ITAALIA

Hull mäng vormelilinnas! Vähemuses mänginud Milan viigistas 88. minutil, ent sai ikka tappa

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi pilt Marko Susi

Monza alistas klubi ajaloos esimest korda Milani. Foto: Scanpix / Roberto Bregani / EPA

Itaalia kõrgliiga 25. vooru matš Monza ja AC Milani vahel pakkus põnevust rohkem, kui osanuks oodata. Külalised moepealinnast jäid avapoolajal 0:2 kaotusseisu, said vaheaja järel punase, suutsid siis lõpuminutitel viigistada, ent kaotasid lõpuks ikka 2:4.

Meeskonnad olid varem kohtunud kolmes ametlikus matšis, kõik korrad võidutsesid Milani mehed. Mõistagi olid punamustad favoriidid ka nüüd, aga üsna kiiresti sai selgeks, et kerge neil olema ei saa. Esimest korda olid võõrustajad lähedal skoori avamisele 31. minutil, mil Milan Djuric suunas äärelt tulnud tsenderduse peaga posti.

Külalised pääsesid sel korral ehmatusega, 45. minutil mitte: Malick Thiaw võttis enda trahvikastis Dany Mota murule ning kinkis kodumeeskonnale penalti, mille realiseeris Matteo Pessina. Ja see polnud veel kõik - kuuendal üleminutil tuli Monza uuesti, Mota tekitas endale karistusalas löögiruumi ning keerutas palli parema posti kõrvale.

Monza lõi Milani vaheajaks käpukile, 53. minutil virutati külalised nokdauni - Milani ründaja Luka Jovic äsas vastase kaitsjale ning sai selle eest punase kaardi. Aga kui ringikohtunik jõudis üheksanda sekundini, ajas Milan end püsti - 64. minutil lõi vahetusest sekkunud Olivier Giroud ühe tagasi, 88. minutil murdis Christian Pulisic paremalt äärelt keskele ja virutas palli tagumisse ristnurka.

Viik oli majas, matš jätkus nullist. Aga Milan, kes natukest aega varem ajas end matilt püsti, löödi ikkagi lõpuks nokauti. Monza tuli kaks minutit hiljem rünnakule, Warren Bondo sai trahvikasti otsas palli. 20-aastane prantslane võttis söödu esimese puutega omaks ning paigutas selle teisega paremasse ristnurka! Ja et esimene võit Milani üle oleks veel magusam, lõi Lorenzo Colombo 90+5. minutil neljanda kah.

Milan on 52 punktiga liigatabeli kolmas. Võiduga oleksid nad tõusnud Juventusest mööda, ent mustvalged edestavad neid praegu kahe silmaga. Liider Milano Inter on linnarivaalist ees 11 punktiga ja neil on mäng varuks. Monza on 33 punktiga 11. kohal.

Võidulisa said ka AS Roma ja Bologna, kes alistasid vastavalt 3:0 Frosinone ja 2:1 Lazio. Nii Empoli ja Fiorentina kui Udinese ja Cagliari matšid jäid 1:1 viiki. Bologna on liigatabelis 45 punktiga viies, sama palju punkte on ka esinelikus oleval Atalantal, aga neil on mäng varuks. Roma on Bolognast nelja silma kaugusel kuues, seitsmendat positsiooni hoidev Fiorentina jääb Romast omakorda kolme punkti kaugusele ning kaheksas meeskond Lazio kaotab Fiorentinale ühe punktiga.

Monza - AC Milan 4:2 (2:0)
45. pen. Matteo Pessina, 45+6. Dany Mota, 90. Warren Bondo, 90+5. Lorenzo Colombo - 64. Olivier Giroud, 88. Christian Pulisic

Eemaldamine: 53. Luka Jovic (Milan)

Frosinone - AS Roma 0:3 (0:1)