Kas varuvaht otsustas tiitli saatuse? Pealinnas needuse murdnud City läheb viimasele voorule vastu liidrina

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt Heiti Heli

Trumpäss on viimases voorus Manchester City käes. Foto: Scanpix / Shaun Brooks / Action Plus Sports via ZUMA Press Wire

Premier League'i 37. voorus ei õnnestunud Tottenham Hotspuril Arsenalile abikätt ulatada, sest koduväljakul alistuti Manchester Cityle 0:2.

Esimesed minutid olid City poolt luuravad. Tottenham andis tuld 6. minutil, kui äärevahetuse järel palli saanud Brennan Johnson söötis Rodrigo Bentancurile, kes karistusalasse jõudes lasi Edersoni puuri suunas kuuli, millele sai Brasiilia väravavaht käe vahele.

Kolmveerandtunni jooksul tegid City mehed tavatult palju söödueksimusi, millest enamik läks küljejoone taha. 15. minutil sai Spursi poolelt prohmakaga hakkama Pierre-Emile Höjbjerg, kel ei õnnestunud palli karistusalast korralikult välja klaarida, misjärel sai Phil Foden Guglielmo Vicarioga silmitsi minnes lüüa, ent kindamees jäi tolles olukorras peale.

Valdavalt püsis pall Ange Postecoglou hoolealuste käes ning rohkem käis madin külaliste väljakupoolel. Poolaja lõpus avanes Cityl vastu mängukäiku hea võimalus, kui 45. minutil said pealinlaste karistusalas peale virutada nii Erling Haaland kui Bernardo Silva, ent Mickey van de Ven ja Radu Dragušin jõudsid ennastsalgavalt ette. Väravateta viigiga suunduti vaheajale.

Riietusruumist väljus City uutmoodi hingamisega. 46. minutil kõmmutas Kevin De Bruyne Spursi värava suunas, kuid kodumeeskonna esikinnas tegi pantrihüppega tõrje. Viis minutit hiljem sahises Spursi võrk, kui Silvalt läbisöödu saanud De Bruyne viis palli värava ette, kus Haaland lükkas selle mõnelt meetrilt sisse - 0:1. Liiga suurima väravaküti jaoks oli see 26. tabamus.

69. minutil tegi City ebatavalise vahetuse, kui Edersoni asemele saabus varukinnas Stefan Ortega. Põhjus seisnes selles, et kuus minutit varem jäi tsenderdust noolinud Cristian Romero libistamisega sedavõrd hiljaks, et tabas külaliste väravavahti põlvega näkku. Peakohtunik Chris Kavanagh näitas argentiinlasele kollast kaarti.

Kohtumise lõpufaasis ei suutnud isegi Guardiola enam jalul püsida. 85. minutil pääses Heung-Min Son Manuel Akanji pallikaotuse järel Ortegaga üks-ühele, ent end suureks teinud sakslane päästis City halvimast. Kuus minutit hiljem asetas Haaland kirsi tordile, kui ta Pedro Porro põhjustatud penalti külmavereliselt ristnurka paugutas - 0:2.

Esimest korda pärast 2018. aastat Cityle liigamängus kodus kaotanud Spursil kadus ühtlasi võimalus osaleda sügisel Meistrite liiga alagrupiturniiril, kui üks kohtumine enne finišijoont on vahe neljandal kohal paikneva Aston Villaga viis silma.

Neljandat järjestikust meistritiitlit jahtiv City läheb 38. voorule vastu kahepunktilise edumaaga Arsenali ees. Manchesteri klubi võõrustab Etihadil West Hami, Põhja-Londoni meeskond võtab Emiratesil vastu Evertoni.

Tottenham Hotspur - Manchester City 0:2 (0:0)