõbrad saanuks selle teokssaamise korral raha tagasi ligi 20-kordselt. Mängu neljandal üleminutil paistiski favoriit ikkagi oma võtvat: Heung-min Son realiseeris penalti ning viis korealased 3:2 ette.

Malaisia polnud aga veel oma viimast sõna öelnud. Kohtumise 15. üleminutil (algselt määrati üleaega 12 minuti jagu) pääses Romel Morales kastis palliga keerama ning naelutas selle täpse löögiga paremasse alanurka – seisuks 3:3!

Viik tähendas, et Malaisia teenis turniiri viimasest mängust oma esimese punkti – Lõuna-Korea jäi aga grupi esikohast ilma. Liidripositsiooni napsas endale Bahrein, kes võitis samal ajal toimunud teises mängus 1:0 Jordaaniat.

Lõuna-Korea - Malaisia 3:3 (1:0)
21. Woo-yeong Jeong, 83. ov. Syihan Hazmi, 90+4. pen. Heung-min Son - 51. Faisal Halim, 62. pen. Arif Aiman, 90+15. Romel Morales

Jordaania - Bahrein 0:1 (0:1)