HISPAANIA

Girona pillas Reali kingituse puruks, hambutu Barcelona kaotas kaks võtmemängijat

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt Kristjan Jaak Kangur

Hüppeliigest vigastanud Frenkie de Jongi õhtu sai varakult lõpu. Foto: Scanpix / EPA / Miguel Tona

Hispaania kõrgliigas laupäeva õhtul Valenciaga 2:2 viiki leppinud ja punkte loovutanud Real Madridi libastumine avas ukse hooaja suurüllatajale Gironale, kes jättis pakutud võimaluse siiski kasutamata ning kaotas hoopis 0:1 Mallorcale. See jättis omakorda tabelis teiseks tõusmise võimaluse Barcelonale, ent nemadki ei suutnud pakutud šanssi kasutada, sest viigistasid 0:0 Athletic Bilbaoga.

Kui Girona oleks suutnud võõrsil Mallorcast jagu saada, tõusnuks nad esikohast taas vaid nelja punkti kaugusele. Ent avapoolaja keskel avas hoopis Jose Manuel Copete õnnega pooleks skoori ja nädala keskel Copa del Rey finaali murdnud Mallorca hoidis napist 1:0 edust lõpuvileni kinni. Girona, kes püsis 22 esimest liigavooru kaotuseta, on nüüd neljast viimasest mängust kaotanud kolm.

Mallorcaga 6. aprillil Hispaania karikavõitjat selgitama asuv Athletic Bilbao võõrustas Barcelonat teadmises, et katalaane pole suudetud kaheksas viimases kohtumises võita. Avapoolaeg möödus väravateta, ent muretsemiseks oli selgelt rohkem põhjust Barcelonal. Nimelt kaotati juba 26. minutil Frenkie de Jong, kes väänas õhuvõitluse järel maandudes tugevalt hüppeliigest, ning avapoolaja lõpuminutitel jäädi ilma ka Pedrist, kes lahkus platsilt samuti vigastuse tõttu.

Ka teine poolaeg kulges kõva võitluse ning nappide võimaluste tähe all. Lõpuvile kuulutas 0:0 viiki, mis jättis Barcelona kolmandale tabelireale. Viiendana jätkav Athletic püsib samuti kindlalt eurokoha kursil.

Morata müras mitme mehe eest

Tabelis neljandat rida enda käes hoidev Atletico Madrid lõikas sisuliselt läbi Real Betisi lootuse sel hooajal veel Meistrite liiga kohta püüda, kuna kodus võideti omavaheline mäng 2:1. Kuuendana jätkava Betisi võidu korral lahutanuks neid neljandast kohast seitse punkti, nüüd käristas pealinnaklubi aga edu juba 13 punktile.

Kohtumine algas Betisile kurjakuulutavalt, sest juba kaheksandal minutil jõudis pall väravaesisest segadusest nende võrku. Enne pooltunni täitumist teenis Alvaro Morata veel ka penalti ja läks ise 11 meetrilt edu kasvatama, kuid avavärava puhul tahtmatult patuoinaks jäänud Rui Silva hiilgas mõne sekundi jooksul mitu korda - ta tõrjus nii penalti, Morata jätkulöögi kui ka ründaja kolmanda katse. Poolaja lõpu eel sai Morata siiski viimaks oma tahtmise, kui jõudis Rodrigo De Pauli löögi ja Silva järjekordse tõrje järel esimesena pallini ning selle tühja võrku kõksas, tehes seisuks 2:0.

Teisel poolajal lõi William Carvalho suurepärasest kauglöögist ühe värava tagasi ja Betis haistis vähemalt viigivõimalust. See avanes 78. minutil, ent Jan Oblak tõrjus rikošetist alla nurka teel olnud palli posti ja võit jäi Atleticole. Pealinnaklubi kaotas koduse liigamängu viimati 2023. aasta jaanuaris, pärast seda on Metropolitanol 25 kohtumisest võidetud 23 ja tehtud lisaks kaks viiki. Tegu on Atletico viimase 32 aasta parima koduseeriaga.

Pühapäeva suurima võidu sai Villarreal, kes alistas tänu Alexander Sörlothi kübaratrikile 5:1 Granada. Norralane suunas esmalt võrku latist tagasi põrkunud palli ja realiseeris siis mõnelt meetrilt väravaks kaaslaste eeltöö. Seejärel kasvatas nurgalöögi järel peaga edu Etienne Capoue ning ka teist poolaega alustasid võõrustajad väravaga, kui täpne oli Gonacalo Guedes. Sörloth vormistas järjekordse nurgalöögi järel peaga kübaratriki, kuid see polnud veel lõppakord, sest üleminutitel sai auvärava kirja ka külalismeeskond. Sellest hoolimata jätkab Granada eelviimasel real, püsimajäämisest lahutab neid juba tervelt kümme punkti.

Mallorca - Girona 1:0 (1:0)