Kaotusemaiguga viik: Cosmos langes Meistrite liigas valusal moel konkurentsist

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves pilt Kris Ilves

Cosmos tegi Meistrite liigas kaotusemaiguga viigi. Foto: Jana Pipar

Tallinna FC Cosmos mängis saalijalgpalli Meistrite liiga eelturniiri otsustavas mängus Futsal Klub Luceneciga viimase minuti väravast 4:4 viiki. Viik jättis Cosmose alagrupis teisele kohale ja põhiturniirile pääses Lucenec.

Kohtumise avavärava sai enda nimele Alexander Moreno, kes end Cosmose mängijast mööda mängis ning kindlalt lati alla lõi. Cosmosel kulus viigivärava löömiseks kolm minutit, kui Juan Jose Romero Molero söödu realiseeris Vitali Katerjnin. Sarnaselt Luceneci esimesele väravale, nõelasid vastased Cosmost 15. minutil vasakult äärelt, kui Marek Belanik lennutas palli ristnurka. 2:2 viigitabamuse kirjutas tabloole Mark Ivanov, kirjutab jalgpaliliidu koduleht.

Eesti klubi juhtvärava vormistas vastase kolmandikul tähelepanuta jäetud ja löögile pääsenud Keiber Josue Quevedo Reyes. Teisel poolajal lõikas Nikita Tšernei vastaste ebaõnnestunud söödu vahelt ning lennutas palli enda väljaku poolelt tühja väravasse, suurendades eduseisu kaheväravaliseks.

Lucenec pani kohtumise lõpuminutitel kõik mängu ning lisaks neljale väljakumängijale oli rünnakul ka nende väravavaht. Risk tasus end ära, sest puurilukk Washington Luiz skooris veel 38. minutil ning vähendas kaotusseisu minimaalseks. Viigivärava lõid slovakid hetkel, mil kohtumise lõpuni oli jäänud 10 sekundit. 4:4 viigiga kirjutas alagrupivõidu enda nimele Lucenec, jättes Cosmose Meistrite liiga põhiturniiri ukse taha.

Cosmos sai eelturniiri alagrupis kirja kolmest mängust kaks võitu ja ühe viigi ning lõpetas seitsme punktiga teisel kohal. Futsal Klub Lucenec (Slovakkia) kogus samuti seitse, PYF Saltires (Šotimaa) kolm punkti ning FC Encamp (Andorra) jäi punktidega.

Futsal Klub Lucenec - Tallinna FC Cosmos 4:4 (2:3)
10. Alexander Moreno,15. Marek Belanik, 38. Washington Luiz, 40. Igor Leovski - 13. Vitali Katerjnin, 17. Mark Ivanov, 18. Keiber Josue Quevedo Reyes, 35. Nikita Tšernei

Cosmose algkoosseis: Vadim Beljakov, Mark Ivanov, Juan Jose Romero Molero, Vitali Katerjnin, Keiber Josue Quevedo Reyes.
Vahetusest: Artjom Tihhonov, Nikita Tšernei, Aleksei Panin, Marek Naal, Daniel Gross, Oleksandr Tarazevitš.