NOORTEKOONDISED

Höjlundid jäid kuivale, aga Eesti noored naelutati see-eest tabelipõhja (Indermitte: teine poolaeg oli kannatamine)

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Eesti U19 koondis on EM-valikturniiril nulli peal. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti U19 koondis kaotas EM-valikturniiril teise mängu, kui Taani eakaaslased olid 4:0 paremad.

Kolm päeva tagasi Prantsusmaale 0:2 kaotanud noored Kalevipojad hoidsid punasärkide vastu puuri tühjana kolmveerandtundi, kuniks Valdermar Andreasen saatis eestlased vaheajale garderoobiväravaga. Veerandtunniselt pausilt naastes oli Andreasen taas terav, kui 53. minutil tegi ta skooriks 2:0.

61. minutil jäi esimest väravat otsinud Eesti arvulisse vähemusse, kui keskkaitsja Kristofer Käit sai teise kollase kaardi. Sellega muutus avatabamuse saamine keerulisemaks ülesandeks.

90. minutil otsustasid Victor Froholdt ja Clement Mutahi Bischoff mängu, viies Taani esialgu kolme ja siis koheselt nelja väravaga juhtima. Kohtumise lõppedes sai eelmises voorus islandlastega 1:1 viiki mänginud Taani kirja esimese võidu.

Punasärkide kaptenipaela kandis Manchester Unitedi esiründaja Rasmus Höjlundi noorem vend Oscar, pingilt jälgis kohtumist Oscari kaksikvend Emil.

Eesti jaoks oli rõõmusõnum Egert Õunapuu naasmine, kui ta sai vahetusest sekkudes kirja 34 minutit. Mängus Prantsusmaaga viidi Nõmme Unitedi kesktormaja pärast kokkupõrget vastate väravavahiga väljakult minema kanderaamil.

U19 koondise peatreener Joel Indermitte sõnas jalgpall.ee-le, et saatuslikuks said avapoolaja lõpus lastud värav ning teisel kolmveerandtunnil saadud punane kaart. "Esimene poolaeg oli väga võitluslik ja duelliderohke. Taani pressis meid üle välja mees-meest stiilis, mis tähendas, et pidime mängima surve all ning võitlema esimeste ja teiste pallide pärast. Selline jõuline ja duelliderohke mäng sobis taanlastele selgelt rohkem ja läbi selle said nad initsiatiivi enda kätte. Ma arvan, et kui esimene poolaeg oleks lõppenud 0:0 viigiga, oleks seis olnud täitsa hea, aga värav oli meile valus hoop.

Teine poolaeg ja vähemuses mängimine oli juba rohkem kannatamine. Taani hoidis samal ajal jätkuvalt jalga gaasil, et väravate vahet tabelis parandada. Ei olnud lihtne, poisid küll pingutasid ja 0:2 püsis kaua, aga viimaste minutite väravad olid üpriski valusad," võttis Indermitte mängu kokku.

Tabelipõhja naelutatud Eesti jaoks lõppeb turniir 21. novembril Islandi eakaaslaste vastu. Prantsusmaal toimuvast EM-valikturniirist pääseb edasi kevadisse Eliitringi alagrupi kaks parimat võistkonda.

Taani U19 - Eesti U19  4:0 (1:0)