HISPAANIA

Hoog hakkab raugema? Teise kaotuse järjest saanud Girona liigub selg ees Barcelonale vastu

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Girona kaotas taas ja kaotab Real Madridile kuue punktiga. Barcelona hingab selja taga kuklasse. Foto: Scanpix / Ander Gillenea / AFP

Girona sai Hispaania kõrgliigas kolmanda kaotuse, tunnistades võõrsil Athletic Bilbaole 3:2 paremust. Liigas oli Gironast tänavusel hooajal varem jagu saanud vaid Real Madrid ja karikasarjas Mallorca.

Girona jäi juba teisel minutil Bilbao vastu kaotusseisu, kui Aleix Garcia eksis oma väljakupoolel sööduga ja Alex Berenguer kasutas selle ära, lüües palli umbes 15 meetrilt alla nurka. See jäi esimesel poolajal ainsaks väravaks ja Girona siirdus vaheajale minimaalses kaotusseisus.

Girona suutis teise poolaja alguses Viktor Tsõgankovi väravast viigistada, aga Bilbao pööras selle mõne minutiga 3:1 eduseisuks, kui sahistasid Berenguer ja Inaki Williams. Eric Garcia lõi küll 75. minutil standardolukorrast ühe värava tagasi, aga enamaks külalised võimelised ei olnud, kuigi viiendal üleminutil oli viigivärav väga lähedal, ent Bilbao kaitsja Dani Vivian klaaris Jhon Solisi kauglöögi väravajoonelt.

Teise kaotuse järjest saanud Girona jätkab tabelis teisel kohal, aga kaotab 13 vooru enne hooaja lõppu Real Madridile kuue punktiga ja edestab Barcelonat vaid kahe punktiga. Bilbao püsib esineliku konkurentsis, kaotades eesolevale Atletico Madridile kahe punktiga.

Athletic Bilbao - Girona 3:2 (1:0)
2., 56., Alex Berenguer, 60. Inaki Williams - 49. Viktor Tsõgankov, 75. Eric Garcia